C9 Vrijheid om te reizen Rommelroute als Souburgs dorpsfeest L Groentezaak Trimpe voorlopig gesloten Molshond 16 ZE T NK STANDWERKEN Commentaar Het grootste deel van de bushaltes in Zeeland is nog niet ge schikt voor slechtzienden of mensen in een rolstoel. Dat blijkt uit een inventarisatie van de provincie. Ook de trein stations zijn nog niet volledig toegankelijk voor mensen die met een handicap moeten leven. Gedeputeerde Harry van der Maas ging in januari van dit jaar de uitdaging aan, zelf een dag aan den lijve te ervaren hoe het is om een dag in een rolstoel door Zeeland te reizen. Hij schrok er van hoe ingrijpend het is als een halte niet is aangepast. Want rij je in een rolstoel en is een bushalte niet aangepast, dan ben je afhankelijk van anderen om verder te kunnen reizen. De provincie Zeeland heeft voor 2017 vijf ton apart gezet om de toegankelijkheid van het openbaar vervoer voor gehandicapten te verbeteren. Een eerste aanzet daartoe was, alle haltes in Zeeland in kaart te brengen. Uit dit onderzoek blijkt nu dat er nog veel kan en moet worden verbeterd. Dit is een probleem dat een snelle aanpak verdient. De mogelijk heid om te reizen binnen de provincie is geen luxe, maar een basis recht. Het is niet alleen nuttig om sociale contacten te kunnen on derhouden, maar ook vaak onmisbaar om volwaardig deel te ne men in de samenleving. Velen hebben het openbaar vervoer nodig om een noodzakelijk bezoek te kunnen brengen aan bijvoorbeeld een ziekenhuis, een gemeentehuis of een uitzendbureau. Een handicap brengt vrijwel altijd beperkingen met zich mee. Maar waar het mogelijk is om met technische maatregelen die be perkingen tot een minimum terug te brengen, moet dat zonder meer worden gedaan. Want iedereen moet zelfstandig van A naar B kunnen reizen. De mogelijkheid om te reizen binnen de provincie is geen luxe maar een basisrecht Door de inzet van Barri springt de Rommelroute Oost-Souburg, dit jaar op zaterdag 16 september, er de afgelopen jaren uit. Bezoekers we ten van tevoren waar verkopers met waren op de stoep zitten, omdat Barri een inventarisatie maakt van de straten en plaatsen waar wat te doen is. Op een kaartje van het dorp - eenvoudig te downloaden van de facebookpagina Rommelroute Oost-Souburg - kunnen belangstel lenden in een oogopslag niet alleen zien waar spullen worden verkocht, maar ook waar mensen muziek maken, kinderspelen zijn, kunst te zien is of een toilet is te bezoeken. Om zo goed mogelijk overzicht te krijgen, moeten dorpelingen aan geven of en waar ze wat doen. Barri: De rommelroute moet de sfeer van een groots dorpsfeest uitstralen „Belangstellenden willen weten in welke straten ze wat kunnen ver wachten." Mensen die spullen wil len verkopen of iets cultureels op poten zetten, kunnen zich tot en met 27 augustus opgeven om in het routeschema te komen. ALMANAK Onlangs is het jonge stel ver huisd naar het buitengebied. Tot grote vreugde van hun ac tieve hond. Die is namelijk gek op graven en rennen. Regelma tig is hij zoek en loopt dan el ders op het terrein rond te snuf felen. Maar hij is vooral gek op water. Dat ziet hij voorlopig weinig nu zijn eigenaren hun handen vol hebben aan het klussen. Daarom stak de hond zelf ook maar de pootjes uit de mouwen. Dit weekend kwam hij volledig onder de aarde en het slijk terug. Hij had de sloot uitgegraven. Gelukkig mocht hij toch al niet meer in huis slapen. Man mishandeld tijdens uitgaan Bestuurder onwel, auto ramt woning Twee auto's botsen op elkaar ZUIDZANDE Beschonken scooterrijder valt Enkele papieren op de deur, een raam en in groentekisten laten sinds enkele dagen weten dat de groentezaak van Adrie en Francien Trimpe 'wegens omstandigheden gesloten' is. De winkel is voor een groot deel leeg, maar eieren op de toonbank en sinaasappels, appels en uien in een paar kisten daarach ter geven de indruk dat het echt paar Trimpe elk moment weer de winkel kan binnenstappen om de klanten aan groente en fruit te hel pen. Trimpe verwierf 2,5 jaar geleden landelijke bekendheid na het verja gen van een overvaller. Bij het dia manten jubileum als groentehan delaar vorig jaar, meldde Adrie er nog niet mee uit te willen scheiden. Als het aan hem ligt, schuifelt hij zo snel mogelijk weer door de winkel, want hij wil doorgaan 'tot het echt niet meer gaat'. Zelf hoopt hij nog dat dat moment nog niet is aange broken. maandag 21 augustus 2017 Mary-Jane Barri weet dat Oost- Souburg niet het enige Zeeuwse dorp is waar jaarlijks een 'rom melroute' op het programma staat. Maar ze hoopt dat de Sou- burgse versie uitgroeit tot een echt dorpsfeest. René Hoonhorst Oost-Souburg - Mary-Jane Barri, organisatrice Tip? redactie@pzc.nl GOES Een 28-jarige man is in de nacht van zaterdag op zondag in zijn gezicht ge slagen tijdens het uitgaan in Goes. De man liep rond 04.35 uur over de Hout kade toen een onbe kende man hem aan sprak. De onbekende gaf hem daarna met zijn vuist een forse klap op zijn neus. Het slachtoffer werd met een ambulance naar het ziekenhuis ge bracht. Hij deed aangifte van mishandeling. 'S-HEERENHOEK De bestuurder van een personenauto is in de nacht van vrijdag op za terdag onwel geworden. Hij verloor de macht over het stuur op de Molendijk in 's-Heerenhoek. De man raakte met zijn voertuig een aanhangwagen en lantaarnpaal en kwam vervolgens tegen een woning tot stilstand. De bestuurder raakte ge wond. De man werd per ambulance naar het zie kenhuis vervoerd. TERNEUZEN Twee auto's zijn zaterdag rond 13.15 uur op elkaar gebotst in Terneuzen. Het ongeval gebeurde op de kruising van de Frede- rik van Eedenstraat en de Bellamystraat. De auto's liepen behoorlijke schade op aan de voorzijde. Een vrouw werd nagekeken, maar zij hoefde niet naar het ziekenhuis. De auto's werden een kwartier later verplaatst zodat een rouwstoet kon passeren. Een 48-jarige scooterrij der uit Nieuwvliet is in de nacht van zaterdag op zondag onderuit ge gaan in Zuidzande. Voorbijgangers vonden de man rond 02.00 uur in de berm aan de Brug- gendijk. Hij had gedron ken. Op het bureau blies de man 725 ug/l. Zijn rij bewijs werd daarom in gevorderd. John Gruter, Nederlands kampioen standwerken, geflankeerd door Britt van Koert (2de) en Gijs van Koert (3de). foto rolfbosboom A Kor Kemper demonstreert zijn magische vloerwisser. Plantenverkoper Corné van den Berg. „Hoorde ik daar een ja?" Adrie Trimpe hoopt zelf dat hij binnenkort weer in zijn groente winkel aan het Vlissingse Groe- newoud staat. De winkel, die hij al 66 jaar drijft, is op dit moment gesloten, omdat Trimpe (83) herstelt van een plotselinge zie kenhuisopname. René Hoonhorst Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 16