7 13 VINCENT LUISTERT RADIO Nog een keer Songfestival? Waarom niet? Festival Lowlands beleefde afgelopen weekend een glorieuze jubileumeditie. Het festival vierde zijn 25ste verjaardag op de best denkbare manier: niet terugblikken. ijn oren hebben in de vakantie een Franse reset gehad. Op het strand heb ik, bij zon en bewolking, bij storm en windstilte, dagenlang geluisterd naar de branding. Een mooier geluid bestaat er niet. De branding is de continue radio uitzending van de zee die nooit verveelt. Ze klotst, ze zwalpt, ze spat, ze gromt, ze rom melt, ze bruist, suist en ruist en druipt af als het eb wordt. De louterende golven hebben mijn oren ontluisterd. Ik kan er weer fris te genaan, de oude audio is weggespoeld. 3FM geprobeerd, het station waar de muziek begint. Volgende week gaat er weer van alles veranderen, omdat de veranderingen van vorig jaar niet veel veranderd hebben aan de lage luistercijfers. Giel Beelen verlaat het sta tion. Hij gaat naar een van de Talpazenders, hoorde ik van bronnen die doorgaans zeer goed op de hoogte zijn. Daar gaat-ie samen met deejay Wietze een ochtendshow op Sky Radio maken. Talpa schijnt sowieso bezig te zijn met het proberen los te weken van deejays van de Publieke Omroep, Gerard Ekdom en Rob Stenders staan ook op het verlanglijstje, het lijkt de voetbaltransfer markt wel. Dat was uiteraard fucking big, LL (Low lands) bestond 25 jaar dus er was extra veel regen om dat te vieren. En die foodtrucks van tegenwoordig hebben geen afdakjes dus dat is best shit. Nee, de festivalbezoeker heeft het niet makkelijk, maar gelukkig was er heel veel alkol, het nieuwe alcohol, en 3FM-anti-katertips: een broodje pindakaas, een ouzo en een pilsje, hoe makkelijk kan het zijn. Er waren festivaldilemma's: Wat zou je liever doen, met je moeder naar het festival of geen alkol drinken? LL-studio dat ik koos voor met mijn moeder naar het festival gaan. Ze is 82, maar alkol drinken gaat met haar nog uitstekend. Na een paar uur LL luisteren, waar overigens veel muziek van het festival te horen was, had ik echt het gevoel, zonder dat ik voor zo'n bloody foodtruck fucking nat werd, dat ik erbij was. En dat is toch serious cool, als dat lukt, met radio. Quote van de dag Rol Michelle Obama 007: vaker stuntman Het werd een verjaar dag zonder de be haaglijke warmte van de nostalgie. Te veel leunen op be wezen succes brak Lowlands in de jaren 2014 en 2015 al eens op. Verstandig het zilveren jubileum aan te grijpen voor een complete metamorfose van het festivalterrein. Weinig ruimte voor felicitaties, des te meer voor een blik op de volgende jaren. De eerste kennismaking met het nieuwe Lowlands beviel de festi valgangers dit weekend uitste kend. Ondanks het ronduit tegen vallende weer, werd het een editie om te onthouden. Als vanouds uitverkocht met 55.000 bezoekers, maar dankzij de nieuwe opzet voor het gevoel stukken minder druk. Logisch, want in opper vlakte is er meer ruimte. Die als altijd permanent goedge luimde bezoeker (op welk ander festival vallen onbekenden elkaar tijdens een mooi feestje zomaar in de armen? Of blijkt een groeps- douche inclusief kledingwasse- rette een doorslaand succes) zag een muzikaal fraai uitgebalanceerd Lowlands. Met de dominante stro mingen van nu - dance en hiphop - op prominentere plekken dan ooit, met hemelse stemmen (zan geres Hannah Reid van London Grammar) en met een surprise-act (Triggerfinger op z'n hardst). Als gevolg van die ongekende diversiteit zijn bands die het lukt meer dan een derde van de com plete festivalpopulatie bijeen te brengen, zeldzaam. Editors bleek zo'n groep van de buitencategorie. Mede dankzij een naderende stortbui (ook festivalgangers staan graag droog) puilde de nieuwe Al pha-hangar aan alle kanten uit. Het plotse noodweer paste prima bij de afsluiter van de tweede festivaldag. Er zijn maar weinig bands die hun synthesizer- rock zo stormachtig sinister laten klinken. Voor een belangrijk deel was dat te danken aan frontman Tom Smith. Echoënd als de beze ten bewoner van een spookslot bleek hij gegroeid als vertolker van Editors' bombast met brille. Tegenvaller was het optreden van Solange Knowles (inderdaad, de zus van popkoningin Beyoncé). De neosoul-prinses zorgt sinds haar imponerende album A Seat at the Table waar ze ook optreedt voor een stortvloed aan verwachtings volle aanbidders. Maar net als op North Sea Jazz ging het op Low lands mis. Toen de eerste bewon dering wegebde, verloren bezoe kers snel hun interesse in de af standelijke live-videoclip. Ook nog tegengewerkt door het zwabbe rende geluid in de nieuwe Bravo, stroomde de tent net zo snel leeg als hij vol was geraakt. Een tegengestelde beweging vol trok zich bij Iggy Pop. Hij was er al bij op de eerste Lowlands in 1993. Iggy Pop (70) is geen type dat zwijmelt over vroeger. Hij speurt nog altijd naar nieuwe grenzen om te overschrijden. Zijn setlijst is sinds zijn laatste Lowlands-show (2006) nauwelijks veranderd (de spektakelstukken blijven voor eeu wig I Wanna Be Your Dog, The Pas senger en uiteraard lijflied Lust for Life), maar het mooie is dat zijn overal-dwars-tegenin-attitude net zozeer in beton gegoten is. Met het door het leven gegeselde bovenlijf nog altijd ontbloot, was er op Low lands niemand die het begrip rock- 'n-roll zo belichaamde als Iggy, het grote geriatrische rockmirakel. "Eczeem middel wereldwijd succes dankzij bouwvakker" bol.com® dfjp maandag 21 augustus 2017 Dit weekend heb ik al heel voorzichtig wat 3FM was dit weekend live op LL17. Ik dacht er lang over na en appte naar de Reageren? vincent@persgroep.nl —Zanger Waylon, die in 2014 tweede werd (Com mon Linnets), op Radio 2 TELEVISIE Michelle Obama, voor malig first lady van de Ver enigde Staten, vertolkt een rol in de doorstart van de hitserie Will Grace. Het is nog on duidelijk welke rol de populaire echtgenote van Barack Obama speelt. FILM Filmacteur Da niel Craig, die wederom in de huid van James Bond kruipt, gaat minder eigen stunts doen. Die be lofte deed Craig (49) zijn vrouw, actrice Rachel Weisz. Zijn echtgenote had er slapeloze nachten van. Stefan Raatgever advertentie Een Australische bouwvakker kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last van eczeem en jeuk had, dat hij besloot zelf een middel te gaan uitvinden. Zijn uitgangspunten waren: natuurlijke ingrediënten, effectief en vrij van schadelijke stoffen. Nu, 15 jaar later, is het een wereldwijd succes in de strijd tegen huidklachten. Bij de gebruikers is Grahams vaak niet meer uit het dagelijks leven weg te denken. Het geval van Geoff zelf staat te boek als één van de zwaarste eczeem gevallen. Hij was 3 maanden oud toen hij werd opgenomen in het "Royal Children's Hospital" in Melbourne. Hij leefde lang met deze vreselijke aandoening, totdat zijn zoontje Ryan (toen 14 maanden oud) van top tot teen onder de eczeem zat. Geoff besloot dat hij iets moest gaan doen. "Ik zei tegen mijn vrouw: Shannon, we moeten iets doen. We kunnen Ryan niet hetzelfde laten ondergaan als wat ik heb meegemaakt. Ik had alles al geprobeerd, maar niets bleek te helpen. Chemische producten (o.a. met hormonen) maakten de huid dunner, andere opties (o.a.. teerzalf, lichttherapie) hielpen hem niet. We zochten het dus in een andere hoek en begonnen met het uitgangspunt "natuurlijke ingrediënten". Alle soorten naslagwerken bekeken we voor de allerbeste ingrediënten uit de natuur. Na veel vallen en opstaan hadden we tenslotte ons product; het gaf prachtige resultaten, zowel voor mij als voor Ryan. Dit product, de Grahams Eczeem Crème, is nu een wereldwijd succes en helpt mensen over de hele wereld". Geoff heeft het verhaal al vaakverteld, o.a. op de Australische TV. Ze willen zoveel mogelijk mensen helpen met de vreselijke huidklachten. Ook in Nederland is Grahams al bij veel drogisterijen en gezondheidswinkels beschikbaar. "Dagelijks horen we nieuwe verhalen over eczeem, jeuk en droge huid. Het is fantastisch om hen nu Grahams te kunnen bieden. We begonnen ooit om onze zoon te helpen, helemaal niet met het idee om het op de markt te brengen. Voor ons geeft het enorme voldoening om van gebruikers te horen hoe speciaal Grahams voor ze is." Inmiddels wordt Grahams door veel mensen naar tevredenheid gebruikt. Doordat gebruikers enthousiast zijn over Grahams wordt het geadviseerd en gaat het snel van mond tot mond. Tot slot vertelt Geoff: "We krijgen dagelijks zeer emotionele reacties, je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd huidklachten heeft gehad en nu aan den lijve ondervindt dat er effectieve producten voor bestaan". Grahams Eczeem Crème is een Medisch Hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Grahams is o.a. verkrijgbaar bij: HOLLAND BARRETT Grahams skincare www.grahams.nl Hetpubliek genoot alle dagen mety/ollfTteugèn. FOTO ANP/fAUL BARKEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13