O O) CD O 20 ZE Alleen Hendrïksen kan tevreden zijn Goed resultaat voor De Nooijer en Sheriff Minnaard negende, ploeggenoot wint rit WIELRENSTER AGNIETA FRANCKE Timo de Jong Oefenvoetbal Voor de Zeeuwse voetballers en trainers in de Jupiler League viel er gisteravond op de eerste speeldag weinig te lachen. Roy Hendriksen kon nog enigszins tevreden zijn, omdat zijn ploeg Helmond Sport een 2-o-achterstand bij rust nog om wist te buigen in een 2-2-gelijk- spel. Het FC Dordrecht van trainer Gérard de Nooijer kreeg een pak slaag van Fortuna Sit- tard (5-1). Bradley de Nooijer en lulius Bliek bleven de hele wedstrijd op de bank. Augustine Loof kende een valse start bij FC Eindhoven. De verdediger uit Koewacht begon in de basis tegen Telstar, maar werd vlak voor rust gewisseld. Loof verdween woedend de kleedkamer in. Het duel eindigde in 2-2. Het Sheriff Tiraspol van Jeremy de Nooijer heeft aanstaande donderdag aan een doel puntloos gelijkspel of een zege op Legia War schau genoeg om zich te plaatsen voor de groepsfase van de Europa League. Door een late goal van Sheriff eindigde het eerste duel donderdag in 1-1. De Nooijer begon in de Poolse hoofdstad in de basis bij Sheriff. Hij werd na 87 minuten naar de kant gehaald. Op dat moment stond het 1-0 voor Legia. Kort na de wissel van De Nooijer kwamen de Moldavi- sche bezoekers toch nog op gelijke hoogte via Cyrille Bayala (1-1). Daarmee bezorgde hij She riff het belangrijke uitdoelpunt en een prima uitgangspositie. Marco Minnaard is als negende geëindigd in de Tour du Limousin. De renner van Wanty Groupe-Gobert finishte in de vierde en laatste rit in het peloton. Zijn ploeggenoot Guillaume Martin greep de ritwinst. De Fransman trok in de 168 kilometer lange rit samen met zijn Belgische teamgenoot Jerome Baugnies ten aanval. Het duo hield knap stand op het uitgedunde peloton, waarop Martin als eerste de finish passeerde. Hij bezorgde Wanty de vierde zege van het seizoen. Minnaard ein digde op negentien seconden van zijn twee ploeggenoten als vijftiende. In het klassement was de renner uit Wemel- dinge met zijn negende plek zowel de eerste Nederlander als de eerste coureur van zijn ploeg. Minnaard eindigde op vijftig seconden van de Franse eindwinnaar Alexis Vuillermoz. zaterdag 19 augustus 2017 I Afgelopen week end pakte hij de groene trui in de Ronde des Val- lées, gisteren was Timo de Jong de sterkste in de eer ste etappe van de Vuelta Ciclista Ju nior. De Goese- naar kwam met Santiago Alcoba en Fernando Islas voorop te zitten, demarreerde in de laatste kilometers en greep de over winning. De renner van Acrog Balen BC pakte ook de leiderstrui. Van daag wacht een rit over 73,4 km, 's avonds gevolgd door een ploegen tijdrit over 11.9 km. H Zeelandia Middel burg was gister avond in de eerste oefenwedstrijd van dit seizoen te sterk voor 's-Heer Arendskerke. De zondag-tweede klasser, die nu onder leiding staat van trainer Dennis de Nooijer, won na een 5-0-ruststand met 8-1. Het duel tussen Axel en Breskens eindigde in 2-5. Philippine won in en tegen Asse nede met ruime cijfers. Het werd 0-5, mede dankzij drie treffers van Jos Westerhout. VOETBAL VOETBAL A Jeremy de Nooijer (midden) in actie tegen Legia Warschau, fotoleszekszymanski/epa WIELRENNEN Op vrijdag 25 augustus vindt tijdens de Ka- pelse Dag de achtste Fysio Kapelle Loop plaats. Om 19.00 uur wordt gestart met een Kidsrun over 750 meter, daarna is de Kidsrun over 1.500 meter. Om 19.30 uur vindt de wed strijd over 5 kilometer plaats. Inschrijven kan vooraf via aeromad@zeelandnet.nl, met vermel ding van naam, woonplaats, afstand, man/ vrouw en leeftijd. Inschrijven ter plaatse kan vanaf 17.30 uur bij Fysio Kapelle. Deelname aan de Kidsrun is gratis, voor de wedstrijd is het in schrijfgeld 5 euro. a A Agnieta Francke kan in Spanje weer genieten. „Van de mensen en van de omgeving waar ik woon. Ik fiets elke dag nog met veel plezier, fotos juan antoniobaenanino

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 56