6 AAN DE KUSTSTRANDCAMPINGA Familie Michielsens uit Leiden reserveerde anderhalf jaar geleden een huisje bij Strandcamping Groede. Nu is het zover. „Het strand, onze kinderen en hond Sophie. Meer hebben we niet nodig." WAT IS ER TE DOEN? Zomerboekenmarkt, op de Markt van Middelburg Op de Markt van Middelburg staan vandaag de gehele dag tal van kraampjes uitgestald met duizenden boeken. Leuk ge prijsd en in alle genres is er wel iets te vinden. Oostkapelse Dag, Oostkapelle Oostkapelse Dag met onder meer een kindervrijmarkt, ringrijden45 kramen, paardencarrousel, een klederdrachtenshow, rondritten met de brandweer en nog veel meer. Voor meer info: www.facebook.com/oostkapels edag Vlasdag, Dreischor De vlasdag in Dreischor doet de oude traditie van vlasbewerking weer herleven. Ambachtslieden laten zien hoe in vroegere tijden vlas bewerkt werd tot linnen en touw. Niet alleen de ambachten worden uitgelicht, ook is er een braderie en een kinderrommelmarkt. Voor meer info: www.vlasdag.nl Mosseldag, Yerseke Feest vanaf to.oo uur. Met een kermis, dweilband, vaartocht vlootshow en een braderie laat Yerseke de bezoekers alles zien wat het dorp te bieden heeft. En niet te vergeten: heel de dag zal de mossel centraal staan! Voor meer info: www.yersekepromotie.nl Tip 5 Toeristische markt aan het Havenplein van Zierikzee Een walhalla voor de handwerkliefhebber is vandaag te vinden op het Havenplein in Zierikzee. Hier staat namelijk van to.oo uur tot 17.00 uur een markt met meer dan 50 kraampjes die alles te maken hebben met handwerken. rr 11 30e Hyundai Halve Marathon, Burgh- Haamstede Van 12.00 uur tot 16.00 uur wordt er veel gerend in Burgh- Haamstede. Atletiekvereniging Delta Sport organiseert een leuke cross met drie verschillende afstanden. Zo kan je voor de 21,1 kilometer, 12,5 kilometer of 6,5 kilometer gaan. De kosten bedragen6,oo tot 10,00 euro. De start van het hardloopevenement zal zijn aan de A. Van de Weideweg 1. Voor meer informotatie: www.avdeltasport.nl Gestrand in Wolfersdiek, Wolphaartsdijk Een gezellig strandfeest met diverse activiteiten zoals een braderie, ponyrijden, livemuziek en veel eten en drinken. Van 12.00 uur tot 22.00 uur is het dus een en al gezelligheid aan de Meerkoetweg 1. Solexrace Biggekerke beleeft negentiende editie In Biggekerke kan je niet anders dan op de Solex komen vandaag. De 19e editie van de Solexrace vindt hier namelijk plaats vanaf 16.00 uur. Ludieke solexrijders, snelle specials, oldtimerbrommers en een kidsronde zijn de vertrouwde onderdelen van dit evenement. Na de races zal er nog door gefeest worden tot in de late uurtjes! Concert Urker Mannenkoor, Burgh- Haamstede Dertien mannen in traditionele Urker kleding zingen in de Hervormde Kerk aan de Ring in Haamstede vandaag vanaf 19.30 uur uit volle borst. Ze worden begeleid door een organist. De avond zal tot ongeveer 22.00 uur duren. Voor meer info: www.martinmans.nl Kunst- en Natuurroute, Wemeldinge Van 13.00 uur tot 18.00 uur vindt morgen de kunst- en natuurroute in Wemeldinge plaats. De gastvrije bewoners van het dorp stellen hun woningen en tuinen beschikbaar, waardoor de exposities van de kunstenaars een intiem karakter krijgen. Ook zijn er lekkere drankjes en livemuziek. Half zeven 's ochtends. Het is va kantie voor Selma Michielsens uit Leiden, maar toch is ze al vroeg op. Nu ze een week in een huisje op het strand in Groede verblijft, begint ze iedere ochtend met een lange wandeling met hond Sophie. De golden retriever is deze ochtend extra enthousiast, want ze komt nog een hondje in het water tegen. Een zeehond weltever staan. „Ik kom iedere week op het strand in Noordwijk, maar daar heb ik deze beestjes nog nooit gezien. Ik was blij verrast toen ik ineens dat kopje boven zag komen. Sophie ook, dus ik heb ze maar snel aan de lijn ge daan...", vertelt Selma. Na anderhalf uur is de golden retriever uitgeteld en zitten Selma's man Rob en haar drie dochters Noor (7), Puck (5) en Pien (3) klaar voor het ontbijt. De zak met broodjes hangt iedere ochtend aan een schroefje bij de deur. Dat maakt het verblijf net dat tik keltje meer luxe: als je écht wil, hoefje het strand helemaal nooit af. Voor familie Mi chielsens is dit het ultieme vakantiegevoel. Rob: „Als we thuis opstaan, trekken we meteen onze kleding aan en gaan we op pad. Hier hoeven we helemaal niets en toch vermaken we ons prima. We plannen niks vooruit, we wachten wat het weer doet." Vandaag werkt het weer niet echt mee. En dat is nog zacht uitgedrukt... De keukentafel ligt dan ook vol vakantiekaarten en gelpen- nen, de vloer is bezaaid met puzzelstukjes en de oudste kijkt een film op de laptop. Maar zodra het droog is, stapt het gezin meteen het strand op. Tijd om te vliegeren. Het lijkt er even op dat er niet genoeg wind zit, maar de drie meisjes houden vol en na een tijdje wappert de fel oranje smiley vro lijk in de lucht. Selma kijkt met een glim lach naar de ruisende golven. „Dit is toch prachtig? Ik zou hier wel willen wonen hoor, op het strand. Je voelt je zo vrij. Voor mij is dit een super luxe vakantie." Het gezin zat al eens eerder in een strand huisje, in Noordwijk. Maar écht ontspannen lukte daar niet. „We zaten te dicht bij huis. We leefden nog in ons eigen ritme, in onze eigen omgeving. Als we iets vergeten waren, reden we er gewoon even snel om. Dat werkte niet. Hier kun je tenminste alles los laten", vertelt Rob, die huisarts is. Of toch bijna alles. Want op zijn smartphone houdt hij wel in de gaten of iemand probeert in te breken thuis in Leiden. „Maar ik ben zeker minder online dan thuis. Ik heb pas na vier dagen mijn werkmail geopend." Al is een laptop met Netflix stiekem toch best handig aan zee. „Gisteren hadden de kinderen een drukke dag gehad buiten en dan is het toch fijn dat ze 's avonds even kunnen uitrus ten", zegt Rob. Selma: „Thuis zeg je vaak uit gewoonte: 'Ga maar even tv kijken', als je zelf met iets bezig bent. Nu gaan ze gewoon naar buiten als ik aan het afwassen ben. Ik kan ze vanaf hier toch goed in de gaten hou den." En dat afwassen, dat hoort bij de va- zaterdag 19 augustus 2017 Tip1 Tip 2 Tip 3 Tip 4 Tip 6 A Cross op Schouwen. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Tip 7 Tip 8 Tip 9 Tip 10 Luxe vakantie op het strand in Groede A Opnieuw Solexrace in Biggekerke. foto ruben oreel :n Selma, Rob en hun drie dochters het Gertie De Boey Groede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42