ÏULTUUR 25 Ontdek het heuvelland van Zuid-Limburg incl. diner! waar hij zijn pluchen tekenfilmfigu ren heeft uitgestald. In het huis is ook een bescheiden bioscoop ingericht, met op de achterste rij manshoge uit voeringen van de mopperaars uit de Muppet Show, de heren Waldorf en Statler. De biljartkamer ('Ik ben dol op pool') ontbreekt evenmin, evenals de zogeheten Arcade Room waar reus achtige spelautomaten staan opge steld. Je kunt er virtueel racen en schieten en ouderwets flipperen. In een andere ruimte hebben de antieke instrumenten van Wibi Soerjadi een plek gevonden. Op de gang waakt, op ware grootte, Iron Man, de held uit de Marvel- strips. Elders in de villa houden Cap tain Jack Sparrow (Pirates of the Carib bean) en een geharnaste ridder uit de Middeleeuwen een oogje in het zeil. Wonderkind Op de tweede etage is zijn garderobe ondergebracht. „Die heb ik ingericht als een kledingwinkel. Alsof je bij Oger naar binnenstapt." Aan de muur prijkt het blauw flu welen kostuumpje, het pakje waarin Wibi Soerjadi op li-jarige leeftijd de buteerde als concertpianist in De Doelen in Rotterdam. Het repertoire vermeldde Mozart en Chopin en vanaf dat moment gold hij als een wonderkind. En dan is er de Crystal Room, waar Wibi Soerjadi de meer handzame, zeldzame stukken van zijn Disney- Dit is een echte Wibi-plek; letterlijk een sprookjeshuis. collectie exposeert. Die ruimte is tevens toegan kelijk voor de bezoekers van zijn huiskamerconcer ten die hij geeft in de aanpa lende salon. Daar staat zijn imposante Stein- way-vleugel (een van de zeven pia no's in huize Soerjadi). Hier zitten de gasten volgens de musicus bijna 'in de piano'. Op het programma staan Liszt, Chopin en Bach, delen uit zijn eigen compositie Sprookjesboek en een transcriptie van muziek uit de Harry Potter-films, zoals hij eerder met de filmmuziek van Gladiator deed. Na afloop van de salonconcerten is er steevast een meet-and-greet met de musicus zelve. Wibi Soerjadi: „Zeist was een ge weldige tijd, maar ik ben een ge voelsmens. Er was met dit huis met een een klik. In Diepenheim zal ik nog gelukkiger worden." zaterdag 19 augustus 2017 Hotel Op De Beek 2 overnachtingen incl. ontbijt Ontvangst met koffie/thee l x 2-gangenmenu t.w.v. 20,50 p.p. Gratis gebruik Wi-Fi en parkeren Bezoek Valkenburg/Maastricht hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Wibi en zijn hond Pepper poseren trots in 'matching outfits' in hun schitterende nieuwe huis. FOTO'S SHODYCAREMAN 44 —Wibi Soerjadi Bekijk op de site van fn> deze krant de video van de rondleiding. Lezers kunnen een exclusief con cert bijwonen in de huiskamer van Wibi Soerjadi, inclusief meet-and- greet na afloop. Boeken kan via pzc.nl/club. •4 De romantische buitenkant van Villa Peckedam. Intieme ambiance bij de huiskamerconcerten van Soerjadi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25