het druk Maarten't Hart Proeffietsen naar schooJülP&iF Reimerswaal zet loktieners in tegen verkoop van alcohol aan minderjarigen Bouw windparken geeft economie fikse opsteker Walcheren magazine 'Ik ben een saaie man aan wie niets te beleven valt' Het fipronilschandaal is een ramp voor grote eierboeren. Maar hobbypluimveehouders spinnen er garen bij. Zoals de ouders van Rick Dorst uit Nieuwerkerk. Rick verzorgt thuis de kippen en de eitjes daarvan zijn niet aan te slepen. Veilig Verkeer wil dat ouders met brugklassers oefenen Het Deense Dong Energy gaat vanuit de Buitenhaven in Vlissingen de bouw coördineren en het onderhoud uitvoe ren van de windparken Borsele en 2. De bouw levert tot 2020 werk op voor 1000 mensen. Met het onderhoud zijn de ko mende 25 jaar blijvend tussen de 100 en 200 directe en indirecte banen gemoeid. Dong Energy en havenbedrijf Zeeland Seaports hebben daartoe een samen werkingsovereenkomst getekend. Dong bereidt al een tijd de bouw voor van de 752 megawatt grootte windparken voor de Zeeuwse kust. Vanaf 2020 leveren 94 turbines van 8 megawatt jaarlijks stroom aan ruim een miljoen huishou dens. Voor het onderhoud en de operatie van het windpark heeft Dong een goede basis nodig. Soortgelijke onderhoudsba- ses heeft het bedrijf al gebouwd in het Verenigd Koninkrijk, Duitsland en De nemarken. Voor Borsele 1 en 2 heeft Dong Vlissingen verkozen boven Rot terdam. „Vlissingen ligt dichtbij het windpark", motiveert directeur Jasper Vis van Dong. „Vanuit de haven kun je rechtstreeks naar zee varen. Alle voor zieningen die we nodig hebben zijn in de haven beschikbaar en de haven is goed bereikbaar voor het onderhouds personeel." Dong begint volgend jaar met de We kozen Vlissingen omdat het dicht bij het windpark ligt bouw van de onderhoudsbasis aan de Buitenhaven. Het terrein is 5000 vier kante meter groot en ligt aan de kade, precies tussen de bedrijven DOC en Finsa in. Er komt een kantoor, opslag en een watertaxistandplaats voor vervoer van onderhoudspersoneel van en naar de twee windparken. „Aan de bouw van de windparken zullen op tal van plek ken in totaal zo'n 1000 mensen werken", zegt Vis. „Dan heb ik het ook over de be drijven die de kabels en funderingen aanleggen en de turbines leveren. Maar we zullen ook Zeeuwse bedrijven de kans geven voor ons te werken. Voor het werven van onderhoudspersoneel kij ken we naar Zeeland." Over de plek waar Dong zich gaat ves tigen, is al een tijd gedoe. De directe bu ren, Dutch Offshore Contractors (DOC) en Finsa, zijn al lange tijd met het havenbedrijf in gesprek over uitbrei ding. De komst van Dong blokkeert die plannen. DOC heeft met een miljoe nenclaim gedreigd. Woordvoerder Pie- ter Oosterhof van DOC wilde gisteren geen commentaar geven op de komst van Dong. Ook Dong-directeur Vis wil er niet op ingaan. Gedeputeerde Jo-Annes de Bat noemt de stap van Dong 'een klapper voor Zeeland'. „We zijn hartstikke blij." Hij hoopt dat deze stap een vervolg krijgt. Want Eneco, Shell, Van Oord en Mithubishi/DGE gaan samen de naast gelegen windparken Borsele 3 en 4 bou wen. „We willen de Zeeuwse havens neerzetten als dé basis voor offshore- wind." Zeeland Seaports was gisteren niet bereikbaar voor commentaar. 19°C Nieuwsmedia ZEELAND4 FOTO MARIEKE MANDEMAKER "*V4 ZEELAND2 Dong Energy brengt werk naar Zeeland Dong Energy, de bouwer van de windparken Borsele 1 en 2, gaat van uit Vlissingen de bouw en het onder houd uitvoeren. Dat betekent een fikse opsteker voor de Zeeuwse economie. Jeffrey Kutterink Vlissingen - Jasper Vis, directeur Dong zaterdag 19 augustus 2017 Fris met pzc.nl buien Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 1168! 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1