Sprookjesachtig decor voor Zomerfilm Sector voorziet beter mosselseizoen dan vorig jaar In Spanje zit Agnieta Francke weer met een goed gevoel op de fiets Willy en Gery zien hun Koning van Engeland tegen de vlakte gaan De vlag kan nog niet uit, maar de stemming onder de mosselkwekers is wel iets positiever dan vorig jaar. Er zijn tot nu toe geen problemen geweest met de kwaliteit van de mossels en ook de prijzen zijn gemiddeld iets hoger. zaterdag 19 augustus 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl HULST Terwijl de schemer langzaam inviel, leek de locatie van Zomerfilm Hulst gisteravond zélf op het decor van een film. Op het Molenbolwerk keken kinderen en hun ouders, op knusse bankjes van strobalen en met gekleurde lichtjes om hen heen, naar de animatiefilm Mijn naam is Courgette. Vooraf konden ze snoepen bij foodtrucks. Vanavond wordt de muzikale film Sing Street vertoond, foto peter nicolai Melita Lanting Yerseke Na een paar moeilijke jaren snakt de mosselsector naar een mooi sei zoen. Maar of dit jaar een topper zal worden is nog maar de vraag. De prijzen die de kwekers op de veiling voor hun mossels krijgen is gemid deld weliswaar iets hoger dan vorig jaar maar het is nog steeds geen vet pot. Bovendien wisselt de waarde die de handelaar ervoor over heeft van partij tot partij. Van invloed is bijvoorbeeld de grootte van de mossel in de schelp. Aan het begin van het seizoen waren de mossels nog wat klein en de gehoopte groeispurt hebben ze nog steeds niet gemaakt. „Vanaf de start van het seizoen hebben we nog geen grote hoeveelheden grote mosselen kunnen leveren", zegt Addy Risseeuw namens de mossel kwekers. En dat heeft invloed op de prijzen die de kwekers op de mosselveiling in Yerseke krijgen. „Een grotere mossel betekent nu eenmaal een hogere prijs", zegt Risseeuw. Ook in de Waddenzee zijn de mossels nog niet zo groot. Dat ze zo klein Dat de mossels zo klein zijn, is puur het gevolg van natuurlijke omstandigheden -Addy Risseeuw blijven is puur het gevolg van na tuurlijke omstandigheden. De groei van de mossels wordt mede bepaald door watertemperatuur en voedselaanbod. Het goede nieuws is dat het for maat van de mossel in de schelp nog niet heeft geleid tot minder vraag. „We hebben tot en met 31 juli meer geleverd dan vorig jaar." Dat heeft wellicht ook te maken met de problemen met ttx. Vorig jaar werden bij de start van het sei zoen enkele verwaterpercelen (on derwaterpakhuizen) van handela ren gesloten door de NVWA na de vondst van de gifstof ttx in mossels. Dat is dit jaar niet gebeurd. De norm is nergens in de Ooster- schelde overschreden en er kan volop geleverd worden. ZEELAND 20 WEEKEND 12 [Altmul Mosselkwekers zijn hoopvol

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 137