7 Tips voor de huurder het eerst een zonsondergang gezien. „Ze waren helemaal enthousiast. Daarna zijn ze nog met een hoofdlampje op ontdek kingstocht gegaan." Maandag moeten Noor en Puck weer naar school, dus de zussen genieten nog even van hun laatste dagen in de vrije natuur. 's Avonds wanneer er tientallen lichtjes vanaf het water schijnen, de garnalenvis- sers hoopvol hun netten uithalen en nie mand meer te zien is op het strand, zitten Selma en Rob warm en droog in de Strandloper. Behalve een paar kaarsen en de ananaslichtjes die van thuis zijn mee genomen, is het vakantiehuisje volledig donker. Selma sluit haar dag af op de zelfde manier als ze begonnen is. Voor de jonge en onstuimige Sophie van twee jaar oud is het immers ook vakantie. „Het is zo fijn dat we haar mee kunnen nemen naar hier. Ze hoort gewoon bij dit gezin." En af en toe eens gaan buurten moet kunnen. „De buurman was heel blij met zijn zoontje aan het spelen. Sophie dacht: gezellig, ik doe mee! Gelukkig vonden die mensen het niet erg dat ze even langs kwam..." Wat is het toch fijn om een hond te zijn. WIE SLAAPT ER DEZE WEEK? kantie. „Rob had liever een vaatwasser gehad, maar voor mij hoeft een vakan tie niet super luxe te zijn. Van afwassen krijg ik een campinggevoel." Waarom zijn er golven? En waarom is de tijd bij een oom in Australië anders dan hier in Nederland? Noor, Puck en Pien vragen zich van alles af en hier aan het strand in Groede krijgen ze ant woorden. Rob: „We hebben voor ons vertrek twee boekjes gekocht. In het ene boekje staan allerlei dingen die ze kunnen doen op het strand, het andere is meer informatief. We hebben nu de tijd en de omgeving om ze van alles uit te leggen." De grote verrekijker op de salontafel helpt daarbij. Maar op den duur hebben de drie wel genoeg gezien. Gaan we nog wat doen? „Er staat een emmertje vol schelpen buiten waar mee we een ketting gaan maken en we hebben deze week ook al eens vuurkui- len gemaakt: putjes gegraven in het zand en daarin theelichtjes gezet." Bo vendien hebben de drie meisjes voor zaterdag 19 augustus 2017 BE M De familie Michielsens voor hun strandhuisje in Groede, met op de voorgrond de golden re- triever Sophie. FOTO'S BOAZ TIMMERMANS OSaeftinghe Feesten Behalve een foodtruckfestival en muziek zijn er gratis rondvaarten in het Verdronken Land van Saef- tinghe. De feesten worden vandaag en morgen vanaf 09.00 uur gehou den. Ambachtelijk weekend Hulst Ruim 350 deelne mers stellen hun ambacht voor. Dit jaar is het thema 'aarde'. Het am bachtelijk week end is vandaag van 12.00 tot 18.00 uur en zon dag van 10.00 uur tot 18.00 uur. Zomerfilm Hulst Op een scherm van 52 vierkante meter wordt van- avondom 21.00 uur de film 'Sing Street' gedraaid op het Molenbol- werk. Vooraf gaand is er om 18.00 uur een sing-a-long en zijn er food- trucks. 'j Selma en Rob Michielsens en hun dochters Noor (7), Puck (5) en Pien (3) uit Leiden vieren altijd vakantie in Nederland, maar voor het eerst in Groede. Rob werkt in het dagelijks leven als huisarts en Selma werkt als vrijwilliger voor de stichting Xenia Hospice voor jongeren en jongvolwassenen in Leiden. Hun weekje vakantie in de Strandloper aan de Zeeuws- Vlaamse kust bevalt het gezin uit Leiden zo goed dat ze van plan zijn om volgend jaar twee weken terugkomen met hond Sophie. Even een rustpauze voor Puck (I), Pien (m) en Noor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 134