ï)e Galliërs moeten de spelen voor een amusante Vikingshow of een ver bluffende vogelshow, waarin onder meer adelaars, valken, condors en gieren rake lings over de hoofden van de toeschouwers scheren. En waar - o wonder - de ganzen hebben geleerd om in strakke formatie achter een vliegtuigje te klapwieken. Publiekslieveling van Puy du Fou is de avondshow Cinéscénie, een duizelingwek kende reis door de Franse geschiedenis. Met 1.200 acteurs in een decor van 23 hectare komen de 12.500 toeschouwers een kleine twee uur lang ogen en oren tekort om alles te volgen: optochten, oor logen, dood en verderf, dans en muziek, weer die waggelende ganzen, de geur van buskruit en, als finale, een vuurwerkshow waar je u tegen zegt. De 11-jarige vindt het alweer spannend en kan de geschiedenis-in-vogelvlucht volgen via een audiosysteem met kop telefoon, waarbij zelfs de taalkeuze (Vlaams) Nederlands voorhanden is. Toch is Puy du Fou op en top Frans. De vaderlandsliefde druipt ervan af; de Franse driekleur wappert overal nadruk kelijk. En bij de prachtige indoorshow over generaal Charette is het bijvoorbeeld handig als je wat voorkennis hebt over de Franse Revolutie en de Vendée-oorlog. Ook handig: geen al te tere kinderzieltjes in je gezelschap. Zo wordt de dappere Charette (juist terwijl de hele zaal denkt: 'dat zal toch niet') - meedogenloos neer geknald door het vuurpeloton. In het publiek strijkt een Franse vader even door het haar van zijn zoontje, een peu terjochie dat wellicht niet helemaal be grijpt waarom die beste man dood moest. O ja, en zonder de details van de clou te willen verraden over de leeuw die de Uit thuis Het park Tips Gallische gevangenen mocht oppeuze len: Le Signe du Triomph wordt drie keer per dag opgevoerd. Dan heeft zelfs een leeuw met lekkere trek zijn buik inmiddels vol. 41 wg magazine 43 De reis Puy du Fou ligt in Les Epesses, in de Vendée, op ongeveer een uur autorijden van Nantes en de Franse westkust. Het verblijf Er zijn diverse parkhotels en het is mogelijk om in ingerichte tenten te overnachten. Hotel La Citadelle is een pas geopend nagebouwd mid deleeuws kasteel. Vanaf €61 p.p. Dagticket Grand Pare (toegang tot alle shows, behalve avond show Cinéscénie): €33 (volwassene) en €23 (5-13 jaar). Ticket Cinéscénie: €27 (volw.) en €19 (kind); reserveren verplicht. Combi ticket Grand Pare/ Cinéscénie: €54 (volw.) en €36. Download de Puy du Fou-app en be paal vooraf welke shows je wilt zien. Je telefoon 'leidt' je vervolgens op tijd naar de juiste show. Voor €12 p.p. koop je een voorrangs pas, een Pass émotion. puydufou.com/nl Scènes In Puy du Fou volgen de shows elkaar in hoog tempo op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 107