6 ZWEEFVLIEGEN MIDDEN-ZEELAND Zeker anderhalf uur in de auto. De 67- jarige Kees Daim uit Maassluis draait er zijn hand niet voor om. Met plezier hangt hij zijn aanhanger met zweefvliegtuig achter de auto. „Binnen een half uur zit ik in de lucht." WAT IS ER TE DOEN? Bezichtiging vuurtoren, Breskens Eén van de meest beeldbepa lende gebouwen in West- Zeeuws-Vlaanderen is vandaag weer te bezichtigen. De vuurto ren aan de Panoramaweg in Breskens is toegankelijk voor bezoekers van t3.oo uur tot 17.00 uur. Ook stellen Zeeuwse kun stenaars hier hun werk tentoon. Meer info: vuurtorenbreskens.nl Zeeuwse klederdracht, Zierikzee Op de foto als een echte Zeeuw, dat kan vandaag in Zierikzee. In een studio die is ingericht zoals Zierikzeesche fotografen rond 1910 in hun ateliers werkten, kun jij een foto laten maken in Zeeuwse klederdracht. Meer info: cameramuseum.nl/kle- derdracht Havenrondvaart, Vlissingen Maak een rondvaart door het havengebied van Vlissingen met de Denick II. Deze vaart langs plaatsen in het gebied waar je normaal gesproken nooit mag komen. Daarnaast kan er nog een bezoek worden gebracht aan het Zeeuws mari tiem muZEEum waar alles over de VOC-tijd te vinden is. Meer info: muzeeum.nl Molen De Verwachting, Tholen Breng een bezoekje aan molen De Verwachting in Tholen. Wanneer de molen draait kan je op verzoek een rondleiding van de molenaar krijgen. Hij vertelt met passie over zijn molen en alles wat ermee te maken heeft. Breng ook een bezoekje aan het molenmuseum, je kunt hier een unieke verzameling spullen van en over molens bekijken. Escape Room, Renesse Laat je met je familie of vrien dengroep opsluiten in de Escape Room in Renesse. Je krijgt 60 minuten de tijd om zo snel mo gelijk uit de kamer te ontsnap pen door middel van cryptische aanwijzingen en puzzels. Meer info: escaperoomdeoverstro- ming.nl of bel met 06-34559189 Weekmarkt, Vlissingen Zoals elke week staat er ook vandaag weer een weekmarkt in Vlissingen. Voor verse produc ten kun je hier terecht van 08.00 uur tot 17.00 uur aan de Lange Zelke/Spuistraat. Kofferbakverkoop, Kerkwerve In het bos van Kerkwerve op re creatieboerderij van Langeraad wordt vandaag een markt ge houden vanuit kofferbakken en aanhangers. Er rijdt een model stoomtrein rond en er kan verse gerookte, paling zalm en forel gegeten worden. Meer info: recreatievanlangeraad.nl/koffer- bakverkoop.html Tijd en locatie: van 09.00 uur tot 14.00 uur aan Weelweg 3, Kerk werve, telefoon: 0111-412547,06- 21624026 Bezoekerstuin, Koudekerke Tuinliefhebbers kunnen een be zoekje brengen aan de Houten- handsche hof. Een tuin met veel diversiteit en oog voor kunst met stenen sculpturen en ijze ren vogels. Voor de kunstlief hebber is de tuin een bijko mende verrassing en de tuin- liefhebber zal verrast worden door unieke kunst. Meer info: sites.google.com/site/tuinwb4/ Tip 9 Super Zomer Festival, Goes Een pop-up pretpark voor de hele familie. Trampolines, springkussens maar ook shows van illusionist Winfried zorgen voor een leuk dagje uit. Daar naast kun je een duik nemen in het grootste zwembad van Zee land inclusief glijbanen, stoom cabines en een hot whirlpool- tuin. Meer info: superzomerfestival.nl Tip 10 Wandeling, Philippine Een wandeling maken door het mosseldorp Philippine kan van daag van 14.00 uur tot 15.30 uur. Er loopt een gids mee die u alles vertelt over het dorp waar ooit de eerste mosselhaven van ons land lag. De wandeling start om 14.00 uur bij het mosselmomu- ment midden in het dorp. Meer info: gidsenteam-zvl.nl VANDAAG AAN DE TREKHAAK VAN: Het is een dinsdagochtend in augustus. De wind uit het noordwesten blaast opbol lende stapelwolken naar het zuiden. Tussendoor een strak blauwe lucht. Het zicht is uitstekend. Bij han- gaar 2c op vliegveld Midden-Zeeland is het een verzamelen van heren op leef tijd. Eén daarvan is Kees Daim. Hij komt wekelijks naar Arnemuiden voor een vlucht in zijn zweefvliegtuig. Van daag is het een speciale dag. Waar nor maal een motorvliegtuig Kees het luchtruim in slingert, is dat nu een lier. „Voor ons vliegbrevet moeten we dit blijven trainen." Kees heeft een half uur nodig voor zijn zweefvliegtuig gebruiksklaar is. „Met twee man is het een fluitje van een cent", zegt hij. Zijn eigen kist blijft vandaag aan de grond. De mannen oe fenen de start met een gele Schleicher KA13 van ruim veertig jaar oud. Des tijds nieuw gekocht door de zweef- vliegclub in Burgh-Haamstede. Kees, jarenlang lid geweest van die club, heeft het vliegtuigje destijds bij de fa briek in Duitsland opgehaald. De zweefvlieger kent het toestel als zijn broekzak. „Een erg fijn en wendbaar apparaat. Hooguit wat onderhoudsge voeliger dan de nieuwe kisten." Met de juiste thermiek kan je met gemak drie uur in de lucht blijven vrijdag 18 augustus 2017 Tip1 Tip 2 Tip 3 Tip 4 Tip 5 De Escape Room in Re nesse. FOTO MARIEKE M ANDEMAKER De vuurtoren van Bres kens. FOTO PETER NICOLAI Tip 6 Tip 7 Tip 8 Kees Daim. Jaarlijks maakt de inwoner van Maassluis heel wat kilometers met zijn auto en aanhanger met zweefvliegtuig. Kees komt we kelijks naar Ar- nemuiden, maar neemt zijn toe stel ook gere geld mee de grens over naar onder meer Zwitserland, Spanje en Italië. Timo van de Kasteele - Kees Daim, zweefvlieger

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 90