via Waarde naar het WK Saïd Bouzambou wil iets terugdoen voor Groene Ster 13 Verdediger (21) uit Koewacht gaat met FC Eindhoven vol vertrouwen van start aan het nieuwe seizoen. Aan zijn stem hoor je dat Augustine Loof goed in z'n vel zit. De 21-jarige verde diger uit Koewacht is aan zijn tweede seizoen bij FC Eind hoven bezig en begint vanavond al aan zijn vierde jaar in de Jupiler League. „Het eerste jaar bij FC Eindhoven heb ik echt nodig gehad om te wennen en te groeien", bekent hij. „Ik was gewend om vooral met leeftijdsge noten te voetballen en kwam ineens tussen man nen van dertig terecht, die an dere gespreksonderwerpen hadden dan ik gewend was." Hij moet er zelf een beetje om lachen. „Wow!, dacht ik vaak. Zij hebben het over kinderen en wat ze in het weekend met hun gezin gaan doen. Dat was nieuw voor mij. Toen ik voor de eerste keer de kleedkamer binnenkwam, was ik nog een jongetje. De trainin gen vond ik ook vaak superzwaar. Bij PSV hielden ze rekening met je leeftijd en ke ken ze naar de belas ting. Bij FC Eindho ven was dat anders. Je moest, hoe pittig het ook was." Een vervelende knieblessure hield hem vorig seizoen vier maanden aan de kant. Aan het eind van het seizoen kon Loof weer spelen, maar greep hij met FC Eindhoven net naast deelname aan de play-offs. Dit jaar hoopt de club die wel te bereiken. Zonder de vertrokken Ricardo Moniz en met Wilfred van Leeuwen als nieuwe trainer. De oefenmeester Ik heb gewoon getraind, omdat ik anders binnen wilde komen bij de club maakte de afgelopen seizoenen naam met de amateurs van VVSB, die hij in 2016 naar de halve finale van de KNVB beker leidde. „Ik kende hem niet toen hij naar FC Eindhoven kwam", vertelt Loof. „Tot nu toe vind ik het alle maal heel positief. Hij heeft dui delijk gemaakt dat hij vertrouwen in me heeft, maar dat ik het zelf moet laten zien. Dat betekent dat ik hard moet werken. De trainer is rustig, ook in zijn coaching. Hij staat niet te schreeuwen langs de kant, maar legt zaken één op één uit. Ik moet tactisch nog beter worden, maar volgens hem is dat op mijn leeftijd normaal." Loof heeft afgelopen seizoen wel stappen gezet, mede dankzij de inbreng van Leonardo. De Bra ziliaan, die bij onder meer Feyen- oord en Ajax voetbalde, speelde een halfjaar voor FC Eindhoven. „Dat was niet altijd makkelijk. Le onardo is een fantastische voet baller, maar omschakelen deed hij niet zo snel. Hij wilde het liefst al leen maar aanvallen. Bij balverlies speelden we vaak met tien man, haha! Ik had een goede band met hem. We spraken vaak over wat er goed en niet goed ging. Hij bena drukte ook altijd dat ik in het le ven de juiste keuzes moet maken. Dat heeft hij namelijk niet altijd gedaan, vertelde hij." De verdediger, die nog altijd in een gastgezin woont, ging deze zomer niet op vakantie. „Ik heb twee weken vrij genomen en heb daarna een maand met mijn broer getraind. Ik wilde anders binnen komen bij de club. Dit seizoen wil ik vlieguren maken en me als ba sisspeler verder ontwikkelen. Ik zit goed in m'n vel, ben gelukkig. Het wordt tijd dat ik mijn belofte ga inlossen, je blijft niet eeuwig een talent. Met Gods wil moet dat lukken." met nog geen twee seconden ach terstand op de winnaar. Dus ik denk dat ik wel klaar ben voor dit WK. Tenminste, als ik mijn trainer moet geloven zou ik met de profs mee kunnen", geeft de Emmeloor- der aan. In het Franse Albi denkt Gras man een goede kans te maken op goud. Na de wedstrijd in Waarde reist hij meteen door, om in België te overnachten. „Dan heb ik nog een paar dagen om me voor te be reiden op dat kampioenschap. Dan moet het gebeuren en kan ik de eer ste wereldtitel mee naar Emmel- oord nemen; daar ga ik tenminste vanuit", besluit hij zelfverzekerd. Voor deze individuele tijdrit van TMZ, over 27,6 kilometer, hebben zich intussen ruim tachtig renners en rensters ingeschreven. Dat aan tal is afkomstig uit heel Nederland Ik ga ervan uit dat ik mijn eerste wereldtitel mee naar Emmeloord neem en België. Bovendien heeft ook een Franse vrouw zich aangemeld. Onder de deelnemers bevinden zich uiteraard bijna alle Zeeuwse kanshebbers voor de gouden plak in Waarde. Maar vooral ook een aantal landelijke uitblinkers ver schijnt aan de start in het Beve- landse dorp, terwijl daarnaast en kele Belgische renners een kans kan worden toebedeeld. De eerste ren ner start morgen om 13.30 uur bij het gemaal in de polder bij Waarde en de onderlinge starttijd bedraagt anderhalve minuut. Nederlandse titel Voorafgaand aan de TMZ-tijdrit wordt morgen ook nog het NK tijd rit voor ID-renners gehouden. De start is om 13.00 uur, eveneens bij het gemaal in de polder. Joannathan Duinkerke uit Goes geldt als één van de favorieten bij de mannen. Irma van Duijn uit Schoondijke is dat bij de vrouwen. Hij begrijpt dat veel mensen het een bijzondere keuze zullen vin den, maar Saïd Bouzambou kan prima uitleggen waarom hij te rugkeert bij Groene Ster. „Door slaggevend was dat ik graag iets terug wilde doen voor de club", zegt de zaalvoetbalinternational. „Dit is een mooi moment. Wij - en dan doel ik bijvoorbeeld op mijn broer Hoessein en een speler als Khalid El Hattach - hebben al les aan Groene Ster te danken. De deur staat altijd open voor ons." Bouzambou brak door bij Groene Ster en dat leverde hem in 2014 een transfer op naar Gelko Hasselt. Na één seizoen keerde hij terug naar de Vlissingse club, om vervolgens naar FT Antwerpen te vertrekken. Daar moest hij deze zomer onverwacht vertrekken. „Ik werd verrast door de keuze van de club. Ik ben nog aan het onderzoe ken of dit ook zomaar kan." Vamos FC Mataram In Indonesië beleefde hij een prachtig avontuur. Net als Khalid El Hattach werd Bouzambou in gehuurd door Vamos FC Mata ram, dat met de Thoolse coach Hi cham Benhammou en El Hattach landskampioen was geworden. Daardoor plaatste het zich voor de Aziatische Champions League en haalde het Bouzambou binnen. „Het was fantastisch", kijkt hij terug op zijn tijd in Azië. „Het toernooi was zwaar, maar bui tenom dat leek het voor mij één grote film. Een ervaring om nooit meer te vergeten. Of ik nog eens terugga? Wie weet." Voorlopig richt Saïd Bouzam bou, die op het veld VC Vlissingen voor Terneuzen verruilde, zich echter weer op Groene Ster. Hij was maandag al present bij de eer ste training, toen nog met de uit leg dat hij zijn conditie op peil wilde houden. Drie dagen later werd duidelijk dat de aanvaller weer aansluit bij de Vlissingse eredivisionist. „Ik heb echt wel mooie aanbiedingen gehad van We willen er met z'n allen voor zorgen dat we Baskensburg vol krijgen clubs uit Nederland en België", legde Bouzambou uit. „Maar ik heb een jaar lang in mijn eentje heen en weer naar Antwerpen ge reden. Ik vind het wel lekker om nu dicht bij huis te spelen." 't Knooppunt Welke clubs informeerden er alle maal naar zijn diensten? Bouzam bou: „Hicham Benhammou is nu coach van 't Knooppunt en wilde me naar die club halen. Hij is naast een goede coach ook een goede vriend. Ik heb ook een gesprek met FC Eindhoven gehad en van uit België was er interesse van Real Noorderwijk, Malle en ook Gelko Hasselt. Ik heb er natuurlijk ook met mijn broer Hoessein over gesproken welke keuze ik moest maken. Dat ik weer samen met hem bij Groene Ster kan spelen, vind ik mooi. We willen er met z'n allen voor zorgen dat we Bas kensburg vol krijgen." Tijdens de duels in de eredivisie moet Saïd Bouzambou er ook voor zorgen dat hij zijn plek bij het na tionale team behoudt. „Ik heb bondscoach Max Tjaden ook ge beld om mijn keuze toe te lich ten", vertelt hij. „Ik speel graag voor Oranje. Ik heb begrepen dat we in oktober naar een vierlan- dentoernooi in China gaan. En in januari spelen we in Portugal. Dat zijn mooie wedstrijden, daar wil ik bij zijn." vrijdag 18 augustus 2017 Loof wil vooral minuten maken Barry van der Hooft Eindhoven Augustine Loof kwam tot nu toe twaalf keer in com petitieverband in actie na mens FC Eindhoven. Daarin gaf de uit Koewacht afkom stige verdediger één assist. Dat aantal wedstrijden hoopt hij dit seizoen verder op te krikken. - Augustine Loof -Remco Grasman De planning was dat hij dit sei zoen gewoon weer voor FT Antwerpen zou spelen, tot Saïd Bouzambou half juni ineens te horen kreeg dat hij weg moest bij de Belgische topclub. De Vlissinger ging vervolgens voor een kort avontuur naar Indone sië, om uit te komen voor Vamos Mataram. Eenmaal terug in Nederland legde hij de aanbiedingen van verschil lende clubs naast elkaar en maakte hij een opvallende keuze: Bouzambou keert terug bij Groene Ster Vlissingen. Barry van der Hooft Vlissingen Saïd Bouzambou, hier in actie voor FT Antwerpen, keert terug bij Groene Ster Vlissingen. foto jan mees -Saïd Bouzambou

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 83