Zuidhavenpoort sluit definitief 8 Laatste draaidag korte film De Ontvoering d it Reno is één van de drie finalisten van project Filmstarz 2017 van stichting Centrum voor Audiovi suele Amateurkunst (CAVAK). In februari was hij één van de twaalf kandidaten die een filmidee moch ten toelichten voor de vakjury. We zijn moe maar als je de opnames terugziet, krijg je weereen boost Reno's idee, drie zakenmannen die met hun echtgenotes een deal vieren in een chique club en ont waken in een mysterieus huisje in een bos, sprak de jury aan. Sinds dien voelt zijn leven als een 'roller coaster'. Na maanden voorbereiden heeft hij de afgelopen vier dagen gefilmd. „We zijn maandag begon nen met filmen in Oostburg, om vijf uur 's ochtends", vertelt Reno. Op de laatste draaidag wordt het begin van de korte film opgeno men. „Iedereen is moe, maar als je de beelden terugziet, krijg je weer die boost om door te gaan. We heb ben de lat hoog gelegd. Ik loop de hele tijd met één grote smile rond." Ook producent Diana de Nooijer vliegt van hot naar her met een lach op haar gezicht. „Het is veel werk maar er is een ongekende ge drevenheid en een onbegrensd en thousiasme bij iedereen." Ook krijgt de filmploeg, die uit zo'n 25 vrijwilligers bestaat, hulp van buitenaf. Zoals de indrukwek kende berg broodjes op de poolta- fel. „Alles wordt gesponsord door lokale ondernemers, ook het ge bruik van locaties. We krijgen on wijs veel hulp." De acteurs en figuranten doen vrijwillig mee. De figuranten ko men uit Zeeuws-Vlaanderen en de acteurs voor de hoofdrollen komen uit het hele land. Voor hoofdrol speelster Anouschka Harms uit Terneuzen zijn de opnames een thuiswedstrijd. „Ik speel Els, de zelfverzekerde vrouw van één de zakenmannen." Anouschka voerde vorig jaar de Wraakmonoloog van Simone de Beauvoir op in Terneu zen en figureerde onder meer in de film Michiel de Ruyter. „Ik ben blij met deze nieuwe uitdaging", zegt ze. „Er komt veel bij kijken. Som mige scenes moeten een aantal keer worden gespeeld, om dat er vanuit verschillende hoeken wordt gefilmd." De Ontvoering wordt in het na jaar vertoond in Vlissingen, samen met de films van de twee andere fi nalisten. De winnaar mag zijn film op verschillende festivals tonen. Zierikzee De gemeente heeft 11 en 12 sep tember uitgetrokken voor het aan brengen van een dynamische paal in het wegdek van de Zuidhaven poort. De 20.000 euro kostende paal gaat alleen voor hulpdiensten om laag. Met de aanleg van deze paal is de Nieuwe Haven verlost van het doorgaand verkeer. De afsluiting is tevergeefs aange vochten bij de Raad van State. Au toverkeer uit het centrum moet nu over de Laan van St. Hilaire de stad uit. Het Paardenstraatje, de andere route uit het centrum, is twee jaar dicht voor de herbouw van hotel Mondragon. IN DE REGIO Op zoek naar eetbare planten in de ZwaakseWeel Lezing over reformatie in Geerteskerk Schrijfster Isabel van Duijne in Goes MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 18 augustus 2017 BE Reno Maenhout legt de lat hoog Bij club Area 52 in Terneuzen is het druk. Er hangt spanning in de lucht. Mensen in uitgaanskleding nippen van hun drankje en een groep mannen beklinkt een za- kendeal met bubbels. Er zijn al leen twee grote verschillen met een gewone uitgaansavond. Het is ochtend en overal staan came ra's opgesteld. Reno Maenhout uit Hoek maakt de laatste opna mes voor zijn korte film De Ont voering. Sophie Stockman Terneuzen -Reno Maenhout Anouschka Harms uit Terneu zen vertolkt één van de hoofd rollen. FOTO'S BOAZ TIMMERMANS De laatste filmopnames bij Area 52 in Terneuzen, zijn het begin van De Ontvoering. Er wordt al elf jaar over gespro ken, maar maandag 11 september gebeurt het dan toch echt. De Zuidhavenpoort in Zierikzee gaat dicht voor het autoverkeer. Ton van den Nouweland KWADENDAMME Natuurmonumenten houdt op zondag 20 augustus een wandeling door de Zwaakse Weel, waarbij deelnemers op zoek gaan naar eetbare bloemen en planten. De gids vertelt welke gerechten van welke planten gemaakt kunnen worden. Na afloop van de excursie eten en drinken deelnemers geza menlijk wat uit de kruidentuin bij het informatiepunt. De twee uur du rende wandeling begint om 19.00 uur vanaf informatie punt de Zwaakse Weel, Zwaaksedijk 5 in Kwadendamme. Deelname kost voor leden zes euro, niet-leden betalen negen euro. Kinde ren tot en met twaalf jaar die lid zijn van Natuurmo numenten betalen vier euro, anders betalen kinderen tot en met twaalf jaar zeven euro. Aan melden is verplicht en kan via nm.nl/agenda KLOETINGE De Koperen Tuin houdt zaterdag 19 augustus in samen werking met de Protestantse Ge meente in Kloetinge een lezing van Go- vert-Jan Bach, een nazaat van, over de relatie tussen Maar ten Luther en Jo- hann Sebastiaan Bach. Het onderwerp staat in het teken van 500 jaar refor matie. De lezing is in de Geerteskerk in Kloetinge en be gint om 16.00 uur. Organist Rene Nijsse uit Oud-Sab- binge zorgt voor het muzikale ge deelte van de mid dag. GOES Tijdens Goes Kin- derstad, op zater dag 26 augustus, brengt kinderboe kenschrijfster en il lustrator Isabel van Duijne een bezoek aan de Bibliotheek in Goes. Ze geeft op deze dag twee work shops voor kinde ren. De workshop richt zich op het bedenken van ver halen en het maken van tekeningen. De workshops zijn be doeld voor kinderen van 4 tot en met 8 jaar. Om 11.00 en 13.00 uur is ieder een welkom. RESORT WEMELDINGE Het Water Resort Oosterschelde in Wemel- dinge begint al aardig vorm te krijgen. Van de in totaal 85 te bouwen woningen zijn er al een goeie twintig geplaatst. „En dit jaar komen er nog veertien bij", zegt projectontwikkelaar Nardus Hendriks. „Er zijn er 45 verkocht." Ook aan de aan kleding van het park wordt gewerkt. „De toegangslaan van het park is beplant met beukenbomen van dertig jaar oud en ook op het park staan al redelijk wat bomen. En de meeste tuinen bij de huizen zijn aangelegd." foto mechteld jansen 'S-GRAVENPOLDER Koedijk 2,13.30- 16.30 uur - Open stelling trekkermu seum en tentoon stelling collectie klederdrachtpop pen HANSWEERT Westhavendijk, 10.00,12.00 en 17.00 uur - Vertrek veerpont naar Perk- polder KAMPERLAND Heer Janszdorp 32, 10.00-17.00 uur- Openstelling tuin KAPELLE Hervormde Kerk, Kerkplein 4, 20.00 uur - Orgelconcert Wouter van der Wilt WEMELDINGE Sluisplateau, 11.30 en 16.30 uur - Ver trek veerpont naar Gorishoek; Sluispla teau 29,14.00- 16.00 uur - Zomer- zeilen met Sailforce YERSEKE Parkeerterrein Ba- kenweg/Ankerweg, overdag - Kermis; Meerpaalweg, 09.30 en 14.30 uur - Vertrek veerpont naar Gorishoek; Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt; Oosterscheldemu- seum, Kerkplein 1,10.00- 16.00 uur- Expositie houtsnij werk van Kees de Koeijer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 77