Tijdrijder Remco Grasman O O) CD O 12 ZE Borsele Sloepoort Cup gaat van start I Jzendijke wacht duel met Hoofdplaat Oemoemenoe begint in eigen huis Drie keer Dordt JUPILER LEAGUE COMPETITIESTART Het toernooi om de Borsele Sloepoort Cup gaat dit weekend van start op de velden van Nieuwdorp. Het deelnemersveld telt zestien clubs, die verdeeld zijn over vier poules. De winnaars en de verliezers van de eerste duels in iedere poule treffen elkaar in de tweede wedstrijden van de speeldag. Morgen komen GPC Vlissingen, De Meeuwen, Patrijzen en DwO'15 vanaf 14.30 uur in actie in poule A. De tweede wedstrijden zijn om 15.30 uur. De du els in poule B, met Walcheren, Nieuwdorp, Nieuwland en Krabbendijke starten morgen om 18.00 uur en 19.00 uur. Maandagavond vol gen de wedstrijden in poule C, woensdag avond volgt poule D. De plaatsingsduels zijn op vrijdag 25 en zaterdag 26 augustus. De finale van de Verhage-Lemahieu Cup gaat dit jaar tussen IJzendijke en Hoofdplaat. IJzen- dijke won in poule A, waarin ook Oostburg en Sluis zaten, beide wedstrijden. In Poule B werd Hoofdplaat eerste. De ploeg won van Groede en Biervliet en speelde gelijk tegen Schoondijke. Die zeven punten waren net vol doende voor een plek in de eindstrijd, die zondag om 15.00 uur wordt afgewerkt. De fi naledag begint om 12.30 met de strijd om plek vijf tussen Sluis en Biervliet. Oostburg en Groede strijden, ook om 12.30 uur, om plek drie. Schoondijke is als zevende geëindigd. Op speeldag drie treft Oemoemenoe (zwart-wit) de kampioen, foto lex de meester De rugbyers van Oemoemenoe beginnen het nieuwe seizoen in de ereklasse, het hoogste niveau van Nederland, met een thuiswed strijd. Op zaterdag 9 september is Waterland uit Purmerend om 15.00 uur de eerste tegen stander van de Middelburgers. Een week later gaat Oemoemenoe op bezoek bij The Bassets in Sassenheim, om op de derde speeldag al de landskampioen van het afgelo pen seizoen te treffen. In Middelburg wordt er dan (23 september) om 15.00 uur afgetrapt te gen Hilversum. Die ploeg bleek vorig jaar de sterkste in de kampioenspoule van de ere klasse, waarvoor de beste zes ploegen zich plaatsen. Ook Oemoemenoe deed daar - voor het eerst in de historie - aan mee. Minnaard Kreekloop Van Assche In de eerste plaats wil hij natuurlijk de rit tegen de klok in de omgeving van Waarde - over ruim 27 kilome ter - op zijn naam schrijven. Wat voor hem echter belangrijker is, is de strijd om de wereldtitel in de leeftijdscategorie 45 tot en met 49 jaar. Dat WK wordt volgende week gehouden in Frankrijk. Je zou Grasman als het ware een wonderkind kunnen noemen. In september wordt hij immers 45 jaar en dat terwijl hij nog maar een jaar of vijf actiefis als wielrenner. „Het Toen ik nog junior was, heb ik actief aan tijdrijden gedaan. Dat beviel niet zo is met mijn sportloopbaan inder daad op en af gegaan. Op jongere leeftijd, toen ik nog junior was, heb ik ook actief deelgenomen aan wie lerwedstrijden. Maar dat beviel niet zo", vertelt hij. „Daarna heb ik aan triatlons meegedaan, maar omdat het zwemmen me niet zo goed af ging, ben ik overgestapt naar run- bike-run en nu dus alleen het wiel rennen." Inmiddels is Grasman in contact gekomen met sportarts Guido Vroemen, die hem ook als trainer begeleidt. „En van hem heb ik veel geleerd. Met name het beheersen van lange tijdritten. Bovendien be geleidt hij me erg goed, zowel als trainer, maar ook als sportarts. Ik lijd nu aan trombose, maar dat is onder controle", aldus Grasman, die al een paar maal in Waarde wist te winnen en ook in andere lange tijdritten schitterde. „Een paar jaar geleden ben ik nog derde geworden tijdens het WK Augustine Loof begint alweer aan zijn vierde seizoen in de Jupiler Leage. fototoin OVERIGE ZEEUWEN vrijdag 18 augustus 2017 VOETBAL VOETBAL RUGBY Abdoe Abdenbi heeft zijn nieuwe club Hal steren aan een 2-1-zege geholpen op de belof ten van de Belgische profclub Royal Antwerp FC. De van Vlissingen overgekomen speler schoot in de tachtigste minuut de 2-0 binnen. Ook onder anderen Josimar Pattinama kwam in actie. Hij was dichtbij een goal (paal). De voetballers van Hontenisse hebben het eerste oefenduel van de voorbereiding verlo ren van Waasland-Beveren onder 19. De kers verse zondag-derdeklasser ging op eigen veld met 2-3 onderuit tegen de talenten van de Bel gische profclub. n Marco Minnaard kon wederom met de besten mee in de Tour du Limou sin. Hij eindigde als elfde in de derde etappe van de vierdaagse rit tenkoers in Frank rijk. In het alge meen klassement staat hij nu op de tiende plaats. Na meer dan vijf tig jaar komt er een einde aan de Kreekloop. De or ganisatoren stop pen met de hard loopwedstrijd in Westkapelle. De editie van ko mende woensdag is daardoor met een de laatste. De start in de Wal- cherse kustplaats vindt plaats om 19.30 uur. Anthony van As sche komt morgen in Den Bosch in actie tijdens de eerste kwalifica tiewedstrijd voor het WK. De uit Sas van Gent afkom stige turner doet in de Brabantse stad mee aan het onderdeel ringen. De wedstrijden starten vanaf 15.15 uur. Als morgen de start van de indi viduele tijdrit van TMZ plaats heeft gevonden, begint er voor Remco Grasman uit Emmeloord een belangrijke week. Wim de Vos Waarde -Remco Grasman a Bradley de Nooijer (op de voor grond) begint met FC Dordrecht aan de competitie, foto erwin spel/pro shots DAMEN/PRO SHOTS Bradley de Nooijer maakt deel uit van de wedstrijdselectie van FC Dor drecht voor de uitwedstrijd van van avond tegen Fortuna Sittard. De ver dediger en zoon van trainer Gérard de Nooijer leek deze zomer te ver trekken bij FC Dordrecht, maar keerde vorige week weer terug op het veld. Twee dagen na het vertrek van technisch directeur Marco Boo- gers werd duidelijk dat De Nooijer (19) er tegen Fortuna Sittard gewoon bij is. Julius Bliek, die overkwam van Kloetinge, zit ook bij de selectie. In de Jupiler League, die vanavond van start gaat, zijn dit seizoen zeven Zeeuwen actief. Naast Augustine Loof en het trio bij FC Dordrecht zijn dat Roy Hendriksen (trainer Helmond Sport), Istvan Bakx (FC Oss) en Karim Bannani (Jong PSV). Hendrik sen haalde met Helmond Sport afge lopen seizoen de play-offs en verloor pas in de finale om promotie van Roda JC. De Brabantse club gaat dit seizoen opnieuw proberen de play offs te halen en start het nieuwe sei zoen vanavond in en tegen Volendam. Istvan Bakx zag bij FC Oss topscorer Tom Boere vertrekken. De aanvaller (31) begint pas maandag met FC Oss aan de competitie, in de Galgenwaard tegen Jong FC Utrecht. Karim Ban nani is bij PSV doorgeschoven van de A-junioren naar de beloften. De links benige Terneuzenaar hoopt dit sei zoen zijn debuut in het betaalde voet bal te maken, maar de concurrentie bij de beloften van de Eindhovense club is bijzonder groot. Jong PSV start maandag thuis tegen De Graaf schap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68