Krapte op arbeidsmarkt remt economische groei in Zeeland nterior 3FM strijkt neer op jongerencamping in Scharendijke Analyse Kortingen tot 50% op designmeubelen 5 In alle vroegte. In de regen. Dan trekt zelfs de populaire 3FM Ochtendshow geen publiek. Dat heeft diskjockey Domien Verschuuren gisteren geleerd op jongerencamping Duin en Strand in Scharendijke. Woontrend Zeeland Het was anders, maar toch leuk", blikt 3FM dj Domien Verschuu ren terug op het pro gramma dat hij giste ren presenteerde vanaf jongeren camping Duin en Strand in Scha rendijke. 'Jouw Ochtendshow' is deze week met een tot studio ver bouwde caravan op tournee langs campings waar veel jongeren ver blijven. Woensdag in Limburg stonden er tweehonderd mensen voor de caravan. Verschuuren: „Dat was op een gezinscamping. Daar gaan mensen op tijd naar bed. Hier gaat iedereen stappen. Dan is het wel logisch dat ze om zes uur nog niet wakker zijn." Vijf jongens uit de Overijsselse streek Salland waren gisteren wél wakker. Of beter: nóg wakker. Mischa Blom (19): „Waarom zou je geen nachtje doorhalen als je om zes uur lol kan maken?" En de gasten hebben flink doorgehaald. Twintig bier? „Neu, eerder dertig." Hun enorme drankgebruik weerhoudt de vijf er niet van om vrolijk mee te doen aan de och tendgymnastiek. „Wilt u in uw krant schrijven dat ik van mijn va der en moeder hou?", lalt Chiel Ruiter. „Ja", vult een van zijn ma ten aan, „En zet er bij dat ik óók van zijn moeder hou." Schaterend en wankelend gaan de vijf verder met hun diepe kniebuigingen. Giel Beelen Verschuuren, die in november het ochtendprogramma van de woensdag opgestapte Giel Beelen mocht overnemen, laat zijn luiste raars weten dat de caravan niet waterdicht is. „Met tape en een vuilniszak hebben we het lek gere pareerd." Alsof hij zichzelf wil troosten start de dj een jingle in. „Met de radio aan komt 't wel goed!", schalt het over de camping. Tegen half negen komen wat meer campinggasten aangeschui- feld. Maar dan is al besloten dat het dagelijkse wedstrijdje tentenbou- wen vanwege de regen niet door gaat. Verschuuren gaat nog even in op het incident in de Hilversumse studio, draait nog een plaatje en sluit dan af. De vijf Sallanders worden hartelijk bedankt voor hun medewerking. Eerder die ochtend, rond zeven uur uur, had de discjockey een rondje over de camping gemaakt. Daarbij was hij met zijn camera man een groepstent in gedoken. Toen hij een jongen wakker maakte, bleek die niet alleen te zijn. Op de 3FM website was te zien dat een meisjehoofd opduikt uit zijn slaapzak. Verschuuren vraagt haar naam, maar het slaap dronken meisje zwijgt. Als de dj aandringt rent ze, gekleed in jog gingbroek en T-shirt, de tent uit. „Ik vind eigenlijk dat ik dit wel kon maken", antwoordt Verschuu ren na afloop van het programma. Maar dan herstelt hij zich. „Tja, misschien was die jongen niet haar eigen vriendje. Een beetje be zwaard voel ik me nu wel. Maar ik geloof niet dat het meisje er erg mee zit, hoor. En als dat wel zo is, moet ze maar bellen. Dan krijgt ze een bosje bloemen." Terwijl de Nederlandse eco nomie draait als een tiere lier en het vertrouwen in de toekomst groot is, komen we in Zeeland handen tekort. Vol gens de gisteren door het CBS be kendgemaakte cijfers nemen in vesteringen toe en geven consu menten meer uit. We doen het internationaal bezien ook opper best. Zeeland neemt een bijzondere positie in. De werkloosheid is er in het tweede kwartaal van 2017 met 3,4 procent veruit het laagst van alle provincies. Dat is ook ver onder de frictiewerkeloosheid van 5 procent en zorgt voor sterke krapte op de arbeidsmarkt. Er zijn nu 7.000 mensen werkloos in Zeeland, tegenover 10.000 in het tweede kwartaal van 2016. Dat lij ken mooie cijfers, maar wie ver der kijkt ziet toch een verontrus tend beeld. Opmerkelijk is name lijk dat tegenover die dalende werkloosheid geen stijging te zien is van de beroepsbevolking in Zeeland. Het aantal mensen met een betaalde baan is zelfs met 4.000 gedaald. De oorzaken daarvan zijn vooral de vergrijzing van de be roepsbevolking, het dalende aan tal opgroeiende jongeren en het vertrek van de hoger opgeleiden. Maatschappelijke ontwikkelin gen als verstedelijking, schaalver groting en informatisering wer ken niet in het voordeel van Zee land. Dat stelt Zeeland voor ern stige uitdagingen. In Nederland oefent bijna een derde van de werkenden een beroep uit met zeer complexe gespecialiseerde taken waarvoor hoger of weten schappelijk onderwijsniveau is vereist. In Zeeland is dat slechts een vijfde deel van alle werken den. We zijn bovendien de enige provincie met een beroepsbevol king waarvan een ruime meer derheid van 60 procent werk ver richt met weinig tot middelmatig complexe taken, waarvoor maxi maal een lager of middelbaar on derwijsniveau vereist is. Innova tie en ontwikkeling vereisen steeds meer hoger opgeleiden en daar wringt het nu juist het meest in Zeeland. De sale is gestart in onze showroom! Wij maken ruimte voor de nieuwe col lectie en verkopen showroommodellen tegen kortingen tot 50%. U vindt alvast een voorproefje op www.woontrend.nl/sale. Kom voor het volledige aanbod langs in onze showroom! Wees er snel bij, want weg weg. JJPf AJïE vrijdag 18 augustus 2017 3D Sallanders redden radioshow Ton van den Nouweland Een dalende werkloosheid is mooi, maar er is geen stijging te zien van de be roepsbevolking in Zeeland. De provincie komt handen en hoofden tekort. Dick van der Wouw SALE Woontrend Zeeland Duinstraat 18a, Koudekerke www.woontrend.nl telefoon: 01 18 55 55 60 Domien Verschuuren introduceert Lienke de Jong die de och tendgymnastiek gaat verzorgen, foto marieke mandemaker I I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60