Brandbrief aan ADRZ Hulst in actie tegen overlast chauffeurs Bredabus blijft in weekenden rijden Nieuwe sokken 2 Een maatje voor iedere eenzame oudere. Of in elk geval iemand die even een kopje koffie komt drinken. Dat wenst Edward Molkenboer. OUDEREN MAATJES Commentaar Ondanks veel verbeteringen in het Admiraal De Ruyter Zie kenhuis (ADRZ) gaat een aantal zaken niet goed en daar zijn patiënten de dupe van, stelt de cliëntenraad. Bij het ma ken van afspraken gaat veel mis, er zijn lange wachttijden (zowel in het ziekenhuis als aan de telefoon) en mensen worden niet altijd even klantvriendelijk behandeld. De cliëntenraad pleit voor een 'deltaplan' om de problemen aan te pakken. Het ADRZ komt van ver. De huidige directie van het ziekenhuis heeft een eind gemaakt aan zwalkend, falend beleid en heeft een faillissement weten te voorkomen. Na noodzakelijke, ingrijpende maatregelen en een overname door Erasmus MC marcheert het ADRZ financieel weer. Het ziekenhuis in Vlissingen is grondig ver bouwd. In Goes zijn nieuwe operatiekamers en een centrum voor nucleaire geneeskunde neergezet. Ook komt er een modern moe- der&kindcentrum. Allemaal onderdeel van een plan om het ADRZ te moderniseren. In amper drie jaar tijd is door alle medewerkers van het zieken huis veel werk verzet, allemaal ten goede van de ziekenhuiszorg in Zeeland. De kwaliteit van de medische en verpleegkundige zorg is op orde. Dat is positief, maar ziekenhuiszorg is meer, stelt de cliën tenraad terecht. Lang heeft de raad begrip gehad voor de overgangs situatie, maar het geduld raakt op. Dat is begrijpelijk. De anderhalf jaar geleden opgezette afspraakcentrale bijvoorbeeld draait nog steeds niet zoals het moet. Dat is moeilijk uit te leggen. Net zomin als de lange (telefonische) wachttijden of het misgaan van afspra ken. De raad van bestuur ziet de problemen ook en geeft er blijk van die serieus te nemen. Tegelijk heeft de cliëntenraad een punt dat de problemen snel moeten worden opgelost. Juist ook om te zorgen dat het vertrouwen in het ADRZ toeneemt. Lang heeft de raad begrip gehad voor de overgangssituatie, maar het geduld raakt op Parkeren binnen de bebouwde kom is verboden. Op industrieterrein Hogeweg zijn er wel enkele par keerplaatsen voor vrachtwagens, maar met name Oost-Europese chauffeurs slapen daar ook in hun cabine. En ook dat is tegen de re gels. Bovendien klagen omwonen den dat de chauffeurs, bij gebrek aan voorzieningen, hun behoefte in de berm doen. Het dagelijks bestuur van Hulst heeft er schoon genoeg van en zet vanaf september de buitengewone opsporingsambtenaren (boa's) in. Chauffeurs die binnen de be bouwde kom parkeren of over nachten, krijgen een flyer. Daarin staat in hun moedertaal uitgelegd dat ze illegaal bezig zijn. Ook wor den ze geïnformeerd over de boe tes. Op slapen in de truck staat 140 euro boete. Dat bedrag moet direct Chauffeurs doen bij gebrek aan voorzieningen hun behoefte in de berm betaald worden als de bestuurders niet uit Nederland, België, Zwitser land of Duitsland komen. Dat ge beurt ook in Sluis. Daar maken de boetes weinig indruk, omdat Ne derland met andere landen geen verdrag heeft om het betalen van bekeuringen af te dwingen. ALMANAK De vrouw van de Vlissinger is weer een jaartje ouder geworden. En hoewel zij zich best zou wil len laten verrassen met een mooi, persoonlijk cadeau, is hij minder romantisch ingesteld. Hij is meer van de praktische dingen en bij voorkeur niet te duur. Zijn broer reageerde daarom nogal verrast toen hij hoorde dat er een fietsnavigatie was gekocht. „Zo zo, duur cadeau", appte hij naar zijn broer. „Valt mee hoor", reageerde de Vlissinger. „Zie het maar als een paar nieuwe sokken. We hadden nog een navigatie nodig voor de vakantie." Zomerfilm op Molenbolwerk Summergames breiden uit Dirigent kiest voor gemengd koor TERNEUZEN Laatste opnames De Ontvoering Gezondheidsproble men noopten Jan Wielemaker (63) zo'n acht jaar gele den vanuit Melis- kerke te verhuizen naar verpleeg- en verzorgingshuis 't Gasthuis in Middelburg. Eén keer in de week - met een beetje geluk twee - krijgt Jan bezoek. Vandaag bijvoorbeeld. Tannie de Meulmeester stoot Jan even aan. „Gezellig hè?" Jan knikt. In zijn ogen is te zien dat hij haar bezoek op prijs stelt. Want al leen is maar alleen, en alleen is hij al genoeg. Ja, Jan kan op zijn scoot- mobiel nog wel de stad in. „Geluk kig wel." Mensen kijken. Maar wie kijkt er naar hém? „Het is fijn als er iemand komt", zegt hij. Tannie schenkt nog eens koffie in. Al achttien jaar - sinds haar ei gen moeder in 't Gasthuis over leed - is zij vrijwilliger. „Daar ben ik mee begonnen omdat ik zag hoeveel verdriet is er door een zaamheid. Ik doe het ontzettend graag, mensen blij maken. Ze ge nieten er zo van dat je er even voor hen bent." Maatjesproject Tineke Jager is vrijwilligerscoördi- nator bij 't Gasthuis. „Dat één op één-contact met anderen is zó be langrijk. Al worden onze cliënten nog zo goed verzorgd, dat heel persoonlijke contact missen ze. Eind vorig jaar zijn we daarom een maatjesproject begonnen, waarbij we een cliënt aan een vrijwilliger koppelen. Als er een klik is, kijken ze verder onderling wanneer ze met elkaar afspreken. Dat werkt heel goed. Door dat maatjesproject hebben we er honderd vrijwilli gers bij gekregen. Maar we zouden eigenlijk wel voor alle cliënten een maatje willen. Zeker tweehonderd hebben we er dan nog nodig", zegt de coördinator. Crisis Een maatje voor iedere eenzame oudere. Of in ieder geval, elke week iemand die even een kopje koffie komt drinken. Dat is de droom van Edward Molkenboer uit Haarlem. Na een persoonlijke crisis besloot de voormalige mar ketingman het over een andere boeg te gooien. „Ik dacht: nu heb ik de helft van mijn leven besteed aan status, inkomen, ego, maat schappelijk aanzien en wat heb ik? Ik ben er alleen maar ongelukkig Dat één opéén contact met anderen is zó belangrijk van geworden. Thuis was ik de man die op zondag het vlees snijd, snap je. Mijn zoon, die het allerbe langrijkste in mijn leven is, stond in mijn oude leven op de tweede plaats, na mijn werk." Molkenboer maakte de balans van zijn leven op en ging in thera pie om te ontdekken waar hij nou écht gelukkig van werd. „Dat weet ik nu. Ik wil goed doen voor een ander. Rijkdom zit niet in geld." Via de site koffieschenken.nl is Dat antwoordt het Terneuzens col lege van B en W aan CD A-raadslid Josvan Ginneken. Vervoerder Connexxion zoekt nog wel naar oplossingen voor doordeweeks. Vooral rond Antwer pen is een vertraging van vijftien minuten op werkdagen eerder regel dan uitzondering voor de Bredabus. Het college van Terneuzen is met Hulst en Connexxion in overleg over behoud van de buslijn, maar ook over alternatieven, schrijven B en W aan Van Ginneken. Connexxion wil vanaf volgend jaar van de buslijn af, omdat reizi gers tussen Breda en Antwerpen ook de trein kunnen pakken. Bo vendien zou bij het station van Breda geen ruimte voor de bus zijn. Dat zou een grote strop betekenen voor met name studenten, die af hankelijk zijn van de bus. Terneu zen, Hulst, Breda en de provincie keren zich tegen de plannen van Connexxion, omdat de Bredabus zeer belangrijk is voor de leefbaar heid in Zeeuws-Vlaanderen. vrijdag 18 augustus 2017 SD n Het moet in Hulst klaar zijn met vrachtwagenchauffeurs die in hun voertuig overnachten. De gemeente dreigt met het opleg gen van boetes. Bob Maes Hulst Tip? redactie@pzc.nl HULST De achtste editie van Zo merfilm Hulst gaat van avond en morgenavond door op het Molenbol werk in Hulst. De gratis openluchtbioscoop be gint vanavond om 19.30 uur met DJ Oscar Prin sen, om 21.00 uur begint de film 'Mijn naam is Courgette'. Morgen draait de film 'Sing Streef en zijn er ook verschillende food- trucks MIDDELBURG De Midd-Summergames vandaag op het Meiveld in Middelburg zijn groter opgezet dan de eerste editie vorig jaar. Stichting Welzijn Middelburg hield toen een voetbaltoernooi op het Cruijf Court. Van daag is er ook een Fifa- toernooi, een workshop graffiti spuiten en vanaf 16.30 uur live muziek met onder anderen de Hob byisten (foto). Het evene ment is van 10.00 tot 22.00 uur, toegang gratis. KRABBENDIJKE Na meerdere aanvragen heeft dirigent Cees Quist besloten dat Krabben- dijke een gemengd koor krijgt. Het wordt een pro jectkoor dat het oratori umstuk 'Van Liefde On gekend' van Johan Breedewout zal uitvoe ren. Zangers en zangeressen kunnen zich inschrijven via herma34@zeeland- net.nl. Bij voldoende aan meldingen beginnen de repetities in september. Bij club Area 52 in Ter- neuzen is het druk. Men sen nippen aan drankjes. Er zijn twee grote ver schillen met een gewone uitgaansavond. Het is ochtend en overal staan camera's opgesteld. Reno Maenhout uit Hoek maakt de laatste opna mes voor zijn korte film De Ontvoering. ZEELAND 8 Kopje koffie Ondine van der Vleuten - Tineke Jager, vrijwiligerscoördinator Voorzichtig goed nieuws voor Zeeuws-Vlaamse studenten en dagjesmensen. De bedreigde lijn 19 van Hulst naar Breda (via Ant werpen) blijft in de weekenden hoe dan ook rijden. Bob Maes Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57