P 5 f Zingende ex-lerares uit Letland :4M - Standplaats 7 Rechtop staan gaat niet, dus aan- en uitkleden moet je liggend doen privé zit. Mocht het je te knus wor den, kun je naar buiten om in de hangmat voor de boomhut te liggen. De boomhut is ruimer dan hij lijkt, maar een eigen toilet en douche pas ten echt niet meer. Buiten is een ge bouwtje met sanitair. Dat deel je met de andere 'buitengasten'. Deze avond ga ik een hapje eten op het strand. Wanneer ik terugkom, zet ik een kopje thee in de gezamenlijke keuken, neem wat tijdschriften mee en vertrek naar mijn slaapplek. Voor zichtig installeer ik mijn spulletjes. Zo. En nu de pyjama aan. Rechtop staan gaat niet, dus aan- en uitkle den in de boomhut moet je liggend doen. Ach dat is weer eens wat an ders en vast een goede oefening. Daar lig ik dan. In mijn boomhut. Het is even wennen aan alle geluid jes. Maar na wat te hebben gelezen, voel ik mijn ogen langzaam dichtval len en knip ik het lichtje uit. Midden in de nacht word ik wakker en moet naar het toilet. Ik kruip de boomhut uit en loop naar het toiletgebouwtje. Ik kijk naar boven en zie een prach tige, heldere sterrenhemel en het licht van de vuurtoren van Westka- pelle. Een beetje een 'alleen op de wereld' gevoel, maar op een goede manier. Koetshuis Na een goede nachtrust doe ik de gordijntjes open. Ik blijf even liggen, lees nog een beetje en haal dan een kopje koffie in de keuken. Na het douchen kan ik gelijk aanschuiven voor het ontbijt, dat wordt geser veerd van 09.00 tot 10.30. Bij lekker weer wordt buiten gegeten, in het open koetshuis. Vandaag waait het te hard en eten we binnen aan de vier meter lange houten tafel in de woon keuken. Gasten mogen aanschuiven wanneer ze willen. Of niet, het is geen moeten. Er hangt een prettige en informele sfeer. Het ontbijt is heerlijk en meer dan genoeg. Zoet en hartig beleg, vers brood, een crois sant je, fruit, een sapje. Wanneer mag ik weer? „Als ik in Rotterdam ben, mis ik de rust", zegt Dirk Verkooijen. „En als ik hier ben, dan mis ik niks. Dan denk ik bij mezelf: ik ben weer thuis." Beide ouders van Dirk en Rian had den al een vaste standplaats op cam ping De Posthoorn. „En ook wij staan hier inmiddels al bijna veertig jaar", vertelt Dirk. „Verdwalen doen we in deze regio al lang niet meer." Inmiddels heeft ook de volgende generatie alweer een plekje gevon den. „Op nummer 5, waar mijn schoonmoeder stond, zit nu onze oudste dochter", vult Rian aan. „Dan zit er nog een broer van mij om de hoek", aldus Dirk. „En een broer en zus van mij hebben hier ook een ei gen plekje", laat Rian weten. Rookverbod Dirk mag graag een kaartje leggen. Elke week rijdt hij hiervoor op en neer naar het Rotterdamse om daar met een vaste club vrienden te kla verjassen. „Dan blijf ik één nachtje daar en dan de dag erop snel weer hiernaartoe." In het verleden scho ven Dirk en Rian ook nog weieens DE STRAATMUZIKANT aan bij het kaarten in de camping kantine. Dat werd na de invoering van het rookverbod echter steeds minder gezellig. „Niet omdat we zelf roken, maar omdat er tussen de pot jes door ineens ellenlange rookpau zes ingelast moesten worden waarbij de helft van de groep buiten staat. Daar kregen we, op z'n Hollands ge zegd, een beetje het schijt van", legt Dirk uit. Eendagsvliegen De dag begint voor het Rotterdamse echtpaar doorgaans met een kopje koffie, gevolgd door een wandelinge tje over de camping. „Je kent veel van de andere gasten inmiddels wel", zegt Dirk. Rian: „We pikken de een dagsvliegen er zó tussenuit, al op het moment dat ze hun standplaats be trekken. Dan zeggen we bijna op het eerste zicht al tegen elkaar: die zijn zo weer weg. Meestal klopt dat ook en zijn ze al na twee jaar verdwenen." Standplaats 7 van camping De Posthoorn is een keurig onderhou den, rustig stukje groen. Rian laat het onderhoud daarvan graag over aan haar man. „Ik heb zelf totaal geen groene vingers, ik moet dui zend keer vragen of iets een plantje is of onkruid." Het buitenleven wordt door beiden als eerste ge noemd op de vraag wat het cam pingleven zo aantrekkelijk maakt. „Op de flat blijf je veelal binnen als het weer ook maar een beetje min der is", legt Dirk uit. „Hier zit je zo dra het droog is buiten." vrijdag 18 augustus 2017 PZ De leukste, mafste en spannendste logeerplekken hoogte Een heerlijk 'alleen op de we reld-ge voel' in een futu ristische boomhut. FOTOMAR- CELLE DAVIDSE 'li We kloppen aan bij de tijdelijke be woners van vakantiehuisje, stand plaats of hotelkamer 7. Dirk (72) en Rian (71) Kooijman hebben een flatje in Rotterdam en voelen zich daarnaast al bijna vier decennia thuis op camping De Posthoorn in Rucphen. Martijn Schraven Wie: Aya Smit (34) alias Hasinta Waar: Eindhoven cen trum Welk instrument: zang en gitaar Waarom: ,„lk voel me gelukkig als ik zing en wil mensen met mijn stem iets geven." „In Letland, waar ik oorspronkelijk vandaan kom, werkte ik als lera res Engels en Frans. Op een dag heb ik mijn baan opgezegd om lif tend door Europa te gaan reizen en op straat muziek te maken. Finland, Noor- Hasinta: „Lachen bevrijdt de ziel." FOTO NATHALIE DAMEN wegen, Duitsland, Frankrijk, Oostenrijk, Spanje: ik ben in aller lei landen geweest. Als je voelt dat je iets moet doen, moet je die passie volgen. Er is al tijd een weg. Ik wilde zingen en spelen en dat doet ik nu al tien jaar. Vaak laat ik be kende liedjes horen, omdat ik weet dat de mensen in hun hoofd meezingen.Ik schrijf ook zelf nummers. Met mijn muziek wil ik men sen inspireren, iets geven: energie, een moment, een lach. Dat bevrijdt mijn ziel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49