3 Bewaar je wc-rol droog en chic in een leeg koffieblik i lekker in de vakantiemodus en dan moet je toch weer aan het werk. Maar het is voor een goed doel, zeg ik altijd maar! Die zes weken hier zijn ook niet gratis, dus er moet wel gewoon geld worden verdiend. En ik merk dat ik op die werkdagen wat relaxter ben dan normaal. Dat vakantiegevoel neem je toch een beetje mee naar huis." Naïef De campingforenzen zelf lijken dus blij te zijn met de combinatie werk en vakantievieren. Maar is dat ook echt goed voor je? „Als je dit doet naast je 'echte' va kantie, zeg ik: een goed idee!" aldus Denise Hulst, auteur en trainer bij Het Betere Werken. Vakantie is vol gens haar een noodzakelijke inter ventie in het werkende leven. „Men sen moeten zo nu en dan voor een aaneengesloten periode weg zijn van het werk om los te komen van stress en dagelijkse beslommeringen. Zo laad je weer op voor een heel jaar. Dus als je, zoals Willem Visser doet, op vakantie gaat naar Kreta gaat en daarnaast zes weken werken en cam ping combineert, lijkt het me geen probleem. Om te denken dat je van alléén zo'n forensvakantie voor de lange termijn uitrust, is naïef. Zo 's Ochtends om kwart voor vijf fiets ik weg. Om twee uur 's middags ben ik vrij werkt het niet." Hulst trekt de verge lijking met een batterij van de tele foon, waarvan je blokjes oplaadt. „Na een échte vakantie zit die batterij als het goed is weer helemaal vol. Maar als je 40 uur fullspeed doorwerkt en 's avonds ook nog je mail blijft chec ken, kun je nog 's avonds naar de camping gaan, maar daar rust je niet van uit. Het is wel mooi als je tijdens die campingforens-weken een tandje terug kunt schakelen." Dat zat er voor Mark van Elp (47) dit jaar helaas niet in. Als ICT-mana- ger bij een groente- en fruithandel is hij in de zomermaanden juist het drukst. Dus is hij voor drie weken geen dagforens, maar een weekend forens: doordeweeks werkt hij in Zoetermeer en in het weekend gaat hij naar zijn vrouw en drie kinderen op de camping in Hardenberg. „Als ik daar vrijdag aankom, is het meteen leuk en gezellig. Ik ben er dan even helemaal voor de kinderen en neem ze mee naar het zwembad, de speeltuin of voor een ijsje. Mijn vrouw vindt het wel jammer dat ik er niet de hele week bij kan zijn, maar ze is met de zomervakantie toch lie ver daar op de camping dan thuis. De kinderen spelen er lekker de hele dag buiten en daardoor heeft zij ook meer rust." Heisa Hoewel de campingweekenden ge zellig zijn, vindt Van Elp vooral ont spanning doordat het doordeweeks thuis rustig is. „In hoef niet meteen door naar die heisa van sportclubjes, eten, de kin deren ophalen. Die sleur is even weg. En aan het eind van de zomervakan tie gaan we met z'n vijven een weekje naar de Ardennen. Dan heb ben we alsnog onze échte gezamen lijke vakantie." DOEN? Mail mag wachten vrijdag 18 augustus 2017 GO Zó zijn levensvormen met elkaar vergroeid. Een beeld van een netwerk waarin sommige takken met elkaar vergroeien. Misschien kun je daarvoor de structuur van een stratenplan gebrui ken. Zoals die van een bloemkoolwijk. Die heeft een kronkelende structuur met hoofdwegen, fietspaden, kruisingen en hofjes. Subwij- ken staan niet altijd met el kaar in verbinding en daarom loopt er ook wei eens een pad dood. Nu nog een naam. 'Bloemkoolwijk van het leven', dat klinkt kansloos. Fijn weekeinde, Gerda Zo simpel kan het zijn: hoe de kleinste ingrepen het leven op vakantie makkelijker maken. #koffie Knutsel voor vertrek een voorraad koffie- pads in elkaar door koffie in filterzakjes te doen en dicht te maken met flosdraad. #citroen Een halve citroen met kruidnagel erin geprikt vinden muggen hele maal niks. #wc-rol De wc-rol blijft kurkdroog (en chic weggewerkt) in een leeg koffieblik, bijvoor beeld van Illy of Lavazza. #kauwgumpot Bewaar in de auto wat munt geld in een leeg kauw gumpotje. #flesjes Hagelslag, ontbijtgra nen en ander droog spul giet je van tevoren over in lege frisdrank flesjes. #sorteren Bewaar je spullen in categorieën in gekleurde zakken. Blauw voor onder goed, roze voor verzorgingspro ducten en ga zo maar door. Dat sorteert lek ker, op vakantie én thuis, als de boel weer moet worden uitgepakt. Procesoperator Jeroen van Dam moet nu toch echt aan de slag. FOTO'S DESIRÉE SCHIPPERS 44 Willem Visser Niet iedereen zal op en neer kunnen en willen campingforen sen. Maar velen zul len het herkenen: dat je toch een beetje 'doorwerkt' op vakan tie. Is dat slim? Trai ner en auteur Denise Hulst: „In bepaalde functies kan ik me voorstellen dat het nodig is je mail af en toe te checken. Maar eerlijk is eerlijk: tach tig procent van ons zit niet in zo'n functie. Dus zadel jezelf niet op met informatie waar je toch niks mee kan. Zo'n mailtje zoemt toch rond in je hoofd." Hulst zegt dat het allemaal draait om 'verwach- tingsmanagement' en adviseert duidelijk te zijn tegen collega's of klanten. „Schrijf in je afwezigheidsmelding dat als het écht drin gend is, ze je een sms kunnen sturen. Of vraag een collega of vriend om jouw inbox te monitoren en je een seintje te geven als je echt on misbaar bent. Dikke kans dat je niet wordt gebeld. Zó onmis baar zijn maar weini gen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47