KiPcoWro <D Bloemkoolwijk van de evolutie 2 DE REDACTIE Campingforens Zes volle weken aan vakantiedagen opnemen: dat kunnen alleen de groten der aarde. Neerstrijken op een camping in de buurt en pendelen tussen tent en werkplek is ook een optie. Slim! Of toch niet? HOE IS'T DAAR? VANDAAG... TAKKENWIJVEN Som Tam (papajasalade) Sotoayam Zomer volgens Nozzman de verkoop van hei hartige ijs van Jos liep nog niet zo lekker rt'lEl/W.' p en top vakantie gevoel op veldje 1591-596 van park I Rondeweibos in badplaats Rockanje. Iedereen zit in korte broek voor de caravan terwijl kleine kinde ren joelend naar het zwembad ren nen. Onder de dubbele voortent van Willem (59) en Hanny (64) Visser uit Hoogvliet zit een klein gezelschap in een kring rond de campingtafel met een bos bloemen, want schoonzoon Jeroen is vandaag jarig! Hij wordt 33. Op deze doordeweekse middag heeft iedereen een dag vrij, maar op de meeste dagen is het een stuk rus tiger op het veldje. Veel van de cam- pinggasten komen uit de omgeving en zetten hier voor de hele zomer hun caravan neer. Omdat zes weken vakantie opnemen in de meeste be roepsgroepen niet tot de mogelijkhe den behoort, pendelen ze op en neer naar het werk. En niet eens met te genzin. Willem bijvoorbeeld, machinist bij DB Cargo, gaat vijf dagen in de week lekker op het fietsje vanaf de cam ping naar zijn werk ,,'s Ochtends om kwart voor vijf rijd ik door een prachtig stukje natuur hier naar mijn werk. Dan zit om twee uur 's mid dags mijn dag er op en fiets ik met een grote smile op mijn gezicht weer terug. Helemaal relaxt en lekker bui- Soms baal ik er wel van. Zit ik net in de vakantie modus, moet ik weer werken ten de hele dag. Het is genieten, hoor." Zijn officiële vakantiedagen zijn al op: die zijn besteed aan een va kantie naar Kreta in juni. „Dan heeft zij" - hij wijst naar zijn vrouw - „va kantie. Hier op de camping gaat het toch allemaal door: wassen, koken, oppassen op de kleinkinderen. Er is altijd werk. Op Kreta hoeven we effe echt niks." De zes weken die ze hier op de camping vertoeven, werkt Willem dus gewoon door. Oma En hij is niet de enige. Je kunt beter vragen wie niet forenst op het veldje. Willems dochter Joyce (cateringme dewerker) en schoonzoon Jeroen van Dam (procesoperator) gaan allebei overdag naar het werk - oma past dan op dochtertje Fenna. En op het veldje kunnen ze er nog zo drie aanwijzen waarvan de auto met vader of moe der 's ochtends wegrijdt naar de baas om 's middags weer terug te keren. Ook overbuurvrouw Esmiralda Roodbol (40) gaat gemiddeld twee keer in de week terug voor het werk. Ze is haar- en nagelstylist en visagist en heeft een salon aan huis in Maas sluis. Ze probeert zo veel mogelijk af spraken vóór en na haar zes weken vakantie op Rondeweibos in te plan nen, maar vaste klanten wil ze niet zo lang laten wachten. Dus gaat ze met de kinderen een paar keer in de week terug naar huis. „Soms baal ik er wel van. Zit je hier Palak paneer vrijdag 18 augustus 2017 GO 31°C In het Zwitserse Thyon staat Roos van Setten tussen de berghokken. Roos van Setten (53) uit Streefkerk: "Hier op 1800 meter hoogte is het twintig graden in de scha duw. Het weer is prachtig en je kunt niet zonder zonne brand. Ik ben hier samen met mijn vriend en zus in een houten chalet, hoog in de bergen. Morgen gaan we naar het grootste stuwmeer van Europa. Je kunt over de dam de ber gen inlopen. Dan sta je opeens tussen de berghokken. Het is heerlijk dat iedereen hier Frans spreekt. In de supermarkt kun je niemand verstaan en andersom. Dat is ook een vorm van rust." Anke Verbakei, chef online, reist veel en smult van de Aziatische keuken. Som Tam is een populair gerecht uit de Thaise keuken. De salade combineert de smaken zoet, zout, zuur en pittig. De basis is de onrijpe papaja. Vissaus, palmsuiker, pinda's en Thaise chilipepers bepalen de typische smaak. Lekker met een koud flesje Singha-bier. Een Indonesische maaltijdsoep op basis van kippenbouillon. Be zoek een toko en koop de geu rende (verse) ingrediënten die deze soep haar krachtige smaak geven. Gember, sereh, limoen blaadjes, trassi, laos, koriander en komijn. Bestrooi de soto met gefrituurde uitjes. Selamat Makan! in 1936 komt acteur en vrou wenidool Robert Redford ter we reld in het Ameri kaanse Santa Monica. komt in 1960 de eerste anti conceptiepil op de markt. in 1996 begint de commerciële zender Sport 7 aan zijn korte avontuur van vier maanden. i o N schreven. Onderzoekers uit de VS en China vertel len: veel levensvormen zijn samen gaan evolueren. Ze kunnen niet meer zonder elkaar en sturen eikaars evolutie door hun afhanke lijkheid. Een stamboom heeft voor elke soort een andere tak, en die takken komen nooit bij elkaar om samen verder te groeien. En dat gebeurt in de evolu tie dus wel. De zoektocht is nu naar een upgrade. Pendelen tussen tent en kantoor Jette Pellemans 44 Esmiralda Roodbol Hé Corlijn, Voor de darwinistische tuinier die jij bent, moet dit schokkend zijn: het gebruik van de boomstruc tuur met stam en takken als metafoor voor evolutie voldoet niet meer. Er zijn zoveel verschillende le vensvormen dat de on derlinge relaties niet meer met zo'n stam boomstructuur kun nen worden be- Gerda Bosman (I.) en Corlijn de Groot, auteurs van De tuin als lusthof slagveld, schrij ven elkaar dage lijks over hun belevenissen in de eigen tuin. Een romig currygerecht uit India. Het allerlekkerst met verse spi nazie en authentieke Indiase roomkaas (paneer). De curry is vegetarisch en als je het lekker vindt, voeg je rode chilipepertjes en veel koriander toe. Volgens sommigen smaakt koriander naar zeep, maar een extra handje van dit kruid vind ik juist heerlijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46