Stedentrips per bus Kras.nl/busreizen 3 AANSLAG BARCELONA NEDERLANDSE OOGGETUIGEN Het is de zoveelste aanslag, deze keer op de Ramblas in Barcelona. Dus slaat de schrik ook hc Nederland om het hart. Want vele honderden Nederlanders lopen er als het busje op de menigte inrijdt. „Ik keek de dader in de ogen. ZÓ eng. Mensen vluchten weg vlak na de aanslag, fotoap/giannispapanikos Meerdere Nederlanders moeten let terlijk wegduiken voor het bestel busje dat donderdagmiddag half zes over de Ramblas in Barcelona raast. Amber de Bruin uit Rotterdam schrikt zich wezenloos: „Ik zag een lichaam langs me vliegen." Zij en haar vriend Rutger Mudde zijn op enkele meters van de aanslag bus. In een flits trekt Rutger Amber opzij. Hij redt haar leven. „Ik zag een witte flits en trok haar weg. Puur in stinctief. Je denkt niet na." „Als hij dat niet had gedaan, was ik er niet meer geweest", zegt Amber (39) later. Als ze om zich heen kijkt, ziet ze de mensenmassa als een zee uiteen gaan. „Langs me heen vloog een lichaam. Er was complete hyste rie. Allemaal in een paar seconden." „De bus was misschien 7 meter bij ons vandaan toen we wegrenden", zegt Mudde (40). „We renden een pand in en de trap op. Zo hoog moge lijk. De pui was helemaal glas. Daarom wilden we weg, als ze waren gaan schieten was het een grote schervenregen geworden. Op de ne gende verdieping, tussen de Ameri kanen, Fransen, en Spanjaarden, stortte iedereen in van de spanning." De Bruin en Mudde staan op een camping in Zuid-Frankrijk. „Paar da gen hier via AirBnB leek ons leuk. We wilden niet eens op de Ramblas zijn. We staken gewoon over." Dader De 22-jarige Nienke Snel uit Eindho ven en haar Rotterdamse vriend Le sley van der Stoep (24) zijn op het moment van de aanslag zo mogelijk nóg dichter bij het dodelijke busje. Ze zien de dader zitten achter het stuur. „We hadden net een ijsje ge kocht", vertelt ze, vanuit haar hotel. „Ik maakte een foto van dat ijsje en ik zie ineens een busje echt recht op ons af rijden. Ik zag de bestuurder zitten. Bruin haar, zonnebril. Heel koel. Eigenlijk zonder emotie. Zo eng. Hij leek een gewone Spanjaard." „We konden naar rechts wegdui ken en zijn daarna naar een winkel gerend. Daar ging het luik naar bene den, de hekken dicht, iedereen was in paniek, huilen, schreeuwen, echt heel akelig", zegt de nog hoorbaar geëmotioneerde Nienke. „Mijn vriend keek nog achterom. Het busje leek tegen een kiosk te knallen. Via de nooduitgang zijn we de winkel uitgegaan. Daarna haasten we ons naar ons hotel. We zijn gelijk onze koffers gaan pakken." Joanne Slager (17) komt ondertus sen met haar zusje vast te zitten in cosmeticazaak Sephora aan de Ram blas. Terwijl haar vader en broertje nog buiten staan. „'Gaan jullie wat drinken halen, dan kijken wij één tel hier', zei ik vlak voor de aanslag tegen mijn broer en mijn vader. We namen Er werd geschoten. Echt bizar. Politie rende door de straat. Ikzag de kogels inslaan de roltrap naar de kelder van de win kel toen de politie ineens beval dat de deur dicht moest. Mensen kwamen huilend binnen. Wij raakten in pa niek. We wisten niet of mijn vader en broertje in orde waren. Gelukkig kre gen we ze snel aan de telefoon. Toen er buiten werd geschoten, werd ie dereen weer zenuwachtig. Na twee uur zijn we geëvacueerd en naar het hotel gebracht." De 52-jarige Edwin van Splunter uit Den Haag zit weer in een ander pand verstopt. De schoten die andere getuigen horen, ziet hij letterlijk in slaan. „Ik liep in een straatje evenwij dig aan de Ramblas. Iedereen begon ineens te rennen. Toen overal de rol luiken dichtgingen, wist ik het: dit is mis. Na een minuut of 10 werd er ge schoten. Echt bizar. Politie rende door de straat. Ik zag de kogels in slaan. Uiteindelijk heb ik me ver schanst in een restaurant achter een metalen valhek, tot het weer veilig was." of bel 088-0885 886 m Compleet verzorgd vrijdag 18 augustus 2017 'De dader leek zo kalm, echt doodeng' Gerben van 't Hof Victor Schildkamp Ton Voermans Barcelona —Edwin van Splunter Romantisch Parijs 4dgnv.a.139 Voordeelreis Londen 4 dgn v.a. 159 Bruisend Berlijn 4 dgn va. 169 Verrassend Dresden 4 dgn v.a. 179 Hamburg Lübeck 4dgnv.a.219 Praag Compleet 5 dgn v.a. 249 Londen Windsor Castle 5 dgn v.a. 299 100% vertrekgarantie 4 dagen v.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3