Wilhelmus Meer kinderen in bijstandsgezin Zeven kanshebbers beste boekverf ilming Horeca komende jaren banenmotor 2 MAAN LEO Column Iaandenlang zijn ze al aan het onderhandelen. Er gaan geruchten over dit en over dat. En dan: eindelijk een lek. Eindelijk een kijkje in de zwaarbewaakte keuken. En wat horen we? Het Wilhelmus. Dat verduivelde Wilhelmus. Je zou bijna denken dat we met ons kleine kwetsbare planeetje NIET op de drempel staan van een kern oorlog met smeltende gletsjers en schreeuwende ongelijkheid alom. Dat de Europese Unie, het or gaan dat ons ervan heeft weerhou den om elkaar de afgelopen decen nia in de continentale haren te vliegen, NIET door zowel de arro gante Britten als de wanhopige vluchtelingen op springen staat. Dat de sociale cohesie in ons land NIET zorgwekkende barsten begint te vertonen vanwege een onthutsende spraakverwarring over politieke correctheid. Nee, onze grote leiders, de mensen die ons de komende paar jaar door dit mondiale, Europese en nationale mijnenveld moeten gaan leiden, hebben ervoor gekozen hun en onze kostbare tijd te verspillen met een discussie over het Wilhel mus! Even voor de goede orde: ik ben een groot voorstander van goede geschiedenis- en maatschappij- leerlessen waarin de nodige aan dacht wordt besteed aan de natio nale geschiedenis in een mondiaal perspectief. De bestudering van ons ietwat merkwaardige volks lied kan daar best een onderdeel van zijn. Tegelijkertijd kan ik me zo voor stellen dat we, juist nu, onze jeugd wellicht ietwat relevantere levens lessen willen meegeven. Bij het vak geschiedenis misschien iets over nucleaire dreigingen uit het verleden, om de huidige situatie enig reliëf te geven. Kennis over de opwarming van de aarde bij aardrijkskunde. Iets over sociale ongelijkheid bij maat schappijleer. Ik hoop waarachtig dat onze lei ders van morgen, net als de leiders van nu, wel iets beters te doen hebben dan dat verdomde Wilhel mus te zingen. Ik stel me voor dat we de jeugd relevantere levenslessen willen meegeven DESTELLING Vandaag: Ik ga ook graag een eenzame oudere helpen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters App om uien te kopen en verkopen Waterschap begint onderhoud sloten Woningverkoop Zeeland zakt in GOES Al8.500euro binnen voor Thomas (13) In 2016 woonden landelijk 230.000 kinderen in een bijstandsgezin, blijkt uit nieuwe cijfers van het Cen traal Bureau voor de Statistiek. In 2012 waren dat er nog bijna 200.000. Twee derde van alle kinderen heeft een migratieachtergrond. Binnen Zeeland telt de gemeente Vlissingen naar verhouding de meeste minderjarige kinderen in een bijstandsgezin: 11 procent. In 2012 was dat nog 7,9 procent. Lande lijk zijn er maar 16 gemeenten waar het percentage nog hoger ligt. Ook Middelburg en Terneuzen zitten re latief hoog, met vorig jaar respectie velijk 8,2 en 6,2 procent. Veere kent van alle Zeeuwse ge meenten het laagste aandeel kinde ren in bijstandsgezinnen: 2,5 pro cent, ofwel 1 op de 40. Voorgaande jaren kwam Kapelle nog als beste uit de bus. Veere, Tholen en Goes zijn de enige Zeeuwse gemeenten waar het percentage in 2016 is gedaald. In Vlissingen groeit een op de negen kinderen op in een bijstandsgezin VLISSINGEN Zeven films zijn in de race voor de Parel voor de Beste Boekverfilming 2017. Alle genomi neerden zijn volgende maand te zien tijdens Film by the Sea in Vlis singen. Het publiek bepaalt de win naar. De zeven genomineerden zijn: De GVR van Steven Spielberg, Dubbelspel van Ernest R. Dicker- son, Julieta van Pedro Almodóvar, Nocturnal Animals van Tom Ford, The Handmaiden van Chan-wook Park, The Light Between Oceans van Derek Cianfrance en Tonio van Paula van der Oest. Het publiek kan tot en met don derdag 14 september stemmen via besteboekverfilming.nl. De dag erna wordt tijdens de Award Cere mony van Film by the Sea de win naar bekendgemaakt. Boekpromotor CPNB organiseert de verkiezing jaarlijks in samen werking met Film by the Sea. Eer dere winnaars zijn 12 Years a Slave (2014), Still Alice (2015) en vorig jaar Publieke Werken. De zeven kandi daten van dit jaar zijn geselecteerd door een comité bestaande uit een boekhandelaar, een bibliothecaris en een filmkenner. Dat blijkt uit cijfers van uitkerings instantie UWV. De CBS-cijfers van gisteren zijn overeenkomstig. Het aantal mensen met een werkloos heidsuitkering daalde met 15 pro cent in vergelijking met een jaar te rug. De werkloosheid in Borsele daalde het hardst (-24,2 procent), Schouwen-Duiveland (-18,9) en Noord-Beveland (-18,6). De Zeeuwse gemeenten met de minste werklozen zijn Veere, Kapelle en Schouwen-Duiveland, die met de meeste Vlissingen, Goes en Rei- merswaal. In alle sectoren worden mensen aangenomen, behalve in de grafische dienstverlening. Met name de horeca en de bouw schreeuwen om mensen. De horeca groeit de komende jaren verder. VEEL bRUCSSSEBRUlK IN HET VERKEER vrijdag 18 augustus 2017 Reageer op pzc.nl Gisteren: Een echte vent heeft een fiets met een stang 1441 reacties COLIJNSPLAAT De uiensector krijgt een app: Onion Today. De app maakt het mogelijk om met de smartphone uien te kopen en te verkopen en is bedoeld voor te lers, verwerkers en han delaren. Op een kaart zijn alle verwerkingsbedrijven en handelaren te vinden. Telers kunnen een ac count aanmaken en par tijen aanbieden. De app wordt gepresenteerd tij dens de Landelijke Uien- dag op 24 augustus in Colijnsplaat. MIDDELBURG Waterschap Scheldestro- men is begonnen met het onderhoud van sloten. Het jaarlijkse maaien wordt een keer in de acht jaar gecombineerd met het baggeren van de wa terlopen. Dat is nodig om regenwater snel af te voeren. Het maaien ge beurt in Sint-Annaland, Burgh-Haamstede, Dom burg, Oostkapelle, Vlis- singen, Borssele, Kruinin- gen, Zuidzande, Schoon- dijke, IJzendijke, Terneu- zen, Axel en Graauw. MIDDELBURG In juli zijn in Zeeland 482 woningen verkocht. Dat is aanmerkelijk minder dan in juni, toen nog 566 huizen van eigenaar wis selden. De klad zat vooral in de verkoop van vrij staande woningen, rijtjes huizen en appartemen ten. Dat blijkt uit cijfers van het Kadaster. In Zee land was de daling met 14,8 procent het grootst. Alleen in Flevoland steeg de verkoop met 2 pro cent. De inzamelingsactie voor een rolstoelbus voor de meervoudig ge handicapte Thomas (13) uit Goes, ging gisteren de 8.500 euro voorbij. Dat is al driekwart van het bedrag dat Thomas' moeder Corrine de Vis ser nodig heeft om haar zoon overal mee naar toe te kunnen nemen. Meer informatie: dreamordonate.nl Een op de negen kinderen in de gemeente Vlissingen groeit mo menteel op in een bijstandsgezin. Dat aantal is al jaren stijgende. Rolf Bosboom Vlissingen A Scene uit Tonio van Paula van der Oest. fotopiefweyman Steeds meer Zeeuwen slagen erin om betaald werk te vinden. Iets meer dan 6500 mensen heeft nu geen baan. Daarmee is de werkloosheid in Zeeland gedaald tot 3,3 procent, het laagste van alle provincies. Jeffrey Kutterink Vlissingen zetten wij het VOERTUIS EVEN AAN OE KANT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2