Stakende Sanchez op weg naar Spurs kan zeggen dat FC Utrecht niet leeft' 23 plots stil in het stadion waar het vorig seizoen zo kon deinen op Eu ropese avonden. Alsof zij bijna vanaf het begin van de wedstrijd aanvoelden dat het tweeluik met rige Tukker genoot woensdagavond als geen ander van de kolkende Gal genwaard. „Niemand kan zeggen dat FC Utrecht niet leeft." Maar wie succesvol wil zijn, zegt hij, moet er elke dag alles aan doen om te verbe teren. Prestaties van gisteren geven geen garanties voor de toekomst. Zondag wacht alweer een nieuwe afspraak als Willem II na Zenit de volgende ploeg is die de Domstad aandoet. Het lijkt nu vooral zaak de euforie te temperen. Hoe? „Deze trainer is niet euforisch, dus ik hoop dat goed voorbeeld doet volgen. Ik ben wel trots en ik heb genoten. Maar als we verder willen moeten we vandaag en morgen nieuwe stappen zetten. Er was ook tegen de Noorse kampioen weieens een heel pijnlijke kan worden. Zachtjes en steeds frequenter klonk het gemor en het gefluit vanaf de betonnen tribunes. Toen Zenit genoeg om van te leren. Goed is niet goed genoeg. Zondag weer winnen is vooral een mentale uit daging. We hebben genoeg jongens die dit soort dingen al hebben mee gemaakt. De as van de ploeg is gro tendeels dezelfde als vorig seizoen. Klopt onze mentale instelling niet, dan zijn we zondag een potentiële prooi. Dat hebben we zelf in de hand." Spelplezier Als Ten Hag één punt mag kiezen dat hem in positieve zin opviel woensdagavond, antwoordt hij binnen één seconde: „Het spelple zier. Het grote Zenit kwam, maar ik zag een ploeg die heel graag tegen Klaas-Jan Huntelaar mocht warm lopen, werd dat voor even onder broken. In de hoop dat de terugge keerde routinier nog een beetje verlichting kon brengen op de zo'n tegenstander wilde voetballen. We kregen meteen kansen, dat gaf vertrouwen. Jongens als Jensen, La- byad, Ayoub, Van der Maarel en Braafheid weten wat er bij komt kijken, maar we hebben ook spelers die uit de Jupiler League en Jong Utrecht komen. Voor hen waren die kansen een goede bevestiging." Hamvraag is of de t-o genoeg gaat zijn. Ten Hag zegt: „We hadden ef fectiever met onze kansen om moe ten gaan. Vooral omdat je er in zulke wedstrijden niet zoveel cre ëert normaal." Ook Mark van der Maarel baalde dat zijn ploeg op t-o bleef steken. „Er had meer ingeze ten. Maar laten we ook vooral nor maal doen. Met t-o winnen van Ze- sombere avond. Keizer bracht hem niet, zoals afgelopen weekeinde te gen Heracles als extra spits, maar als vervanger van Dolberg. Ook hij kon een blamage niet voorkomen. nit is heel erg knap. Het is een uit slag die volop perspectief biedt." De routinier maakte al veel Utrechtse Europese avondjes mee, maar de thuisbeurt tegen Zenit is er eentje die hem altijd bij zal blijven. „Alles klopte. Onze uitvoering van de tactiek was prima, er kwam zo veel uit de verf waar we op getraind hadden. Dat geeft gewoon heel veel bevrediging. Ook tegen Zenit bleek maar weer hoezeer onze manier van spelen onze kracht is. Zij pasten zich aan, en gaandeweg de wed strijd nog een keer. Dat zegt ge noeg. Zeker als je ziet hoeveel po tentiële basisspelers we misten, is deze uitslag bizar. Het zegt veel over de breedte van onze selectie." AMSTERDAM Vanuit zijn hotel, vlakbij de Arena, moet Davinson Sanchez de stadiongeluiden moei teloos gehoord hebben. In het sta dion was de Ajax-verdediger gister avond de grote afwezige tegen Ro senborg, vastbesloten als hij is om zo snel mogelijk naar Tottenham Hotspur te verkassen. „We hadden hem er graag bij ge had, maar Davinson wil of kan het niet opbrengen", zei Mare Over- mars voorafgaand aan het zo be langrijke duel in de voorronde van de Europa League. Volgens de tech nisch directeur was van een defini tief akkoord nog geen sprake, maar dat zal snel alsnog bereikt worden, voor minimaal veertig miljoen euro. We hadden hem er graag bij gehad, maar Davinson wil of kan het niet opbrengen Voetballen tegen Rosenborg wei gerde de Colombiaan domweg: de Premier League lonkt, contract of geen contract, belangrijke wed strijd of niet. De Amsterdamse aan hang verdrinkt in frustraties in middels. Aan miljoenen is al tijden geen gebrek bij Ajax, aan sportief perspectief des te meer. Met het vertrek van Sanchez dreigt de Am sterdamse club alleen maar verder achterop te raken. En dus beleeft de Amsterdamse club opnieuw een roerige, romme lige maand augustus. Net als vorig seizoen met een duidelijke weer slag op het veld. Ajax mag zich dan kaalgeplukt voelen, en belazerd door een voetballer die zijn ploeg in de steek liet; excuses tellen niet dit seizoen. De veruit rijkste club van Nederland kan zich geen vierde jaar zonder prijzen permitteren. UITSLAGEN vrijdag 18 augustus 2017 Aanvoerder Joël Veltman kan het niet geloven: na het missen van de Champions League dreigt een nieuwe zeperd, foto pim ras MarcOvermars TENNIS Cincinnati (VSt). Mannen, tweede ronde: Mannarino (Fra) - Querrey (VSt/15) 6-2 7-6(4). Derde ronde: Dimitrov (Bul/7) - Del Potro (Arg) 6-3 7-5, Donaldson (VSt) - Basilashvili (Geo) 6-4 7-6(4), Sugita (Jap) - Khachanov (Rus) 6-7(0) 6-3 6- 3, Ferrer (Spa) - Carreno (Spa/11) 6-4 6-4. Vrouwen, tweede ronde: Svitolina (Oek/5) - Tsurenko (Oek) 6-1 6-4, Plis- kova (Tsj/1) - Vikhlyantseva (Rus) 6-2 6-3. Derde ronde: Kuznetsova (Rus/8) - Suarez (Spa) 6-2 6-4, Halep (Roe/2) - Sevastova (Let/15) 6-4 6-3. VOETBAL Europa League. Play-offs, eerste wedstrijd. Belangrijkste duels. Vardar - Fenerbahce 2-0 AC Milan - Shkëndija 6-0 Club Brugge - AEK Athene 0-0 NK Domzale - Olymp. Marseille 1-1 Panathinaikos - Athletic Club 2-3 NK Osijek - Austria Wien 1-2 Apol. Limasol - Midtjylland 3-2 Returns op 24 augustus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23