'Niemand a 22 VOETBAL PLAY-OFFS EUROPA LEAGUE Ajax is de weg kwijt. Na de pijnlijke nederlaag tegen Heracles volgde een mokerslag tegen Rosenborg (0-1). Europees voetbal halen wordt volgende week een megaklus. Dus dreigt een sportief drama voor de Amsterdamse club. Kort EK beach Samuel Sanchez betrapt Samuel Sanchez (39) is betrapt op doping. Bij een controle buiten competitie, op 9 augustus, werd het groeihormoon GHRP-2 in zijn lichaam aangetroffen. De olympisch kampioen van de Spelen in Peking (2008) zou morgen van start gaan in de Ronde van Spanje. BMC meldt dat zijn plek wordt inge nomen door de Belg Loïc Vliegen. Vloet aan de slag bij KNVB Wiljan Vloet gaat aan de slag bij de KNVB. De 54-jarige Brabander is aangesteld als leercoach voor de cursus Coach Betaald Voetbal. Ron Jans zou die functie gaan be kleden, maar trok zich terug toen zijn be oogde kompaan Leon Vlemmings trainer werd van Go Ahead Eagles. Vloet combi neert zijn KNVB-klus met zijn functie als manager voetbalzaken bij FC Den Bosch. Hirscher breekt enkel De Oostenrijkse skiër Marcel Hirscher is de voorbereiding op het olympische seizoen bijzonder slecht begonnen. De 28-jarige Hirscher kwam gisteren bij een slalomtrai ning op de Mölltaler-gletsjer ten val en liep daarbij een breuk in zijn linkerenkel op. De Oostenrijker werd met een helikopter naar het ziekenhuis van Salzburg gebracht. Hir- schers enkel gaat zes weken in het gips. Flitsen Quote van de dag 'Ik wil Leo niet in Californië achterlaten' Blessure Maximaal Ineens vielen 50.000 supporters stil. Muisstil. Na een fout van Joël Veltman scoorde Samuel Adeg- benro die o zo pijnlijke 0-1, ruim tien minuten voor tijd. Het con fronterende resultaat van een avond vruchteloos en ongeïnspi reerd voetbal. Met misschien wel verstrekkende gevolgen. Een sei zoen zonder Europees voetbal zou een sportief drama zijn. En het voetbaljaar onder de nieuwe trainer Marcel Keizer, die nog geen officiële wedstrijd won, was al zo drama tisch begonnen. De crisis is al te ruiken in Amsterdam. David Neres stond in zekere zin symbool voor het ondermaatse op treden van Ajax. Keizer verkoos in de basisopstelling de Braziliaan bo ven Justin Kluivert. Een aankoop van twaalf miljoen euro boven een jeugdspeler. Voor Neres werd in ja nuari al de vette Amsterdamse bankrekening aangesproken zodat hij dit seizoen klaar kon zijn om Be- trand Traoré definitief te vervan gen. Maar tijdens de eerste wed strijden van dit seizoen verloor hij de concurrentiestrijd van Kluivert. Tegen Rosenborg werd duidelijk waarom. De Braziliaan worstelde zich door de wedstrijd heen. Bijna wanhopig op zoek naar een ge slaagde actie om eindelijk een beetje in zijn spel te komen. Ook vorig seizoen toonde hij maar wei nig momenten waarvan het pu bliek dacht: ja, die jongen heeft iets speciaals. Precies wat supporters wel verwachten bij een miljoenen aankoop. Zijn wissel na een uur voor Kluivert was de logica zelve. De onzekerheid zit hem niet alleen in het spel van Neres. In heel het elftal was geen enkele overtuiging te bespeuren. Balbezit hadden de Amsterdammers genoeg, maar het tempo was veel te laag. Overal op het veld overheerste de twijfel. Geen verrassing en dus ook geen dreiging. Steeds weer kwam Lasse Schone de bal ophalen tussen de centrale verdedigers Matthijs de Ligt en Nick Viergever. Iets waar bij de vorige trainer Peter Bosz straf- training op stond. En om dan de parallel met afgelo pen seizoen maar door te trekken. Keizer moet het doen zonder twee bepalende spelers van toen. Davin- son Sanchez die vertrekt en voor malig aanvoerder Davy Klaassen die voor Everton voetbalt. Het ge mis van die laatste wordt onder schat. Op zijn directe vervanger Donny van de Beek is niets aan te merken. Maar Klaassen was bij Ajax zoveel meer dan een speler op één positie. Ook gisteravond werd zijn leiderschap, fanatisme en gif weer gemist. Hopeloos Maar er werd zoveel meer gemist. Hakim Ziyech die zijn creatieve geest wat rust gunde. Kasper Dol- berg die hopeloos oogde als spits zonder noemenswaardige bruik bare ballen en ook zelf niets cre ëerde. Zo nu en dan viel het ook Eén van de ongeschreven huisre gels die Erik ten Hag bij FC Utrecht heeft ingevoerd laat niets aan dui delijkheid over: bij verlies is het maximaal 24 uur rouwen, na succes 24 uur nagenieten. En dan moet de knop weer om. Begrijp hem niet verkeerd, de 47-ja- vrijdag 18 augustus 2017 WIELRENNEN VOETBAL SKIËN Feyenoord leent Jari Schuurman (20) uit aan NEC. De middenvelder kwam vorig sei zoen op huurbasis uit voor Willem II. Schuur man heeft bij Feyenoord nog een contract tot juli 2020. NEC huurt ook verdediger Calvin Verdonk (20) van Feyenoord. Barcelona moet het minstens een maand zonder Luis Suarez doen. De Uruguayaan heeft last van zijn knie. Blaise Matuidi gaat aan de slag bij Juven- tus. De Franse middenvelder komt voor 20 miljoen euro over van Paris Saint-Germain. Tennisster Victoria Azarenka ontbreekt op de US Open. De Wit-Russin is onlangs gescheiden en wil voorlopig bij haar zoontje blijven. I Op het EK beachvolleybal hebben alle Oranje-koppels zich geplaatst voor de knock- outfase. Alleen Brouwer en Meeuwsen (m) plaatsten zich direct voor de achtste finales, de drie koppels bij de vrouwen spelen een tussenronde. I Doelman Warner Hahn, die afgelopen zondag bij FC Groningen - Heerenveen al na 9 minuten eruit moest, is enkele weken uitgeschakeld vanwege een schouder blessure. I In de wegrace van het WK bij de mannen rijdt Nederland met het maximale aantal van 9 wielrenners. Dat geldt met 7 rensters plus EK-winnares Vos ook voor de vrouwen. O a Spel Ajax weer ongeïnspireerd en vruchteloos Ajax Rosenborg BK Daniël Dwarswaard Amsterdam Ajax - Rosenborg BK 1 0-1 77. Adegbenro Opstellingen Onana Hansen Veltman Hedenstad De Ligt 72. Vilhjalmsson Viergever Bjordal Dijks Skjelvik Van de Beek Meling Schone Jensen Ziyech Konradsen Neres 61. Kluivert Midtsjo Jevtovic Dolberg 66. Huntelaar 90+2. Gersbach Bendtner Younes De Lanlay 69. Adegbenro Scheidsrechter: Thomson (Sch) Toeschouwers: 50.717 A Erik ten Hag: „Ik ben trots en heb genoten, maar deze trainer is niet euforisch. Ik hoop dat goed voorbeeld doet volgen." foto proshots FC Utrecht genoot een dagje na van de historische zege op Zenit Sint-Petersburg. Aan trainer Erik ten Hag de taak om de 'U-forie' die de eredivisionist in de greep heeft, te temperen. Want zondag wacht Willem II. Ard Schouten Utrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22