Met Matthijs van Nieuwkerk voortaan nog maar een halfjaar aan de desk van Wereld Draait Door, ontstaat een groot gat in de vooravond van NP01. In Hilversum wordt al druk gezocht naar een oplossing. Verrassende kandidaat: Eva Jinek. EN WAT DOE JIJ VANDAAG? e stap terug van Matthijs van Nieuwkerk was onvermijdelijk. Als een van de be langrijkste boeg beelden van de publieke omroep moet hij straks twee derde van zijn salaris inleveren om te voldoen aan de nieuwe wet die topinkomens in de publieke sector begrenst op 181.000 euro. De oplossing gaf de presentator gisteren prijs in de Volkskrant: Van Nieuwkerk blijft en stapt niet over naar de commerciëlen, maar het sei zoen van De Wereld Draait Door (DWDD) wordt in 2018 ingekort naar zes maanden: het programma stopt al in april en start pas weer later in het najaar. De grote vraag die onmiddellijk ontstaat: hoe wordt dat gat ingevuld in de andere helft van het jaar? „In elk In elk geval komt er niemand anders op mijn DWDD-stoel te zitten geval komt er niemand anders op mijn DWDD-stoel te zitten", maakte Van Nieuwkerk zelf al duidelijk. Dus komt op de belangrijke vooravond van de NPO1 een ander gezicht. Be langrijke optie die in Hilversum op hoog niveau is besproken: Eva Jinek. Schaduw Het zou een logisch scenario zijn. Ji- neks huidige latenightshow scoort fonkelende kijkcijfers die concurrent Humberto Tan (momenteel Beau van Erven Dorens) van RTL Late Night en zelfs collega Jeroen Pauw - met wie ze om de zoveel maanden van plek wisselt - in de schaduw zet ten. Vriend en vijand is vol lof over de manier waarop ze in haar rol als talkshowkoningin is gegroeid. Het latenightprogramma vertoont bo vendien trekjes van DWDD: serieuze gesprekken worden afgewisseld met luchtige onderwerpen en muzikale intermezzo's. Jinek, die met Jaïr Fer- werda al haar eigen 'jakhals' in huis heeft, beheerst dat kunstje. Eén dag terug van vakantie, en dan krijg je dit smacM/veer Winston en eega in show Record dancefeest Quote van de dag Visagist Leco van Zadelhoff heeft een date-avond met zijn vriend. vrijdag 18 augustus 2017 Gudo Tienhooven Dennis Jansen 44 Matthijs van Nieuwkerk Bij afwezigheid van Angela en Vincent bellen we elke dag een BN'er met de vraag wat zijn of haar plan voor de dag is. TELEVISIE Winston Gerschtanowitz gaat samen met zijn vrouw Renate een programma voor SBS presen teren. In Circus Gerschtanowitz treedt hij zelf op als spreekstal- meester, terwijl Renate achter de schermen interviewt. MYSTERYLAND Mysteryland stevent af op een bezoekersrecord. Op het dancefes- tival in de Haar lemmermeer wor den in het week end van 26 en 27 augustus meer dan 100.000 lief hebbers ver wacht. Alleen voor de zondag zijn nog kaarten. —Typisch Nederlands: pre sentator Dennis Weening klaagt op zijn eerste werkdag over het weer Hoe laat ging vanochtend de wekker? „Al om acht uur. Dat is voor mijn doen best vroeg, want mijn werk is natuurlijk meestal 's avonds." Waarom moest je er vroeg uit dan? „Ik heb om negen uur een bespreking voor een nieuw project. Ik hoop dat ik daarna nog even mijn hardloopschoenen aan kan trekken voor een rondje Vondelpark." Waar hangt dat vanaf? „Of ik dan 's middags wel op tijd in de studio kan zijn voor de opnames van 1 tegen 100. Ik doe de make-up en het haar van Caroline Ten- sen." Geen vakantie voor jou dus? „Nee, daarvoor is de zomer een te drukke peri ode in mijn vakgebied. Ik neem na de kerst al tijd een paar weken vakantie. Maar vanavond ben ik gelukkig wel lekker vrij. Ik ga iets leuks doen met mijn vriend." Een date-avond? „Inderdaad, dat proberen we iedere vrijdag te doen. Dan gaan we gezellig thuis koken, of uit eten bij één van de restaurants die op onze lange wishlist staat." Vind je het niet jammer dat je niet weg kan in de zomer? „Helemaal niet. Ik vind augustus de leukste maand van het jaar in Amsterdam. Ik kan enorm genieten van slenteren door de stad. Er ge beurt hier ook zoveel op cultureel en culinair gebied, echt geweldig. Ik zeg altijd 'het fijnste aan vakantie is thuiskomen in Amsterdam'." - Hanneke Marceiis voor Eva?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20