'Boer had veel kritischer moeten zijn in eierkwestie' Terroristen rijden op Ramblas met busje in op voetgangers Ar-OSTA 2 verdachterï^^3 gearresteerd Aanslag opgeëist doorlS Walcheren Kopje koffie tegen de eenzaamheid. Suleika van Zweeden wil ouderen helpen Zigzaggend raasde het witte busje over de Ramblas, waar op dat moment duizenden Span jaarden en toeristen van de zon genoten. Na een rit van 500 me ter, waarbij ze vele tientallen mensen raakten, sprongen de ter roristen uit de bus om de wijk Raval in te vluchten. Een verdachte die kort na de aanslag werd gearresteerd, zou het busje hebben gehuurd. Enkele uren na de aanslag werd een man die de stad wilde verla ten, door agenten doodgescho ten. Of hij ook tot de daders be hoorde, was gisteravond nog on duidelijk. Vier uur na de aanslag eiste IS de terreurdaad op. 'De daders van de aanslag in Barcelona zijn sol daten van Islamitische Staat en hebben de operatie uitgevoerd in respons op een oproep', stelde de terreurorganisatie in een bericht. IS gebruikte de laatste twee jaar dezelfde techniek bij aanslagen in Nice, Berlijn en Londen. Voor de zoveelste keer werd Europa geraakt door terreur, maar de schok was opnieuw groot. In Spanje zelf, waar de Spaanse premier Rajoy direct af reisde naar Barcelona. En in Ne derland, waar premier Rutte sprak van een 'verschrikkelijke daad'. Zeker drie Nederlanders raak ten gewond. Ze zijn buiten le vensgevaar en hebben gister avond contact gehad met hun fa milie. Ze zijn overgebracht naar ziekenhuizen en worden bijge staan door de Nederlandse am bassade. „Onze gedachten zijn bij de slachtoffers van deze wrede en laffe aanslag", zei minister Koen- ders van Buitenlandse Zaken. „De Ramblas, de wereldbe roemde promenade in het hart van Barcelona, is in één klap ver anderd in een plaats van rouw." »P3,4en5 Van de met fipronil besmette be drijven liet twee derde Chickfriend langskomen in een lege stal, vlak voor daar een nieuwe lichting leg hennen arriveerde. Eén op de drie boeren liet het verdachte bedrijf zijn wondermiddel tegen bloedluis spuiten terwijl er kippen in hun stal zaten, blijkt uit een enquête van de sector onder de getroffen pluimveehouders. De eierboeren stellen Chick friend en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit aansprakelijk voor de schade van het fipronil schandaal. Boerenbond LTO raamt die op minstens 150 miljoen euro. Chickfriend wordt verdacht van il legaal gebruik van het insecticide fipronil, de NVWA had volgens de boeren eerder moeten ingrijpen. Ongeveer 200 eierboeren gingen met Chickfriend in zee. Bij 149 van hen werd het verboden insecticide in eieren aangetroffen. „Het is on begrijpelijk dat in de eierbranche kennelijk nooit bellen zijn gaan rin kelen", zegt Marcel Schuttelaar, ad viseur in de voedingssector. „Als 20 procent van alle pluimveehouders ineens een middel gebruikt dat wél werkt om een hardnekkige ziekte te bestrijden, is dat een grote door braak. Dan zou je als sector toch op z'n minst testrapporten willen zien." P16 Nieuwsmedia Terreur in Barcelona Met een gehuurd bestelbusje hebben terroristen dood en verderf gezaaid in het hart van Barcelona. Dertien mensen kwamen om het leven en zeker 80 raakten gewond, onder wie drie Nederlanders. Edwin Winkels Barcelona De eierboeren mogen zich hun eigen rol in het fipronilschandaal ook aantrekken, stellen deskun digen. „Zij hadden kritischer moeten zijn", zegt veearts Paul Cornelissen, voorzitter van de vakgroep Pluimvee van dieren artsenorganisatie KNMvD. Annemieke van Dongen Rotterdam vrijdag 18 augustus 2017 Erg wisselvallig en koel 20°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 ZEELAND 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1