II Kijk nu de start van Engels Spaans voetbal Kamer terug van reces voor spoeddebat over eiercrisis Alléén bij Ziggo Sport 17 Ik had alles geprobeerd om van de bloedluis af te komen. Ik geloofde ze niet politiek )0t t\<&° ViVanten ik het misschien ook wel gedaan." Wat ook meespeelt, volgens advi seur Schuttelaar: boeren staan onder grote druk. „Voedsel is te goedkoop. Consumenten betalen voor een ei nog dezelfde prijs als pakweg vijftig jaar geleden. De marges voor pluimvee houders zijn flinterdun. Als dan ook nog eens een deel van je kippen on deruit dreigt te gaan door een ziekte, werkt dat creatieve oplossingen in de hand." De beroepsorganisatie van dieren artsen gaat onderzoeken of dierenart sen wisten dat fipronil in kippenstal- len werd gebruikt. „Als ze dat wisten, hadden ze aan de bel moeten trek ken", zegt voorzitter Dirk Willink van de KNMvD. „Dierenartsen hebben niet alleen een belangrijke taak in het bewaken van de diergezondheid en het dierenwelzijn, maar ook in het be waken van de volksgezondheid en voedselveiligheid." De Groningse pluimveedierenarts Paul Cornelissen, voorzitter van de Vakgroep Gezondheidszorg Pluimvee heeft een aantal kippenboeren ge waarschuwd om niet met Chickfriend in zee te gaan. Maar niet vanwege fi pronil. „Daar wist ik niet van. Maar omdat hun verhaal voor mijn gevoel niet klopte." Achteraf'slaat hij zich zelf op de kop' dat hij het daarbij heeft gelaten. „Ik had geen idee hoe groot dit was", zegt hij. „Boeren worden platgelopen door dit soort gelukszoe kers die allerlei huis-, tuin- en keu kenmiddeltjes proberen te slijten." Kostenpost Hoogleraar Frans van Knapen vraagt zich af of dierenartsen ervan hebben geweten. „Het is maar zeer de vraag of boeren tegen hun dierenarts vertellen dat ze een nieuw middel hebben om bloedluis te bestrijden. Ieder ander die op het erf komt, van voerleveran- cier tot verkoper, geloven boeren snel ler dan de dierenarts. Die wordt vooral als kostenpost gezien." De hoogleraar Veterinaire Volksgezond heid pleit ervoor dat dierenartsen een grotere rol krijgen op het boerenerf. „Het bestrijden van ongedierte in stallen gaat nu bijvoorbeeld compleet buiten dierenartsen om. Dierenartsen zouden op veehouderijen de onafhan kelijke kwaliteitsbewaker moeten zijn." vrijdag 18 augustus 2017 heeft zitten slapen' —Hugo Bens De Tweede Kamer komt eerder terug van het reces om volgende week te praten over de eier crisis. Ook grote partijen als de VVD en het CDA gaan nu akkoord met een verzoek van de Par tij voor de Dieren hiertoe. Edwin van der Aa Eerder kondigde Ka merlid Esther Ouwe hand al aan dat ze een debatverzoek wilde indienen. Nu laat ze weten offici eel een meerderheid A Esther Ouwe hand. FOTO ANP mee te hebben. Ou wehand wil onder meer graag vergade ren over de gang van zaken bij voedings waakhond NVWA en het enorme dieren leed dat plaatsvindt door deze crisis. In middels zijn ruim 1,5 miljoen kippen ge slacht. VVD en CDA, belang rijk voor een Kamer meerderheid, hielden oorspronkelijk de kaarten tegen de borst. Maar nu de antwoorden van mi nister Schippers en staatssecretaris Van Dam op schriftelijke vragen binnen zijn, vinden zij het ook tijd voor een algemeen overleg. Nu het debat inder daad volgende week plaatsvindt, dan zal staatssecretaris Martijn van Dam er nog bij zijn. Die ver trekt op 1 september naar de NPO. FOTO DREAMSTIME

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17