Duintjes en Deuntjes Zoutelande 9 OtMtRTOlHOtK JUBILEUM WATERSPORT Watersportvereniging Saetthinge (WVS) bestaat een halve eeuw. Dat jubileum verdient een groots feest. 1 f Rennen door het Verdronken Land donderdag 17 augustus 2017 e horen het nog vaak, uit de mond van ie mand die 'niet van hier' is. 'Hoe varen ze I hier uit, die boten lig gen in de modder?'. Dan moeten de leden van de Watersportver eniging Saeftinghe (WVS) het weer uitleggen. Dat de haven van Paal een getijdehaven is en dat schippers moeten wachten op het juiste tij. Ze doen dat al vijftig jaar bij WVS. Dat jubileum wordt vanaf morgen gevierd tijdens de Saeftinghefeesten, met onder meer een hardloopwedstrijd door het Verdronken Land van Saef tinghe. Dirk Verweij van Radio Veronica wilde de haven uitdiepen Wie iets over de watersportver eniging of de haven van Paal wil weten, klopt aan bij Piet Verras (74). De havenmeester is geboren en getogen in café In 't zicht der Schelde. „Ik weet nog dat Paal een handelshaven had. Toen lagen de bieten opgestapeld tegen het café. Daar gooiden we als kleine jongen mee op elkaar." Piet is sinds het jaar na de oprichting lid. De stich ting had indirect te maken met Radio Veronica. De scheepswerf van Verras bestond in 1965 hon derd jaar. „Dirk Verweij van Radio Veronica wilde daarom de haven uitdiepen en commercieel gaan uitbaten." Met recreatiewoningen met zicht over de Schelde, zoals nu in Perkpolder de bedoeling is. „En ook met een jachthaven. Hij kreeg de vergunningen alleen niet rond." De watersport komt er alsnog, met de verbouwing van de toen malige vissershaven. Philbert Ver ras, Oswald Werkers en Adrie Ivens richten in 1967 de vereniging op. Ivens wordt de eerste voorzitter. Piet: „Iedereen die lid wilde wor den moest 70 gulden betalen om te kunnen beginnen. Of 1000 francs." Meer dan de helft van de zeven tig leden was Belg. „Elk weekend kwamen ze. Dan was het op vrij dag bal in het café. Dronken ze zo veel dat ze de volgende dag opbel den omdat ze ergens vast lagen", lacht Piet, die in 1983 de eerste uit bater van het clubhuis was. Het tweede hoogtepunt in korte tijd, nadat drie jaar eerder de nieuwe haven geopend werd. Het clubhuis is tegenwoordig een begrip. Vooral in de week enden is het er druk, met fietsers en leden. „We zijn met 130. Elk jaar komen er bij en gaan er wat weg", weet Han Cappon. Hij is sinds een paar jaar voorzitter, na dat hij het stokje overnam van Dees van Kerckhoven. Die zwaaide ruim twintig jaar de scep ter. „Dat zal ik niet doen", voor spelt Han alvast. „We hebben nu een vrij jong bestuur. Dat is goed, want we moeten verjongen. Het grootste deel van de leden is toch gepensioneerd. We hebben er wel wat veertigers bij gekregen. Ja, dat is jong voor ons." De watersportvereniging hoopt dat zaterdag heel wat jongeren zich inschrijven voor het kampi oenschap bommetje in de spui- PROGRAMMA kom tijdens de Saeftinghefeesten. In de hoop dat ze ooit voor een bootje op de Paal kiezen. Dat on derdeel is vrij nieuw. Han, la chend: „Vroeger draaide het om bier en mosselen en dat is niet ver anderd." 'Bij de overgang met de grote vlag gen', zo situeert de stichting Zou telande Actief haar nieuwe evene ment Duintjes en Deuntjes aan staande zaterdag. Muziek speelt een hoofdrol, omlijst door hapjes, drankjes en kinderactiviteiten. Een dag voor levensgenieters. Tijdens de eerste editie, die om 12.00 uur begint, zijn er vijf con certen van singer songwriters. Stan Bor bijt het spits af, gevolgd door Femke Bun, Dylan en Niels, Peetman en tot slot Stephanie Struijk (Stevie Ann). Zij bracht in 2016 een Nederlandstalig album uit en schreef tekst en muziek sa men met Daniël Lohues tijdens een roadtrip door de VS. De optre dens beginnen om 13.00 uur en gaan door tot 20.00 uur. Foodtruck Blend heeft onder meer zilte gerechtjes. De strand- bar serveert drankjes, zoals de 'Duintjes en Deuntjes cocktail' op basis van duindoornbes. Kinderen kunnen zeemonsters knutselen. Voor de stichting die activitei ten in het dorp organiseert, is dit een voorproefje. Als het in de smaak valt, zit er een vervolg in. Zij denkt dan zelfs aan meerdere duinconcerten, gecombineerd met theater, cabaret en kunst. Bij slecht weer gaat het evene ment niet door. Ook tijdens de bouwvak staan wij klaar voor aannemer, zzp-er, zelfbouwer en particulier! 7 t/m 19-8 Wij zijn dan geopend van 7.30-17.00 uur www.jagertolhoek.nl Van Wamelweg 4 A/C Bergen op Zoom Tel. 0164-242096 Industrieweg 11 Vlissingen Tel. 0118-410444 Livingstoneweg 40 Goes Tel. 0113-246690 3D Vijftig jaar in unieke haven Bob Maes Paal -Piet Verras, havenmeester De vlaggen hangen uit voor de kermis in de oude haven van Paal in augustus 1968. foto zb/beeldbank Het belooft een ge denkwaardige edi tie te worden van de Saeftinghefees ten, die vrijdag be ginnen. Hoe vaak heb je immers de kans te gaan hardlo pen door het Ver dronken Land van Saeftinghe? De 250 gelukkigen die een inschrijfbewijs heb ben, doen het zon dag tijdens de Saef- tingherun. „Het is niet voor watjes", zegt Peter de Kort van het organise rende comité. De deelnemers gaan namelijk door het Speelmansgat en zullen de blubber moeten trotseren. Op zaterdag is het aan de wandelaars. Ze kunnen kiezen uit de Emmaroute van 6 kilometer (inschrij ven tussen 9.30 en 14.00 uur), de Kruis polderroute van 8 km (9.00-12.00) en dertig kilometer, via grotendeels onver harde paden, door de natuur van de Emmapolder, naar Prosperpolder en terug via de Hedwi- gepolder (8.00- 12.00). Inschrijven ter plaatse kost 3,50 euro. De organisatie verwacht 500 tot duizend deelnemers. Naast de sportieve onderdelen is er op beide dagen een foodtruckfestival (met onder meer mosselen en bier), muziek en er zijn gratis rondvaarten. Het hele pro gramma is te vin den op wv-saef- tinghe.nl. Duintjes en Deuntjes is een nieuw evenement op de boule vard van Zoutelande. Met mu ziek, hapjes én een eigen cock tail van duindoornbes. Annemarie Zevenbergen Zoutelande BOUWMATERIALEN Op zaterdag van 8.00-12.00 uur, Bergen op Zoom is dan gesloten Het organiserend comité pakt het dit weekend groot aan tijdens de Saeftinghefeesten. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72