Zeezwemtocht eindigt met gedoe om afsnijden bij boei TC Sjef gaat het wél voor de wind 13 Ruim 170 deelnemers donderdag 17 augustus 2017 HARDLOOP3DAAGSE een beperkt aantal deelnemers was, liep je vooral alleen. Er reed een militair naast me op de mo tor, omdat de route vlak langs de Israëlische grens trok. We liepen zelfs over tankmatten. Het voelde niet angstig. Het is allemaal erg relatief wat je hoort. Op sommige terrassen zat alles door elkaar; van Joden tot Arabieren." Enkels Jaren geleden gooide een bles sure bijna roet in het eten. „In 1986 kreeg ik last van mijn enkels. Ik liep gewoon door, maar lekker ging het niet. Het deed veel pijn. Dat beperkte mijn mogelijkhe den. Ook was het nadelig voor mijn werk als postbode." Vier jaar later zocht hij pas hulp. „Tegenwoordig doe je dat veel sneller." Hij trok naar Papen dal. De bekende sportarts Peter Vergouwen bracht slecht nieuws: 'Met zulke rotte poten loop je nooit meer'. Een jaar later zocht Guequierre hulp bij het Sport Medisch Centrum van de KNVB. „Opereren was tricky zeiden ze." Toch ging hij - op advies van de bedrijfsarts - onder het mes. „Na die blessure gooide ik het over een andere boeg." Sinds 1997 draagt hij geen klokje meer rond zijn pols. „Ik verbeterde mijn tij den toch niet meer." Marathons lopen is inmiddels passé, al werkt hij soms nog wel twee wedstrij den afin een weekend. „Dan moet je het rustig aan doen." Met trainingen en adviezen probeert hij anderen te enthousi asmeren en te adviseren. „Als het lekker gaat, wil je meer en meer. Je wilt resultaten zien. Daardoor raak je geblesseerd. Soms moet je gas terugnemen. Lopen is mak kelijk, mits je je verstand ge bruikt. Als je dat naleeft, kun je heel je leven blijven lopen." Na afloop van de 3.4 kilometer lange zwemtocht kreeg de jury nogal wat commentaar van meer dere zwemmers en zwemsters. Bij de finish moesten de deelnemers om een boei heen en dan aan de rechterkant van die boei het water verlaten. „Sommige zwemmers gingen tussen de paalhoofden links van de boei", vertelde mede organisator Thierry Potin. „Dat scheelde wat tijd. Wij hebben het als organisatie niet waar kunnen nemen en de tijden daarom niet aangepast. Bij de volgende wed strijd zetten we daar een jurylid neer." Goede bezetting De tocht tussen Domburg en Zou telande werd verder onder goede weersomstandigheden gezwom men en kende met 165 deelnemers een goede bezetting. Simone de Rijcke uit Hulst was de snelste bij de vrouwen, in 38.53 minuten. Ze hield Dèlenn van Oostrom (39.42) en Desiree Emmen (40.58) achter zich. Bij de mannen was Erno Vriens opnieuw de sterkste, in een tijd van 35.47 minuten. De tweede plaats was voor Timo Dinkelberg (35-50), Klaas van Beek werd in 36.40 minuten derde. Beste Zeeuw was Jan Brink op de vijfde plaats. Bij de jongens (tot en met zestien jaar) won Ivan Bos, voor Sander Provoost en Tristan Kloet. Bij de meisjes won Kim Kluts. Zij hield Renske Bogaert achter zich. Sjef-voorzitter Jake Trapman loopt van hot naar her op het sfeervolle Aardenburgse tennispark. „Even een stuk kabel aan elkaar zetten voor de kampeerders", legt de bijna 70-jarige Trapman uit. Even later verleent hij assistentie bij de culi naire brigade. Hij is inmiddels 47 jaar bestuurslid van TC Sjef, waar van de laatste drie decennia als voorzitter. „Wij hebben 270 leden, waarvan zeker zestig a zeventig uit Vlaanderen en veertig jeugdleden. Het gaat ons voor de wind. Het is dan ook prettig om bestuurslid van TC Sjef te zijn", zegt Trapman. Toernooiorganisator Wesley Claerhoudt loopt voorbij. Hij weet haarfijn uit te leggen hoeveel in schrijvingen er dit jaar zijn. „In to taal 283. Dat is precies evenveel als vorig jaar." De non playing captain van het eerste competitieteam heeft een nieuwtje. „We gaan een aanvraag indienen bij de KNLTB om volgend jaar landelijk in de topklasse op zaterdag te spelen." Het keurkorps van Sjef bestaat voornamelijk uit Belgen. Ook in het Kikkertoernooi is het Vlaamse gehalte hoog. Voorzitter Trapman vindt het prima. „We zijn van ori gine Vlaams georiënteerd. De na tionale grenzen lopen bij ons door elkaar heen. Dat werkt voortreffe lijk. Er is niks oneffens aan. Ook geografisch is het verklaarbaar. De afstand van Aardenburg tot Malde- gem is slechts 7 kilometer. Het ac cordeert perfect tussen TC Sjef en 't Lobbeke uit Maldegem. Veel van onze leden doen ook altijd mee aan het toernooi over de grens." Ook Trapman vindt de aanstaande opheffing van Ludo et Emergo op merkelijk. „Oostburg is toch één van de grootste kernen van West Zeeuws-Vlaanderen." Patrick Marteijn, die zojuist zijn weder helft José de Wit en de Vlaamse Dominique Vyncke in de 4 zag winnen van de Aardenburgse zus jes Nadia en Carla Paridaen, maakte in het verleden furore bij de Oostburgse tennisclub. „Wij speelden overgangsklasse, verge lijkbaar met de tweede klasse mixed van nu. Het Eenhoorntoer- nooi was als oudste tennisevene- ment van Zeeuws-Vlaanderen een begrip. Jammer dat de tennisclub in Oostburg lijkt te verdwijnen", zegt Marteijn. De nationaal veteranenkampioen speelt inmiddels ruim tien jaar competitie bij Tiola in zijn woon plaats IJzendijke. „Meerdere clubs in West Zeeuws-Vlaanderen heb ben moeite om het hoofd boven Er zal tussen clubs in de regio moeten worden samengewerkt water te houden door de dalende inkomsten aan contributie. Bij Ti ola is het aantal leden gehalveerd tot 130. Vooral bij de jeugd is het lastig, terwijl er toch genoeg jonge gezinnen zijn in IJzendijke. Er zal moeten worden samengewerkt met bijvoorbeeld de voetbalclub en de volleybalvereniging om sport in de regio leefbaar te hou den", besluit Marteijn. WA militair met me mee' John Guequierre in 1982 in actie tijdens de Marathon van Rotter dam, die hij destijds in 2.59,28 uur liep. fotojohnguequirre John Guequierre is dit weekend één van de ruim 170 deelne mers aan de hard- loop3daagse. Mor gen wordt om 16.00 uur gestart met een ruim 6 kilometer lange tijdloop op Neeltje Jans. Zaterdag doen de deelnemers vanaf 12.00 uur mee aan de halve marathon van Westenschouwen. De hardloop3daagse wordt zondag afge sloten met een strandloop in Dom burg. Er kan dan voor 10 of 25 kilometer gekozen worden. De deelnemers kunnen dit weekend over nachten op twee van de campings waar mee de organisatie samenwerkt. Zondag kan iedereen ook van een afsluitende strandlunch genieten bij strandpaviljoen Brooklyn Beach. Daarnaast zijn er dit weekend ook meer dere sprekers uit het land, die hun licht laten schijnen op het hardlopen. Meer informatie is te vinden op hardloop3daagse.nl FOTO BOAZ TIMMERMANS Een week geleden greep Si- mone de Rijcke in de zeezwem tocht van Oostkapelle naar Domburg net naast de winst. Gisteravond pakte de Hulster zwemster in de wedstrijd tussen Domburg en Zoutelande wél de winst. Bij de mannen ging de overwinning opnieuw naar Erno Vriens uit Wormer. Barry van der Hooft Zoutelande Binnenkort is er een buitenge wone ledenvergadering bij ten nisclub Ludo et Emergo uit Oostburg, vanwege de op han den zijnde opheffing van de vereniging. Het bestuur ziet geen andere uitweg, nu het aantal leden tot onder de der tig is gedaald. Ook andere West Zeeuws-Vlaamse tennis verenigingen hebben te maken met een teruggang van het aantal leden en een overcapa citeit van banen. Een positieve uitzondering is TC Sjef uit Aar denburg, waar deze week het Kikkertoernooi in volle gang is. Henk van de Voorde Oostburg -Patrick Marteijn Het Kikkertoernooi in Aardenburg is in volle gang. Patrick Mar teijn (rechts) is aandachtig toeschouwer bij het duel van de Belg Loic Hustinx in de 3-categorie. fotoboaztimmermans Voorzitter Jake Trapman. (eynse.be ;maling i n g e n INGEN -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41