Derycke en Schieman staan nu op drie provinciale zeges O O) 0) O 12 ZEELANI Minnaard trekt goede vorm door Verhage en Versluijs winnen in Zuidzande Van Drongelen zit bij voorselectie JOHN GUEQUIERRE 2000STE WEDSTRIJD De Zeeuwse Hardloop3Daagse betekent voor John Guequierre (65) uit Middelburg zijn tweeduizendste wedstrijd. Marco Minnaard is dertiende geworden in de tweede etappe van de Tour du Limousin. De renner uit Wemeldinge staat in het klasse ment nu op plek negen, op 51 tellen van de Franse leider Elie Gesbert. Minnaard, afgelo pen week al sterk in de Tour de l'Ain, finishte in de tweede etappe als dertiende. Hij moest een kleine halve minuut toegeven op de Franse ritwinnaar Alexis Vuillermoz. Een de marrage op de slotklim bracht de explosieve renner van AG2R La Mondiale de dagzege. Nick van der Lijke ging niet meer van start in de tweede rit. De Middelburger kwam tijdens de openingsetappe ten val en liep een schou derblessure op. Van der Lijke miste eerder deze maand al het EK wielrennen door een schouderkwetsuur. De overwinningen op de langste afstanden van de zesde en laatste Zomerloop gingen naar Mark Verhage en Frédérique Versluijs. De uit Zaamslag afkomstige Verhage noteerde in Zuidzande op de 10 kilometer bij de mannen een tijd van 33.59 minuten. De Belgen Bert van de Velde (34.07) en Sebastian Mahia (35.37), die de eerste drie Zomerlopen won, eindigden respectievelijk als tweede en derde. Versluijs was in haar woonplaats de snelste bij de vrou wen, in 39.45 minuten. Ze hield Miek Vyncke uit Maldegem (43.20) en Ingrid IJsebaert (Hulst, 46.08) achter zich. Op de 6.8 kilometer wonnen Evelien de Visser (IJzendijke, 32.38) en de Belg Wannes Dejaegher (24.45). Rick van Drongelen is door KNVB-coach Art Langeler voor de eerste keer opgenomen in de voorlopige selectie van Jong Oranje. Het team speelt op 1 september in Doetinchem een EK- kwalificatieduel met Engeland en komt vier dagen later in actie in en tegen Schotland. Van Drongelen, die onlangs van Sparta naar het Duitse HSV werd getransfereerd, speelde de afgelopen jaren in verschillende vertegen woordigende elftallen. De Axelaar plaatste zich afgelopen seizoen nog als aanvoerder met Oranje onder 19 voor het jeugd-EK, maar kreeg vervolgens geen toestemming om dat toernooi te spelen. Langeler maakt zijn definitieve se lectie op vrijdag 25 augustus bekend. De Jong Mevo'80 Darts De zolder van John Guequierre mag met recht een klein mu seum genoemd wor den. Onder meer be kers, medailles, startnummers, plakboeken, petjes en foto's kleu ren de ruimte. Vooral op de plak boeken is het 'hardloopmonu ment' fier. „Sommige lopers heb ben spijt dat ze het nooit hebben bijgehouden." Sinds John Guequierre de hardloopschoenen aantrok, houdt hij alles bij. De eerste keer was in 1976. „Vroeger voetbalde ik", vertelt de Middelburger, die niet erg groot van stuk is. „Na mijn militaire dienst had ik een vriendin. Ik woog op den duur 93 kilo. Zij zei op een dag: zou je niet eens iets sportiefs gaan doen?" Zijn toenmalige woning lag praktisch naast de Middelburgse atletiekbaan. „Ik hobbelde over de sintelbaan puur voor vetver- branding. Ik dronk nog altijd een biertje en at een chipje. Deson danks werd ik fitter. Ik startte di rect met wedstrijden. Na drie jaar stond de teller al op tweehon derd. Op den duur liep ik met de eersten mee. Toen begon ik het nog leuk te vinden ook." Naast het sportieve spreekt ook een ander aspect hem erg aan. „Het is een sociale bezigheid. Je ontmoet ontzettend veel men sen. Tevens zorgt het voor ont spanning. Ook bij hardlopen is een 'derde helft'. Ik ken onder tussen mensen over de hele we reld." In de loop der jaren veranderde de loopsport voor Guequierre in een passie die hem langs ver schillende continenten leidde. De 65-jarige atleet liep onder meer marathons in Milaan, Bos ton, Letland, Dublin en Athene. „Meestal plakte ik er een aantal dagen vakantie aan vast, om meer van de omgeving te zien en de cultuur te proeven." De meest bijzondere reis maakte hij naar Jordanië. De vlag van het land hangt in zijn mu seum. John Guequierre liep in het Arabische land de Dode Zee Marathon. „De avond ervoor ge- De avond ervoor genoten we een maaltijd met de koninklijke familie noten we een maaltijd met de ko ninklijke familie." Ook het lopen an sich was bijzonder. „Omdat er Twee blauwe duivinnen zorgden deze keer voor het succes en bezet ten de plaatsen één en twee van deze wedstrijd, met een deelname van 3306 duiven. „De eerste duif treuzelde wat, maar liep gelukkig direct de tweede aankomende duif achterna het hok in waardoor ze met een verschil van enkele secon den werden geklokt", vertelde Adrie Schieman. De duiven waren, vanwege het slechte weer, met een dag uitstel op zondag om 8.00 uur gelost in Fontenay sur Eure. De winnaressen haalden bijna tachtig kilometer per uur. De derde podiumplaats was voor Gebr. Scheele uit Terneuzen, die met elf duiven bij de eerste 21 weer een top- uitslag lieten noteren. Binnen on geveer 45 minuten waren de prij zen verdiend. Aan het concours na men 215 liefhebbers deel. Ook de tweede Natoervlucht stond op het programma. Dat con cours vanuit Niergnies werd wel gelost op zaterdag, om 14.30 uur met westenwind. In totaal waren er 6740 duiven ingemand door 358 liefhebbers. De concoursduur in de Samenspelen varieerde van dertig tot veertig minuten. De snelste duif viel bij Adrie Thijs in Heikant. „Na een paar mooie ererondes boven het hok klokte ik mijn blauwbonte doffer om vijf minuten voor vier uur. Dat moet een vroege zijn dacht ik", vertelde winnaar Thijs. Dat had hij goed gezien, want geen enkele andere duif kwam bo ven zijn snelheid van 94,28 kilome ter per uur uit. donderdag 17 augustus 2017 WIELRENNEN ATLETIEK A Mark Verhage (links) won de laatste Zo merloop in Zuidzande. fotocamileschelstraete VOETBAL De oefenwedstrijd tussen FC Axel en Terneu- zen eindigde gisteravond zoals het duel ook begon. De zaterdag-tweedeklasser en de zon dag-derdeklasser kwamen niet tot scoren: 0-0. Hans Peter Minderhoud heeft zich af moeten melden voor het EK dressuur, dat volgende week in het Zweedse Göteborg wordt gehou den. Zijn paard Glock's Johnson TN heeft een ontsteking aan een hoef. In 2015 won Minder houd tijdens het EK een bronzen plak met Glock's Johnson TN tijdens de Grand Prix Spe cial. Met het Nederlands team won hij op dat EK toen de gouden medaille. WA i Vijf dagen na het winnen van de groene trui in de Ronde des Valléés gaat wielrenner Timo de Jong van start in Spanje. De Goesenaar (18) begint morgen aan de Vuelta Cic- lista Junior Ribera, een driedaagse etappewedstrijd. 3x3 In de onlangs ge opende basketbal- kooi bij het par keerterrein aan de Scheldestraat in Zierikzee organi seert Mevo'80 op zaterdag 2 sep tember een 3x3- Streetballtoernooi. Mevo'80 hoopt zo meer mensen aan het basketballen te krijgen. Aan melden kan via pr@mevo80.nl t Stichting Darts Zeeland organi seert op zaterdag 26 augustus voor de zesde keer de Open Darts Zee land. Het darts evenement vindt plaats in sporthal De Belt in Oost- Souburg. Inschrij ven kan tot en met zondag 20 augus tus op www.darts- zeeland.nl 'In Jordanië reed een Len Wolters Middelburg A John Guequierre afgelopen dinsdagavond in actie in Zuidzande. -John Guequierre (65) Net als de eerste, was ook de tweede provinciale Midfond- vlucht voor de jonge duiven een prooi voor de combinatie De- rycke-Schieman uit Axel. Ze brachten het aantal provinciale overwinningen dit seizoen op drie. Marcel Buijsse Oostburg a SIMON Dff£ï 'oenrtiiir

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40