'A 6 STERKE BAND GEZELLIGHEID Amai, ze kan er nog steeds zo van genieten. Ze voelt zichzelf een rijk mens met al haar kinderen, klein- én achterkleinkinderen om haar heen op camping Linda waar ze al sinds de jaren zestig komt. WAT IS ER TE DOEN? Slfê Tip 1 Folkloristische dag, Middelburg Vandaag is het ringsteken op het Molenwater tijdens de tweede Folkloristische dag. De manen en staarten van de paar den zijn kunstig ingevlochten en versierd met bloemen. Ver der lopen er genoeg mensen rond in Zeeuwse klederdracht. De rijder die vandaag de meeste ringen aan zijn lans weet te rij gen wint de eervolle eerste plaats. Een leuk dagje terug in de tijd in Middelburg! Tijd: 08.00 uur tot 20.00 uur. Tip 2 Kinderrommelmarkt, Burgh-Haamstede Van 10.00 uur tot 17.00 uur staat er een kinderrommelmarkt uit gestald in Burgh-Haamstede. In de Noordstraat en op de Ring proberen kinderen een extra zakcentje bij te verdienen door hun spulletjes te verkopen. Tip 3 Handwerkcafé, Axel Niet verder komen met die moeilijke steek? Vandaag kan men van 19.00 uur tot 21.00 uur handwerken in het Warenhuis aan Markt 2. Er wordt onder steuning geboden in breien, ha ken, open naaiwerk en nog veel meer. Tip 4 Theatercircus Bongo, Oostkapelle Op camping de Pekelinge aan de Landmetersweg 1 staat vandaag van 19.00 uur tot 21.00 uur een Theatercircus op de planning. Het circus Bongo pakt uit met als thema jaarmarkten anno 1939. Onder anderen de ver stomde omroeper, vuurspu- wers, een danseres en kracht patsers die menselijke torens bouwen zullen het publiek ver maken. Kosten bedragen 12,50 euro per persoon. Tip 5 Beachvolleybal, Domburg De allerlaatste Badkoerier Zo meravond Beachvolleybal vindt vanavond plaats in Domburg bij Strandpaviljoen Noordduine. Er kan nog één keer volop ge volleybald worden en lekker ge nieten van de livemuziek kan natuurlijk ook. Van 19.00 uur tot 21.00 uur is iedereen van harte welkom. Tip 6 Piratenfestijn, Zoutelande Vandaag vindt er in de Lang straat in Zoutelande van 19.00 uur tot 21.00 uur een Piratenfes tijn plaats. Er staan piraten spring- en spelkussens en een megapiratenglijbaan. Voor kin deren een groot paradijs dus. Tip 7 Wandeling, Oostkapelle Ontdek Oostkapelle met een gids in een wandeling van an derhalf uur. Tijdens de wandeling worden leuke verhalen en interessante wetenswaardigheden over het dorp verteld. De wandeling start om 19.30 uur vanaf de Dorpskerk bij Water straat 1. Opgeven kan via een mail naar: connieburgs@zeelandnet.nl vandaag tot 17.00 uur. Kosten: 2,00 euro voor volwassen en 1,50 euro voor kinderen tot en met 18 jaar. Tip 8 Kindertheater, Nieuwvliet In het minitheater bij Speel- boerderij Pierewiet wordt elke donderdagavond tot en met 24 augustus een theatervoorstel ling gegeven voor kinderen tus sen 4 en 10 jaar. De kinderen mogen meespelen in de voor stelling en kunnen lekker mee zingen met de vele liedjes in de show. Meer info.ferini.nu Tip 9 Weekmarkt, Breskens Vandaag staat de weekmarkt in Breskens uitgestald. Van 08.00 uur tot 12.00 uur kun je terecht op het Oranjeplein voor de verse boodschappen. Tip 10 Orgelconcert, Middelburg In de Oostkerk geeft vandaag Bart Naessens een concert van 12.30 uur tot 13.00 uur. Hij is als organist werkzaam in Brussel en Leuven. Toegang is vrij. VANDAAG IS ONZE VASTE GAST: ONS TIJDELIJKE THUIS IN ZEELAND De 81-jarige Martha van den Brande uit Ant werpen komt al bijna 55 jaar in Zeeland, waarvan een halve eeuw op de camping in Wemeldinge achter de dijk aan de Oosterschelde. Ze kan niet wachten haar verhaal te doen en begint al honderduit te praten als ze nog maar aan komt schuifelen ondersteund door haar rollator. „Ik kwam hier al voordat camping Linda bestond", valt de Belgische met de deur in huis. Haar kleinzoon Björn Lam- brechts, ook vaste gast op de camping, begeleidt haar naar een stoel in de tuin van zijn caravan, waar hij 'woont' met zijn vriendin Shana en hun zoontje Lex. Terwijl een groot deel van Martha's familie, haar drie dochters met wat aanhang, zich om haar heen verzamelt gaat ze verder. Vertelt dat ze destijds sa men met haar man naar Zeeland kwam om te vissen. Zaten ze hier aan de dijk. De camping was er toen nog helemaal niet. Ze vertoefden destijds in een tent. Gewoon nog zo'n ouderwetse met ha ringen. Martha: „Die trokken we dan uit de grond als we weggingen en lie ten gewoon alles in de tent liggen. In clusief de beddekes." Paar bakstenen erop zodat de boel niet weg kon We zijn blij dat we hier de drukte van Antwerpen kunnen ontvluchten waaien. Bovendien reuze handig voor het volgende bezoek dat het stel aan Wemeldinge bracht: kwestie van ste nen verwijderen, haringen terug in de grond en kamperen maar. Het is duide lijk dat ze genoten heeft van de tijd vóór camping Linda. Haar blauwe ogen stralen als ze erover vertelt. De jaren donderdag 17 augustus 2017 WA lllimc-i: I'M Bij de Folkloristische dag is het weer ringsteken. Theatercircus op camping de Pekelinge in Oostkapelle. Martha van den Brande uit Ant werpen. Ze komt al 50 jaar op camping Linda in Wemel- dinge met haar man, dochters Maria, Janine en Isabel en de aanhang daar van. De doch ters hebben ook een eigen stek op de camping. Toch is het leven op de camping veranderd Winnie de Witte-van Dam - Isabel Jordans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34