u Vlissingen ook onderuit tegen beloften NAC O O) CD O 13 'Het lopen zit echt in mijn bloed' Aan samenwerking zitten duidelijk voordelen, heeft bestuurslid Anjolie Engels-Wisse gemerkt. „Er is alle ruimte voor innovatie." die vervolgens rouleren langs vereni gingen. Maar zeker ook bij het organi seren van wedstrijden en kampioen schappen. Goede voorbeelden zijn de We stellen als VZA geen prestatiedoelen. Dat is aan de clubs zelf Athletics Champs, voor de Zeeuwse jeugd tot en met tl jaar oud, en het Zeeuwse crosscircuit, met wedstrijden bij alle verengingen." „Een ontwikkeling van de laatste paar jaren is dat leden van de verenigingen ook lid van de VZA kunnen worden. We hebben nu een jeugd team, dat op landelijk niveau uitkomt onder de vlag van de VZA. We bieden toptalent zo alle ruimte om zich te ontwikkelen. Toch richten we ons vooral op het sti muleren van de Zeeuwse atletiek in de breedte. Zelfben ik lid van Dynamica uit Middelburg, maar kom ook uit in het damesteam van VZA, in de tweede klasse van de competitie. Een competi tieteam bestaat trouwens uit verschil lende atleten, die allemaal een ander onderdeel van de atletiek uitoefenen." „Al van kleins af aan ben ik bezig met de sport. Ik vind het mooi om op deze manier iets terug te kunnen doen voor de Zeeuwse atletiek. En dan vooral voor de ontwikkeling van de sport in het al gemeen. We stellen als VZA geen pres tatiedoelen. Dat is aan de clubs zelf. Het is belangrijk dat iedere vereniging zijn eigen identiteit behoudt. Aan ons de taak om synergie te bewerkstelligen. Neem nou het Zeeuwse crosscircuit. Daar hebben we met de Zeeuwse Ver zekeringen een prachtige sponsor voor gevonden. Daar had een individuele vereniging nooit voor in aanmerking kunnen komen." Zwemtocht Kleinere verenigingen trekken zich op aan de grotere clubs Groene Ster Waar veel Zeeuwse sportverenigingen het de laatste jaren moeilijk hebben qua ledenaantallen, is bij de atletiekverenigingen juist een posi tieve trend te zien. Voor een deel wordt dit verklaard door de toene mende populariteit van het hardlo pen. Ongetwijfeld kent u ook wel een aantal mensen die het voetbal of ten nis vaarwel heeft gezegd en is gaan hardlopen. Wat in Zeeland ook een positieve invloed heeft, is het samenwerkings verband van alle Zeeuwse clubs onder de paraplu van de Vereniging Zeeuw se Atletiek (VZA). Anjolie Engels- Wisse, sinds 2015 voorzitter, vertelt. „De VZA bestaat nu ongeveer tien jaar. Alle zeven Zeeuwse atletiekver enigingen hebben zich hierin ver enigd. Of ja, eigenlijk zes. AV Flakkee ligt in Zuid-Holland, maar hoort bin nen de atletiekbond bij Zeeland." „Als VZA hebben we een coördine rende rol en fungeren we als schakel tussen de verenigingen. Dat verenigin gen elkaar gericht opzoeken voor een samenwerking is best bijzonder, hoor. Dat zie je maar weinig op deze schaal. Aan de samenwerking zitten duide lijke voordelen. Er is alle ruimte voor innovatie en je ziet de kleinere clubs zich optrekken aan de grotere clubs. Als VZA zorgen we ervoor dat initiatieven ondersteund kunnen worden, maar de actie verwachten we van de verenigin gen zelf." „Je kunt bijvoorbeeld denken aan de gezamenlijke aanschaf van materialen, Een week na de nederlaag tegen de be loften van FC Dordrecht (5-2), moest VC Vlissingen gisteravond opnieuw een nederlaag slikken. Het oefenduel met de beloften van NAC Breda, de oude club van Vlissingen-trainer John Karelse, eindigde in 3-0. De zondag-hoofdklasser speelde op het veld van Boeimeer zonder Hoessein Bouzambou (vakantie) en de gebles seerden Regilio Pinas (enkel), Milton Roemeratoe (enkel) en Jarreau Manu- huwa (bovenbeen). Steve Schalkwijk voegde zich na acht minuten spelen ook bij het gezelschap geblesseerden en werd vervangen door Yves Nyemb. Na 35 minuten moest Mart de Kroo zich lichtgeblesseerd laten vervangen door Quincy Gooding. Vlissingen keek toen al tegen een 1-0-achterstand aan door een treffer van middenvelder Olivier Rommens (ex-PSV). Kort na het uitval len van De Kroo zette Gianluca Nijholt de 2-0 op het scorebord. De middenvel der kopte de bal uit een vrije trap langs keeper Joan van Belzen. Nijholt scoorde vervolgens in de tweede helft nog een keer. Na 72 minu ten benutte hij een strafschop en bracht de stand op 3-0. Het bleek tevens de eindstand. Bij Jong NAC kwam Daan Klomp (Wissenkerke) in actie. Zaterdag oefent Vlissingen opnieuw, in Vlaardingen tegen Zwaluwen. Vol gende week woensdag wacht het duel in de tweede voorronde van de KNVB beker, tegen De Meern. woensdag 16 augustus 2017 Anjolie Engels-Wisse (links): „Ik vind het mooi om op deze manier iets terug te kunnen doen voor de Zeeuwse atletiek." foto lex de meester -Anjolie Engels-Wisse Leden van de clubs kunnen ook on der de paraplu van de VZA aan wed strijden deelnemen? Je zit samen met drie anderen in het bestuur van de VZA. Waarom vind je dat belangrijk? MIDDELBURG Anjolie Engels- Wisse is een bekende verschijning in de Zeeuwse atletiek. Ze heeft haar sporen ruimschoots verdiend, ook op landelijk niveau. Haar voor naamste triomfen zijn de vier natio nale titels op de 800 en 1500 meter. Gevraagd naar haar persoonlijke hoogtepunt noemt ze deze titels echter niet. „Nee, dan kies ik toch voor het win nen van een wedstrijd in Vlissingen, toen ik nog een klein meisje was. Daar kreeg ik voor het eerst het ge voel dat ik misschien wel talent zou kunnen hebben." Na het beëindigen van haar atletiek- carrière op landelijk niveau, richt Anjolie zich op andere onderdelen. „In competitieverband richt ik me op de sprint en verspringen. Daarnaast maak ik af en toe een uitstapje naar het langeafstandslopen. Het lopen zit echt in mijn bloed. Eerder dit jaar heb ik de marathon van Zeeuws- Vlaanderen gewonnen. Dat was een persoonlijke overwinning voor me. Ik wilde als experiment kijken of ik met weinig training toch met succes deze marathon zou kunnen lopen. Je moet jezelf wel een beetje blijven uitdagen natuurlijk, hè." l De zeezwemtocht Westkapelle-Zou- telande is van avond de tweede zwemtocht in een serie van vier. De start is om 19.00 uur op het strand van Westkapelle, in de buurt van het KNRM-station. Erno Vriens uit Wormer (vorige week winnaar in Domburg) staat opnieuw op de startlijst. Het zelfde geldt voor de vrouwen Si- mone de Rijcke (Hulst) en Amy van Lier. De Bra bantse bleef De Rijcke vorige week nipt voor. i Tijdens de voor bereiding op het nieuwe seizoen spelen de zaal voetballers van Groene Ster Vlis singen drie oefen duels. Vrijdag avond gaat de ploeg van de nieuwe coach Samir Yaaqobi op bezoek bij Futsal Team Gent. Op vrijdag 25 augus tus speelt Groene Ster thuis tegen Real Noorderwijk, de ploeg van Kha- lid El Hattach. De laatste oefenwed strijd is Groene Ster-CFM/Tran- sito, op vrijdag 1 september. VZA bundelt de krachten in de Zeeuwse atletiek Bas Dingenouts Middelburg Wat doen jullie precies? Klinkt logisch. Wat betekent het con creet? Barry van der Hooft Vlissingen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72