O O N O O 6 'M COTE D'AZUR STACARAVANS Vanwege ziekte deed het echtpaar Murre uit Goes hun vakantiedomein van de hand. Vijfjaar later kochten ze het geheel terug. „Alles is goed gekomen gelukkig." WAT IS ER TE DOEN? Tip 1 Vlooienmarkt, Zierikzee Op Camping Kloet is er vandaag de mogelijkheid om van 10.00 uur tot 16.00 uur de vlooien markt te bezoeken. Voor vele duizenden mensen, zowel ko pers als verkopers, is dit evene ment een begrip geworden. Een grote diversiteit aan kraampjes en een hoop gezelligheid. Meer info: kloetevenementen.nl Tip 2 Culinaire streekmarkt, Yerseke De markt in Yerseke staat van daag in het teken van culinaire lekkernijen. Van 10.00 uur tot 17.00 uur staan er eetstandjes met hapjes uit binnen en bui tenland, maar vooral ook uit de eigen streek. 1 4 "te!» Tw|rnB|iiiinTESPii Tip 3 Op zoek naar zeehonden en reeën, Zonnemaire In één middag speur je naar zo wel zeehonden als reeën. In Bommenede stap je aan boord bij de boswachter, op zoek naar zeehonden op de Grevelingen. Op de Slikken van Flakkee ga je aan land. Hier staan Land Ro vers klaar voor een tocht op zoek naar reeën. De tocht duurt in totaal minimaal 3,5 uur en is zowel voor kinderen als voor volwassenen een leuk dagje uit. Voor meer info en de kaartverkoop: staatsbosbeheer.nl Tip 4 Strandjutterstocht, Cadzand-Bad Een rondleiding speciaal voor kinderen over het strand van Cadzand. Anderhalf uur opzoek naar schelpen en haaientanden onder begeleiding van een gids. Deelname kan vanaf 6 jaar voor 3,50 euro per persoon. De tocht begint om 10.30 uur Voor meer info: VW Cadzand, 0(031)117-391298 Tip 5 Zomermarkt, Kamperland Vandaag vindt er van 11.00 uur tot 18.00 uur een zomermarkt plaats aan de Veerweg in Kam perland. Er is van alles te koop en te beleven. Voor meer info: ondernemendkam- perland.nl Tip 6 Wandeling, Zaamslag Voor de PKN Kerk in Zaamslag start vandaag om 14.00 uur een wandeling. Tijdens deze wan deling worden alle wetenswaar digheden over dit Zeeuws- Vlaamse dorp aan de wande laars medegedeeld door een gids. Voor meer info: gidsenteam-zvl.nl Tip 7 Beachvolleybal Toernooi, Zoutelande Vandaag wordt voor de laatste keer deze zomer het recreatieve Badkoerier Zomeravond Beach volleybal georganiseerd bij Strandpaviljoen Neptunus. Van 19.00 uur tot 21.00 uur bij Strandpaviljoen Neptunus, Westkapelseweg, tussen Zoute lande en Westkapelle (strand- overgang tussen camping Janse en camping Weltevreden ter hoogte van Het Witte Schip). Tip 8 Workshop avondfotografie, Zoutelande Tijdens deze avondworkshop van 19.00 uur tot 21.30 uur aan de Boudewijnskerke 42 staat het thema 'licht' centraal. Na een stukje theorie, gaan de bezoe kers van de workshop met de camera op pad in de mooie om geving van Minicamping De Visser en het strand. Het tegen licht en de zonsondergang zul len garant staan voor mooie op names. Tip 9 Roofvogeldemo Valkeniershof, IJzendijke Tijdens de roofvogeldemonstra tie in de Valkeniershof worden er roofvogels en uilen losgevlo- gen. Het publiek wordt bij de show betrokken en leert meer over deze bijzondere dieren. Aanvang 19.00 kosten bedragen 7,50 euro voor volwassen en 4,50 euro voor kinderen tot en met 11 jaar. Aan de Klakbaan 5 is men welkom van 19.00 uur tot 20.30 uur. Voor meer info: valkeniershof.nl Tip 10 Bezoekersdag op de paardenmelkerij, Oostburg Beleef de trekpaardenwereld, bezoek de ponyarena of rijd mee op de snelle marathonwagen op de paardenmelkerij in Oost burg. Neem een kijkje in de paardenmelkstal en knuffel met de veulentjes. Entree vanaf 3,00 euro per persoon. Voor meer info: trekpaardenwe- reld.nl of 0117 - 455 497 VANDAAG DE ZEEUWSE ENCLAVE VAN: Louis en Mirjam Murre von den het na veertien jaar wel welletjes. Het echtpaar uit Goes verhuurde sinds 1998 stacaravans op cam ping Lei Suves aan de Cote d'Azur in Zuid-Frankrijk. „Door ziekte hebben we het te koop gezet", vertelt Mirjam. „Het was zo verkocht", weet Louis nog. De periode tussen 2011 en 2016 was lastig voor de twee. „Ziekenhuis in, zie kenhuis uit", gaat Mirjam, inmiddels genezen van borstkanker, terug in de tijd. Ook één van de kleinkinderen kreeg intensieve medische zorg. „We wilden graag in de buurt zijn", vertelt de eigenaresse van Murre Zonvakan ties. „Het werd een last om telkens tus sen Frankrijk en Nederland te reizen." Uiteindelijk kwam alles goed. „Ach teraf gezien hebben we het te snel ver kocht", stelt Mirjam. „We konden thuis onze draai niet vinden. Niks doen von den we niets." Met een toercaravan reisden de twee door Spanje en hoofd zakelijk Frankrijk. „Nergens bleek het zoals in Zuid-Frankrijk." Het stel be sloot Murre Zonvakanties - dat nog al tijd dezelfde naam droeg - terug te ko pen. De liefde voor het zuiden van Frank rijk ontstond per toeval. In het verre verleden leefde al de droom om ooit een camping over te nemen. Een loca tie in de Pyreneeën passeerde ooit de revue, maar dat ging niet door. Een ad vertentie in de krant van camping Lei Suves wekte de interesse van Mirjam. „Ze is nogal avontuurlijk", lacht Louis. De Goesenaar hield enigszins de boot af. „We verbouwden op dat mo ment onze woning." Een week later verscheen de advertentie opnieuw in Het werd een last om telkens tussen Frankrijk en Nederland te reizen de krant. Mirjam zocht telefonisch con tact. Later reisde het echtpaar af naar Frankrijk. „We waren nog nooit in Zuid-Frankrijk geweest", vertelt Louis. „Het trok ons niet, vanwege negatieve verhalen die weer eerder hoorden." De twee bezochten de camping een aantal keer tussen mei en september. „Het was helemaal volgeboekt." Ver volgens hakten ze de knoop door. Sinds 1998 verhuren ze stacaravans op cam ping Leï Suves. In het verleden vari eerde het aanbod tussen de 13 en 25 ca ravans. Ook bemiddelden ze voor an dere stacaravaneigenaren. Momenteel bestaat het aanbod uit vijftien stuks. Chalet De camping is geopend van begin april tot halverwege oktober. Het echtpaar verblijft in een chalet op het terrein. Buiten de openingsmaanden om wo nen Louis en Mirjam in Goes. „Vroeger reisden we heen- en weer, omdat onze jongste zoon nog op de middelbare school zat. Zijn oudere zussen zorgden voor hem als wij er niet waren", vertelt Louis. Tegenwoordig pendelen ze minder vaak tussen Frankrijk en Nederland. De kinderen - die allen de dertig gepas seerd zijn - zijn inmiddels de deur uit. Het echtpaar, dat sinds 2016 weer eige naar is van Murre Zonvakanties, geniet nog altijd met volle teugen. Het contact met de gasten verveelt nooit. „Sommi gen komen hier al meer dan tien jaar", weet Louis. „Het is jammer dat veel woensdag 16 augustus 2017 SD m IK n' t t Reeën spotten. Louis (66) en Mirjam (62) Murre uit Goes. Het echtpaar verhuurt al ne gentien jaar - een tussenpauze daargelaten - stacaravans op camping Lei' Suves aan de Cote d'Azur in Zuid-Frankrijk. Heimwee naar Franse campingleven Len Woiters ROQUEBRUNE SUR ARGENS - Mirjam Murre, Murre Zonvakanties Trekpaarden kijken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63