4 Het lekkerste ijsje haal je natuurlijk bij een ijssalon, maar af en toe zondigen bij de supermarkt mag best. De eigenaars van 'misschien wel de kleinste ijssalon van Nederland' proeven welk chocolade ijs je het beste uit het diepvriesvak trekt. uitenlandse va kantiegangers zijn net de Neder landse grens over gestoken als in het Zeeuwse stadje Sluis de zonnebril wel op móet. Niet alleen vanwege het zinderende zomerzonnetje dat van daag voor de perfecte omlijsting van een ijstest zorgt. Maar ook vanwege de twee blinkende bokalen die staan te schitteren op de toonbank van Fresh More, de piepkleine salon van ijscoboer Arjan Nijenhuis. De ijssalon staat namelijk op de DE UITSLAG 10,98/1 7,98/1 2,99/1 10,50/1 10,50/1 vijfde plaats van de wereldranglijst Coppa d'Or in 2016 en de ander staat voor de winst in de Gelato World Tour 2017. Daags na de test vertrekt Arjan vol Je bent toch niet aan het genieten, meneer de verslaggever? 1,49/1 3,77/1 vertrouwen naar Italië om zich opnieuw te meten met 's we relds beste ijsbereiders. „We zijn misschien wel de kleinste ijssalon van Nederland", glun dert Arjan. „Maar ook de beste." Direct worden vijf bollen be wijsmateriaal in een onmogelijk hoge toren op een hoorntje gele peld. Aardbeienijs vol Zeeuwse aarbeien. Mango-ijs vol heuse mango. „Wat ben je stil ineens", grijnst Arjan. „Je bent toch niet aan het genieten hè, meneer de verslag gever." Brownie Hoe behaaglijk zulke frisse en fruitige smaken op een warme zo merdag ook zijn, we testen vandaag de absolute alle mansvriend: chocolade-ijs. Er schijnen mensen te bestaan die niet van chocolade-ijs hou den. Net zoals er mensen bestaan die Scarlett Johansson geen mooie vrouw vinden; je kunt er beter maar niet al te veel worden aan vuil maken. Arjan en collega Leny d'Hont proe ven zeven merken chocolade-ijs uit de supermarkt: drie Grote Jongens (Hertog, Haagen-Dazs, Ben Jer ry's), drie huismerken (Lidl, Albert Heijn, Jumbo) en één relatief onbe kende, veganistische outsider (Pro fessor Grunschnabel). ah MocoUtt woensdag 16 augustus 2017 En de bolletjestrui gaat naar... Haagen-Dazs Matthijs Meeuwsen 1. Haagen-Dazs Belgian chocolate Maakt zijn hoge prijs waar: een lekker ste vige body en een heer lijk volle chocolade- smaak. Fijn ook die pure stukjes chocola dechips voor extra bite. 2. Albert Heijn Luxe Italiaans schepijs cioccolato pralinato Te veel lucht, maar nog steeds met een volromige chocolade- smaak. Smakelijke stukjes hazelnoot bo vendien. 5. Jumbo triple chocolade Waar is de witte cho cola? De beloofde drietrapsraket blijkt slechts chocolade-ijs met pure chocolade saus en slagroom. De smaak is aardig, maar niet bijzonder. 6. Ben Jerry's What-A-Lotta Chocolate De pure kern voelt zanderig aan en ook de rest van het ijs laat met zijn oude smaak wat te wensen over. Maakt zijn reputatie (en prijs) niet waar. 7. Professor Grunschnabel Chococolate Extreem mager ijsje en dus een dooreter- tje. Zij het dat de kokossmaak over heerst en rap gaat tegenstaan. Weinig bite ook. Duur. 44 —Arjan Nijenhuis IJs uit de super markt is vaak veel te luchtig, vindt het panel. FOTO DESIREE SCHIPPERS 3. Gelatelli, Lidl Met afstand de meest voordelige en toch niet onverdien stelijk: prima no-non- sense chocola met stracciatella. Twee minpunten: de stukjes zijn te bitter en het ijs kent veel lucht. 4. Hertog chocolade brownie Een opgeklopte be doening: haast scheer- schuimig qua structuur door een overdaad aan lucht. De stukjes brownie en chocolade- smaak zijn wél dik in orde. ('I.pfoliutc Dttiat-a-Iotta Chocolate

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48