14 ZE Buurten Je moet ervan houden om in een binnenstad te wonen. Bewoners van de Lange Bellingstraat in Hulst doen dat. Alles bij de hand en toch rustig. En de mensen kennen er elkaar. De binnenstad van Hulst is een bijzon dere plek om te le ven, veilig tussen de hoge wallen van de oude vesting. Aan de zuidoostkant strekt zich de Lange Bellingstraat uit, drie bolwerken lang. Een enkeling loopt er op een doodgewone doordeweekse dag rond met een boodschappentas om vervolgens één van de huizen bin nen te stappen. Een paar auto's en wat fietsers rijden voorbij, meer niet. De rust valt op, zo vlakbij de drukke Grote Markt. Wie zelf al eens in de Lange Bel lingstraat is geweest, is het atelier met de gigantische ramen aan de rechterkant van de straat vast op gevallen. Wanneer je goed kijkt, kun je een glimp opvangen van de prachtige stillevens die aan de muur hangen. Deze zijn van de hand van Herman Thielens, die met zijn partner Danny Thielens in het huis naast het atelier woont. Eerder woonden ze in de Gent sestraat, boven de schoenenwinkel die ze beheerden, genaamd Danny. Hun kinderen hadden veel ambi ties, maar de winkel overnemen m hoorde daar niet bij. „Toen beslo ten we te verhuizen", legt Herman uit. „We wilden sowieso in de bin nenstad blijven. We waren meteen verkocht, toen we zagen dat deze woning beschikbaar was." Danny knikt instemmend. „Dit huis heeft de perfecte ligging. Alles is dichtbij, maar in de straat is het lekker rustig. Aan de voorkant rijdt alleen bestemmingsverkeer. De achterkant van de tuin ligt tegen de wallen aan, dus dat is helemaal ideaal." Ze vinden het spijtig dat ze in de loop der tijd veel voorzienin gen hebben zien verdwijnen, maar zouden niet weg willen uit de bin nenstad. Danny besluit ons voor te stellen aan een buurvrouw die aan de overkant van de straat woont. „We zullen nu gewoon even langs de voordeur gaan, maar normaal ga Onze tuin grenst aan de wallen; ideaal Mijn hart ligt hier gewoon ik altijd langs achter." Als we voor bij haar huis lopen, tikt Danny even op het raam. „Ja, ze is thuis hoor!" Een oudere vrouw met een glim lach van oor tot oor doet de deur open en stelt zich voor als Jo Lossie. Ze is duidelijk blij om Danny weer te zien en samen pakken ze direct het gesprek op waar ze blijkbaar bij de vorige ontmoeting zijn gestopt. Jo en haar man Johan wonen met veel plezier in de Lange Bellings traat. „Het contact met de buren is goed. Zowel met de oudere men sen als met de jongere gezinnen: iedereen is bereid om je te helpen waar nodig." Een paar huizen verder, aan de zelfde kant van de straat, woont Carlo Emeleer, Prins Carnaval van AHC De Vossen, met zijn vrouw Sharon Verbuyst. Hij is opgegroeid net iets buiten de binnenstad van Hulst, is gaan studeren in Breda en daarna verhuisd naar Vogel waarde, waar hij lid werd van De Vossen. „Ik ben teruggekomen naar Hulst," vertelt hij, „omdat mijn hart hier gewoon ligt. Vogel waarde is leuk, maar geen Hulst, snap je?" Ook Carlo wilde, net als Herman en Danny, een huis in de binnenstad en zo kwam hij hier terecht. Niet zo gek: zijn wortels liggen in de Lange Bellingstraat, zijn grootvader is er opgegroeid. Als we de betekenis van belling opzoeken, vinden we 'omheinde weide'. Van die weide zien we niets meer terug, maar de omhei ning, de geborgenheid van de wal len, siert de straat nog altijd. woensdag 16 augustus 2017 Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag: LANGE BELLING- STRAAT IN HULST Femke Blommaert Danny en Herman Thielens met de Hulster wallen als hun 'achtertuin', fotoscamileschelstraete Wonen in hartje Hulst en toch heel geborgen -Herman Thielens -Carlo Emeleer, Prins Carnaval Carlo Emeleer en Sharon Verbuyst bij hun woning in de Lange Bellingstraat. A De Lange Bellingstraat is drie bolwerken lang. A Johan Lossie en Jo Lossie-van de Wiel wonen direct aan de straat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42