De transfer van Neymar naar PSG 22 contract Club uit de Domstad presteerde al vaker het Kort Marco Boogers stopt Marco Boogers stopt als technisch directeur bij FC Dordrecht. Hij laat op de website van de club weten toe te zijn aan een nieuwe uitdaging. Boogers was zestien jaar tech nisch directeur van FC Dordrecht, de num mer 19 van de Jupiler League vorig seizoen. 'Straf Ronaldo te zwaar' Trainer Zinédine Zidane kan niet leven met de schorsing van vijf duels voor Cristiano Ronaldo. „Ik wil me niet bezighouden met het werk van scheidsrechters, maar dit klopt echt niet." Ronaldo kreeg zondag tijdens het eerste duel in de Super Cup tegen Barcelona rood en gaf de arbiter daarna een duwtje. Lieke Martens genomineerd Lieke Martens maakt kans op een Europese onderscheiding. De aanvalster van Oranje behoort tot de drie overgebleven kandidaten voor de prijs van Europees voetbalster van het jaar. De Deense Pernille Harder en Dzsenifer Marozsan uit Duitsland zijn de andere twee genomineerden. Tegenslag voor De Boer Trainer Frank de Boer moet het bij Crystal Palace enkele weken doen zonder Wilfried Zaha. De sterspeler heeft zaterdag een knie blessure opgelopen tijdens het verloren eer ste competitieduel met Huddersfïeld Town (o-3). Flitsen Quote van de dag Rentree Transfer 'Bij Ajax speel je niet alleen voetbal, je leert het ook begrijpen' FC Utrecht voelt zich heerlijk in de rol van underdog, wanneer vanavond het miljoenenensemble van Zenit Sint- Petersburg stadion Galgenwaard aandoet. We zijn erbij terwijl ie dereen ons al had af geschreven. De pos ters van FOX Sports in de Domstad ver tellen in één zin het motto waar mee FC Utrecht vanavond aan de aftrap staat van het eerste play-off- duel met het grote Zenit Sint-Pe- tersburg. Inzet: een plek in de felbe geerde groepsfase van de Europa League. Het is een verwijzing naar de wijze waarop de Utrechters toch nog een Europees ticket bemach tigden. Want na de 3-0 uitnederlaag in de play-off-finale tegen AZ gaf niemand eind mei nog een cent voor de Utrechtse kansen op een Europese toer. Zoals het ook een HISTORISCHE DUELS kwinkslag is naar de vorige Euro pese ronde. Daarin leek Utrecht kansloos tegen Lech Poznan, na de 0-0 in eigen huis. Ondanks arbi traal geschutter sleepte de ploeg er toch een 2-2 uit. En ook het Europese treffen te gen Celtic in 2010 kan erbij worden gehaald. 4-0 werd het op een histo rische avond, na een uitzichtloze 2- 0 nederlaag in Schotland. In Utrecht willen ze er maar mee zeggen: vlak ons nooit uit totdat het laatste fluitsignaal heeft geklonken. Vraag het Liverpool en Napoli, clubs die het lastig hadden in Gal genwaard. Natuurlijk, Zenit is zwaar favoriet. Spelers als Cyriel Dessers en Sander van de Streek, af gelopen seizoen nog actiefin de Ju piler League, gaven de afgelopen dagen ruiterlijk toe dat met het voetballen tegen de Russische grootmacht een jongensdroom uit komt. Keeper David Jensen - de Deen aast op zijn zoveelste clean sheet - zei zich al dagen opgewon den te voelen bij de gedachte alleen al dat hij de grootste wedstrijd van zijn carrière gaat spelen. En dat geldt voor de meeste Utrechters. Eigenlijk kennen alleen Edson Braafheid en Urby Emanuel- son het klappen van de zweep in Europa. Laatstgenoemde speelde met AC Milan al eens tegen Zenit. „Toen hadden ze toppers als Witsel en Hulk, maar nu zijn ze zeker niet zwakker. Zijn we kansloos? Nee. Onze trainers hebben de tegen stander gedetailleerd in kaart ge bracht. Ook al spelen we tegen Ze nit, de groepsfase is ons doel. Het vertrouwen is groot, we gaan ons niet aanpassen. Tegen wie we ook spelen, kansen krijgen we altijd." Ook de onervaren Utrechtse jon kies durven te geloven in een happy end, hoe onwaarschijnlijk dat op voorhand ook lijkt. Van de Streek: Zet het eens op een rijtje: Davinson Sanchez is 21 jaar, speelde twee in terlands voor Colombia en heeft in zijn eerste jaar bij Ajax laten zien een groot talent te zijn. We waren in Nederland, terecht, allemaal on der de indruk van zijn optredens. Maar tegelijkertijd moet hij nog la ten zien de Europese top aan te kunnen. En toch zal zijn transfer som ongekend zijn. Een bod van Tottenham Hotsur van veertig mil joen werd al door Ajax geweigerd. Sanchez zal de duurst verkochte speler in de geschiedenis van Ajax én de eredivisie worden. De transfermarkt lijkt op hol ge slagen. Neymar (van FC Barcelona naar PSG) die plots 222 miljoen waard is. En Barcelona dat op zijn beurt weer een astronomisch be drag voor Ousmane Dembélé van Borussia Dortmund over heeft. Hoe is het allemaal uit te leggen? Chris Woerts, sportmarketeer van beroep, zegt: „In het grotere geheel is er wel een verklaring voor. Neem Sanchez: een grote club schrijft zo'n transfer af over een paar jaar. Dan betalen ze tien miljoen per jaar. Pe anuts als je dat ziet in het licht van de begroting van Engelse clubs." Zakelijk Woerts bekijkt het zakelijk. „De Europese markt is een wereldmarkt geworden. Spaanse en Engelse clubs verkopen hun product via tv- woensdag 16 augustus 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Khalid Karami keert toch weer terug bij Excelsior. De 27-jarige rechtsback vertrok na het afgelopen seizoen uit Kralingen, maar vond geen andere club. AZ hoopt zich te versterken met de Noorse middenvelder Fredrik Midtsj0, die morgen met Rosenborg tegen Ajax speelt in de Eu ropa League. Everton heeft met Swansea City een ak koord bereikt over de overgang van midden velder Gylfi Sigurdsson. Met de transfer zou zo'n 50 miljoen euro zijn gemoeid. n Tom Leezer rijdt ook de ko mende twee jaar voor Team LottoNL- Jumbo. De 31- jarige Westlan der begint daardoor in 2018 aan zijn elfde seizoen als beroeps renner bij de Nederlandse WorldTour- ploeg. I De Duitse mid denvelder llkay Gündogan heeft na acht maanden bles sureleed zijn rentree ge maakt bij Man chester City. Hij viel gisteren in tijdens het oefenduel met Girona. XI Mikel Landa vervolgt zijn loopbaan bij Movistar. De 27-jarige ren ner verlaat Sky, waar hij in de laatste Tour de belangrijkste knecht voor winnaar Chris Froome was. Oud-Ajacied Eyong Enoh heeft veel opgestoken in zijn tijd in Amsterdam. O a U) Kansloos bestaat niet bij FC Utrecht Ard Schouten Utrecht FC Utrecht speelde in het verleden enkele memorabele thuiswed strijden in Europees verband. Een top 5: 1. Utrecht - Celtic 4-0 (2010-'11, play-offs Europa League) 2. Utrecht - Liverpool 0-0 (2010-'11, poulefase EL) 3. Utrecht - Real Madrid 1-3 (1991-'92, 2de ronde UEFA Cup) 4. Utrecht - HSV 3-6 (1981-'82 1ste ronde UEFA Cup) 5. Utrecht - Napoli 3-3 (2010-'11, poulefase Europa League) Davinson Sanchez staat op het punt te vertrekken naar Totten- ham Hotspur. Veertig miljoen euro was voor Ajax niet genoeg. Hoe kan een speler van het kali- ber-Sanchez dat waard zijn? Daniël Dwarswaard Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22