bove Aandacht in formatie voor normen en waarden Drukte op Schiphol brengt de veiligheid in gevaar Doe eens gek en De formerende partijen willen aandacht voor elementen die van belang zijn voor de nationale identiteit. Zo moeten scholen les gaan geven over het Wilhelmus. Walcheren l'f'ti'l'lffilUWif Het was me het weertje wel gisteren. Zware buien teisterden Zeeland, zoals hier bij Kattendijke. Het was een bijzonder zwaar exemplaar, concludeerde Paul Begijn van Level 3 Stormchasers verlekkerd. Een 'multicell' met een top- hoogte van ruim 14 kilometer en plank- en rolwolken. In een uur tijd liet de bui boven Vlissingen een halve maandsom aan regen los, bij Cadzand is ruim 30 millimeter gevallen, waarvan 22 in een hoosbui van tien minuten. »zeeland3 oi :omer Nederlanders moeten op hun 18de ver jaardag een boekje krijgen over de ge schiedenis van Nederland met een uit leg over onze 'democratische rechts staat'. Tekst, betekenis en melodie van het Wilhelmus moeten uitgebreid aan de orde komen op school. Dat willen de formerende partijen WD, CDA, D66 en Christenunie, blijkt uit een concept tekst voor het regeerakkoord die deze krant heeft ingezien. Vooral het CDA hamerde er voor de verkiezingen al op dat de 'normen en waarden' in Nederland hersteld moeten worden. Het plan van CDA-leider Sy- brand Buma om staand het Wilhelmus te laten zingen op scholen, lijkt het niet te halen. Met les over de grondwet en het Wil helmus vinden de formerende partijen dat er 'op samenhangende wijze' aan dacht wordt besteed 'aan elementen die van belang zijn voor de nationale iden titeit'. Ook moeten 'locaties' die een 'his torische betekenis' hebben toegankelijk worden gemaakt en een aanduiding krijgen. Maatschappelijke dienstplicht is nog onderwerp van onderhandeling Opvallend is dat D66 ook heeft gepleit voor lessen over het kolonialisme en sla vernij, maar dit is in het compromis tus sen de partijen niet meer terug te vin den. De maatschappelijke dienstplicht die CDA en Christenunie graag willen, is nog onderwerp van onderhandeling. Het CDA wil dat jongeren die vervullen bij defensie, de politie of'andere maat schappelijke organisaties'. Probleemjon geren moeten dan eerst. Christenunie wil dat die dienstplicht een halfjaar duurt en jongeren die - op gedeeld in periodes - mogen vervullen tussen hun t8de en 28ste jaar. De vergoe ding die de dienstplichtigen krijgen, moeten zij kunnen gebruiken om hun studieschuld af te lossen, vindt Chris tenunie. WD is overigens tegen de maatschap pelijke dienstplicht, omdat dit te duur zou zijn. D66 is wel te porren voor 'maatschappelijke stages', blijkt uit con ceptteksten van het regeerakkoord. Overigens is er gisteren flinke span ning ontstaan tussen de onderhande lende partijen, nadat deze krant had ge meld dat er een voorlopig akkoord ligt over euthanasie en onderzoek met em bryo's. De formerende partijen gaan door, maar ChristenUnie-voorman Gert-Jan Segers was woedend dat het compromis over deze belangrijke hobbel in de formatie op straat was komen te liggen. Hij wilde na urenlang overleg ook nog niet zeggen of hij de andere on derhandelaars weer vertrouwt. Nieuwsmedia Gedonder Wilhelmus wordt verplicht in de les Tobias den Hartog Jan Hoedeman Den Haag P4 woensdag 16 augustus 2017 23°C Vrijwel pzc.nl droog Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1