€85 E 17 Achmea, Allianz en APG stemden tegen dit initiatief. Aegon en NN onthielden zich bewust van stem ming. Dit blijkt uit onderzoek van de Eerlijke Verzekeringswijzer naar het stemgedrag van de verzekeraars tijdens de aandeelhoudersvergade ring in mei. Vivat (het vroegere SNS Reaal) is de enige verzekeraar die zich voor de klimaatmaatregel uitsprak. De resolutie was een initiatief van de activistische aandeelhouder Mark Baal van Follow This en moest Shell aansporen om de af spraken uit het VN-Klimaatverdrag van Parijs te vertalen in concrete doelstellingen om broeikasgassen terug te dringen. Aandeelhouders van Shell stem den met overgrote meerderheid tegen de vergroening van de olie- en gasreus. Volgens het onderzoek waren de verzekeraars er mede debet aan dat die resolutie het niet haalde. Zij beleggen in totaal voor zo'n 740 miljoen euro in Shell. De enige grote verzekeraar die geen belang heeft in Shell, is ASR. In reactie op het onderzoek van de Eerlijke Verzekeringswijzer laat Achmea Own Risk weten dat on- Zodra het concreet wordt met een klimaatmaatregel, haakt Shell af derdelen van de resolutie 'te ver' zouden gaan. Toch zegt de verzeke raar dat de uitstootverlaging 'top prioriteit' is. APG geeft ook aan dat een deel van de resolutie te ver ging. Dit gaat over de verantwoor delijkheid die Shell zou moeten ne men voor de C02-uitstoot van or ganisaties die bij hen afnemen." Peter Ras, woordvoerder van de Eerlijke Verzekeringswijzer, vindt het verweer van de verzekeraars niet overtuigend. „Shell én de ver zekeraars hebben de mond vol over het klimaat en zeggen het Klimaat verdrag te willen steunen. Maar zo dra het concreet wordt, dan haken ze af." Verstandige keuze Vivat gaf al ruim voor de stemming op de aandeelhoudersvergadering aan de klimaatmaatregel te steu nen. De reden voor die steun is dat het zowel maatschappelijk als fi nancieel 'een verstandige keuze' is om duurzaamheid op deze manier dichterbij te brengen, aldus Vivat. In de Eerlijke Verzekeringswijzer hebben zich tal van maatschappe lijke organisaties zoals Oxfam No- vib, Dierenbescherming, Milieude fensie en FNV, verenigd. Het doel is het verduurzamen van het beleg gingsbeleid van verzekeraars. 3 dagen Winterberg voor een stuntprijs NUWEGi Exclusieve Lezersreis Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc f) reiskatern.nl woensdag 16 augustus 2017 BRIAN KRZANICH INTEL Stapte op wegens: Charlottesville Volgens Krzanich, top man van Intel, hebben 'de politiek en de poli tieke agenda's' de oor spronkelijke economi sche missie van de re gering Trump inmid dels volledig uit beeld doen verdwijnen. De Amerikaanse industrie een nieuwe basis geven, wie heeft het daar nog over, vraagt Krzanich zich af. „Ik ben teruggetreden om aandacht te vragen voor de serieuze schade die ons ver deelde politieke kli maat toebrengt aan cruciale onderwerpen, inclusief de dringende noodzaak om de krimp van de Amerikaanse in dustrie tegen te gaan." succesverhaal wordt van de groene revolu tie, kon Musk zijn naam niet langer lenen aan een president die liever kolendampen dan frisse lucht inademt. Eerst was Musk nog mild. „Als je Trump al leen maar aanvalt, be reik je niks." Na 'Parijs' trok hij zijn conclusies. „Klimaatverandering is echt. Parijs opzeggen is niet goed voor de VS of de wereld." ELONMUSK TESLA Stapte op wegens: klimaatakkoord Parijs Eigenlijk kon Elon Musk alleen maar op stappen nadat Donald Trump besloot dat de VS geen partij meer is in het klimaatakkoord van Parijs. Als grond legger van Tesla, de autobouwer die mis schien wel het grootste had ik een meeting bij Disney." En om nou te zeggen dat hij een steunpilaar van de pre sident was - nee. Maar 'Parijs', dat was de druppel. „Onze planeet beschermen en econo mische groei bevorde ren zijn cruciaal voor onze toekomst, en het een sluit het ander niet uit. Ik ben het ontzet tend oneens met de beslissing om het ak koord op te zeggen." BOBIGER DISNEY Stapte op wegens: kli maatakkoord Parijs Een heel actieve deel nemer aan de vergade ringen van Trumps panel was Disney-top- man Iger al niet, voor zijn vertrek op 1 juni. „Er waren twee verga deringen. De eerste keer was ik op vakan tie, de tweede keer gratieban, door toch klanten te vervoeren. De tweede reactie ging verder: Kalanick gaf zijn post als adviseur van Trump op. Onder personeel van Uber had die functie al tot commotie geleid: voor Uber werken veel im migranten. Toen ook klanten zich na het sta kingsincident begon nen te roeren, koos Ka lanick eieren voor zijn geld. TRAVIS KALANICK UBER Stapte op wegens: immigratieban De eerste reactie van Uber op de immigratie- ban van Trump was niet meteen een schot in de roos, vonden cri tici. Chauffeurs van de taxidienst zouden heb ben geprofiteerd van een staking van colle ga's, georganiseerd als protest tegen de immi- 'Verzekeraars lagen dwars bij groener maken van Shell' Zes Nederlandse verzekeraars met aandelen in Shell hebben een resolutie voor duurzaam heid niet gesteund. Met die re solutie zou de oliereus gedwon gen worden om de doelstellin gen voor een lagere uitstoot van broeikasgas openbaar te maken. Gea Bruinsma Den Haag —Peter Ras li een drankje in de gezellige Stube of de bar, voordat u de ogen sluit voor de nieuwe dag van morgen. Hotel der schone Asten 85,- p.p. 2 overnachtingen 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 2x lunchpakket •ixkoffiemet taart 2 x 3-gangenmenu of koud/warm buffet l x bezoek Warsteiner Brauerei 2 uur gratis kegelen gratis gebruik zwembad en sauna gastenkaart met diverse kortingen op attracties en gratis openbaar vervoer in de regio Actievoorwaarden Geldig t/m 20 december 2017. Aankomst september 99 p.p. Aankomst oktober 6 89 p.p. Kinderkorting bij 2 volbetalende personen op de kamer: max. 2 kinderen 0 t/m 5 jaar gratis en t/m 11 jaar 50% korting. Toeslag 1-persoonskamer: €2,50 per nacht. Toeristenbelasting: €2,20 p.p.p.n., ter plaatse te voldoen (va 15 jaar). Boekingskosten: €15 per boeking. Hotel Der schone Asten ligt in het hart van het idyllische en romantische berglandschap van het Sauerland, vlakbij de 842 meter hoge berg de Kahler Asten, één van de hoogste bergen in de omgeving. De bekende wintersportplaats Winterberg ligt op 5 kilometer afstand. Een stad waar het ook zonder sneeuw buitengewoon aangenaam toeven is. Overal in de omgeving kunt u eindeloos wandelen door afwisselende landschappen, onbekommerd urenlang fietsen of een spannende tocht maken per mountainbike. De natuur om u heen is in één woord: adembenemend. Met een magnifiek uitzicht op de bergen. Over verwennen gesproken: Veel gasten verblijven urenlang in de Wellness. Neem een duik in het prachtige zwembad, uiterst compleet met waterval- en massagedouche. Zweet u zorgen weg in de Finse sauna, het stoombad of de klimasauna. Geniet van de ijs-fontein of de buitenruimte om verfrissend af te koelen. Voel de energie in uw lichaam stromen. De verschillende huizen van Hotel der schone Asten zijn met elkaar verbonden door een ondergrondse tunnel, zodat u vanuit de sauna of het zwembad altijd warm en droog uw kamer bereikt. Het spreekt welhaast voor zich dat het ontbijt en het diner tot in de puntjes zijn verzorgd. Uw maag en smaak zijn tenslotte ook op vakantie. Proef en geniet. En neem nog Meer informatie en boeken: Ga voor Hotel der schone Asten naar onze website reiskatern.nl/pzc/NUW1744 Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl. Hotel der schone Asten 3 dagen half pension plus In het schitterende Sauerland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17