Marjan Berk Moederinstinct Dana redt leven van welpje Ha jar X em/fU/r effeweg.nlI voor€79. 15 VAN £997- €20 KORTING Tevreden geknor was mijn beloning en ik mocht ook komen eten! www.effeweg.nl of bel 088 10 30 800 AANBIEDING! vV GELDIG T/M 23-08-2017 Ooit, jaren geleden, ben ik ermee be gonnen. Een kind dat in het buiten land studeerde, vierde zijn verjaardag ver van huis. Ik belde hem met inachtne ming van het tijdsverschil met Amerika en zong uit volle borst Lang zal je leven! voor mijn eerst geborene. Deze moederlijke muzikale fe licitatie viel in goede aarde. Vanaf dat ogenblik was het telefonisch zingend feliciteren standaard in de familie. Eerst deed iedereen mij na en werd ik zelf toegezon gen bij het krieken der verjaarda gen, vervolgens breidde ik het bestand van toegezongenen uit tot verse kennissen, geliefden en ex-geliefden, buren en betrouw bare zakenrelaties. Zelf lag ik dan op mijn verjaar dag veel te vroeg klaarwakker in mijn bed, de telefoon onder handbereik, te wachten op het eerste gezang. En wee degene die dreigde deze inmiddels in onze familie tot adat verheven ge woonte te vergeten. mij dat haar man zich buitenge woon tekortgedaan voelde. „Mar jan heeft niet gezongen!" Eloewel ik drie weken over tijd was, haastte ik mij dit verzuim goed te maken, door twee keer zo gevoelig als normaal de hymne ten gehore te brengen. Ook riep ik na het lied drie keer luid: „Eloera, hoera, hoera!" Tevreden geknor was mijn beloning en ik mocht ook komen eten! De oogst aan inzicht die ik ver werf in de stemkwaliteit van een aantal vrienden en kennissen, is groot. Stemmen veranderen bij het klimmen der jaren. Oude vriendinnen tonen soms buiten gewoon goed geconserveerde, maar toch een beetje bevende so pranen. Ook zijn er sopranen die minstens een hele octaaf zijn ge zakt en nu meer de allure van een warme bas-bariton vertonen. De maat houden is ook een puntje. En zuiver intoneren is niet ieders talent- Maar de inzet van de zangers en zangeressen is zo hartelijk, ze durven zo onbekommerd hun zangnek uit te steken dat ze er met vrolijke schaamteloosheid onbekommerd en soms ook vals op los zingen! Sommige personen zetten niet ogenblikkelijk het Lang zal ze le ven in maar beginnen eerst zich zelf bekend te maken. Nou ja, be kend... Ze openen dan het ge sprek met 'Met mij!'. Al sla je me dood, wie is dat? Je laat een stilte vallen. Dan roept de beller: „Met Marijke." Ik ken wel vier Marijkes... Dus: wie van de vier??? eens het nummer van een jarige vriend. Er werd opgenomen en ik ging uit volle borst los. Na de laatste klanken riep ik nog blij: „Eloera! Hartelijk gefeliciteerd!" Daarop klonk een sonore man nenstem: „Dank u wel. Maar ik ben niet jarig. U draait een ver keerd nummer!" i Hajar, ofwel 'de immigrant' in het Arabisch, heeft het personeel van het natuurreservaat het welpje van moeder Dana gedoopt. Onduide lijk is of er nog een tweede welpje komt of dat de leeuwin dat heeft opgegeten; volgens dierenartsen gebeurt dat regelmatig als een moederleeuwin onder grote stress staat. Spannend was het, de afgelo pen weken. Dana en twaalf andere dieren, waaronder vier andere leeuwen, twee beren en twee tij gers, hadden het oorlogsgeweld in de Syrische stad Aleppo ternau wernood overleefd. De omstan digheden in hun verlaten dieren tuin was zo mogelijk nog slechter als voor de menselijke inwoners van de stad. Een internationale liefdadig heidsorganisatie voor dieren, Four Paws, trok zich het lot van de ver waarloosde dieren aan en vatte het plan op om de dieren te redden. Er werd een soort militaire operatie opgezet om de dieren uit het oor logsgebied te halen. Ze werden op een vrachtwagen gezet naar Tur kije, daarna ging het per vliegtuig naar het al-Ma'we reservaat in het noorden van Jordanië. Na in totaal De reis was zenuwslopend en uitputtend, zowel voor de dieren als het reddingsteam drie weken in kooien werden ze daar afgelopen vrijdag losgelaten. Volgens Amir Khalil, een die renarts die de dieren begeleidde, was het een 'zenuwslopende en uitputtende reis, zowel voor de dieren als voor het reddingsteam'. Khalil heeft zich wekenlang zor gen gemaakt over de zwanger schap van leeuwin Dana. Het ri sico zat erin dat het dier, waarvan al was vastgesteld dat het zwanger was van twee welpen, tijdens de reis zou bevallen. In dat geval zou Dana zeker haar welpen opeten, was Khalils overtuiging. Maar Dana wachtte haar kans af. Khalil: „Ze is een moeder, ze heeft het moederinstinct. Het is een won der." Excursiereis - 5 dagen woensdag 16 augustus 2017 Hoera Laatst nog meldde een familielid Vorige week draaide ik zelf weer JERASH Leeuwin Dana was nog maar enkele uren in veiligheid na een barre reis van drie weken vanuit Aleppo, en prompt beviel ze van een welpje. Een wonder, noemt de dierenarts de beval ling. Leeuwin Dana uit Aleppo en haar jong Hajar. fotogetty images Dierenarts Amir Khalil Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Korting geldig op nieuwe boekingen gemaakt van 16-08-2017 t/m 23-08-2017. Niet geldig i.c.m. andere acties. 1 Kortingscode EWREIS33 Deze busreis combineert de prachtige natuur en cultuur van Tsjechië. U maakt een rondrit door het Boheems Paradijs, één van de mooiste natuur gebieden van Tsjechië. Een gedeelte van het park behoort zelfs tot de Europese Geoparken van UNESCO. Ga ook mee naar Praag! Deze stad is één groot openluchtmuseum met schitterende paleizen, kloosters en kerken. Hotelovernachtingen, ontbijtbuffet en vervoer per Tourist Class touringcar Glasfabriek Novi Bor Boheems Paradijs Voordeelpakket met vele extra's bij te boeken! 1 HOTEL BEZDEZ 3* I Het hotel bevindt zich in de plaats Staré Splavy, I gelegen aan de oever van het Macha meer. I Het hotel is voorzien van een restaurant/bar, I sauna, beauty salon, overdekt zwembad, I fitnessruimte, poolbiljart en een lift. In de I lobby en bar is gratis WiFi. Iedere kamer I beschikt over een toilet, douche, balkon en tv. VERTREKDATA EN PRIJZEN 9, 16, 23 oktvanfLE29;- €109,- 13, 20novvanÊWA €79,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15