•%seS ft f 2 Rechtbank: Armeense loog over identiteit en nationaliteit Zijspan met kind (6) rolt door na ongeluk Boom valt plotseling om op festival, zeker 12 doden EUWS 11 ïa -v.- Wjt-"te' <C^ :-;o •- \f De rechtbank acht bewezen dat de identiteit en nationaliteit waar mee het gezin in 2008 in Neder land een asielprocedure startte, niet echt was. Dit blijkt uit het vonnis in de spoedprocedure over de uitzetting van Armina Hamb- artsjumian en haar twee kinderen van afgelopen vrijdag. De rechtbank is van mening dat de documenten van de Armeense autoriteiten de juiste zijn, ondanks herhaaldelijk bezwaar van de moeder. Bij de documenten uit Armenië bevinden zich ook foto's en paspoortnummers. De kopieën van ongedateerde verklaringen van een ziekenhuis in Rusland over de geboorte van kinderen, die de moeder op het laatste moment inbracht, vindt de rechtbank geen bewijs. Staatssecretaris Klaas Dijkhoff verwees in zijn reactie maandag naar de langslepende procedure van het gezin die volgens hem door de moeder zou zijn gefrus- W Het gezin hoorde al in 2009 dat hun verblijf in Nederland niet rechtmatig was treerd. Het gezin kreeg in 2009 te horen dat hun verblijf in Neder land niet rechtmatig was en dat het het land moest verlaten. Martin Vegter van kinderrech tenorganisatie Defence for Chil dren wil niet op de conclusie van de rechtbank ingaan, maar zegt wel dat uit niets in haar dossier blijkt dat zij het proces bewust traineerde. „Wij zijn tevens van mening dat je kinderen niet ver antwoordelijk kunt houden voor het handelen van hun ouders. Kinderen mogen daar niet de dupe van worden, wat de reden ook is." Ook vrienden van de alleen staande moeder zeggen dat Ar mina het proces niet heeft ver traagd. Vriendin Maryse van Uden: „Degenen die haar dit ver wijten kennen het dossier niet. Het ligt veel genuanceerder. Ik heb tijdens tientallen gesprekken naast haar gezeten. Zij heeft haar zaak niet opzettelijk opgehouden. Ze wilde juist in het belang van haar kinderen aan alles meewer ken." Gerben Bosma, ouderling van de lokale kerk: „Ik geloof niet dat ze gelogen heeft." De advocaat van Armina, Claire Mayne, onthoudt zich van com mentaar. Armina werd maandag ochtend zonder haar kinderen uit gezet naar Armenië. De verblijf plaats van Howick en Lili is nog al tijd onbekend. Het jongetje en zijn moeder, die op een motor voor hen uit reed, bleven ongedeerd. De 43-jarige man uit Haarlem week gisteren rond het middaguur op een snelweg plotseling uit naar links en botste hard tegen de vang rail. Hij kwam ten val en stierf ter plekke aan zijn verwondingen. Hulpdiensten konden hem niet meer redden. De precieze reden waarom het ongeluk kon gebeuren is nog niet duidelijk. Volgens de po litie is er geen concreet bewijs dat er andere voertuigen bij het onge val betrokken waren. Na de klap reden de motor en zij span nog ongeveer tweehonderd meter door, voor ze tot stilstand kwamen. De vrouw reed op een an dere motor net voor hen en keerde om. De moeder en het jongetje zijn in shock naar het ziekenhuis ge bracht. Ze zijn ongedeerd. Het ongeluk gebeurde op de A44 tussen Zierenberg (Kassei) en Bad Wilhelmshöhe. De snelweg werd tijdelijk volledig afgesloten. De weg kon na twee uur weer worden vrij gegeven. MADEIRA Op het Portugese ei land Madeira zijn zeker twaalf do den gevallen doordat een boom omviel tijdens een religieus festi val. Volgens lokale media zijn er twee kinderen onder de doden. In middels wordt er gesproken over minstens 52 gewonden. Het voorval gebeurde tijdens het religieuze festival van 'Onze Lieve Vrouw van de berg', waar jaarlijks duizenden mensen op afkomen. De slachtoffers waren tijdens een traditionele pelgrimstocht bij de plaats Largo da Fonte op Madeira op weg naar een kerk in de heuvels. De boom viel op een drukke plek waar onderweg kaarsen werden verkocht. Daardoor raakten er veel mensen bekneld. Het is niet bekend hoe de boom plotseling om kon vallen, maar vol gens ooggetuigen zou de boom al heel oud zijn en al twee jaar gestut worden. De traditionele processie, die deel uitmaakt van het festival, is geannuleerd. Op onduidelijke beelden, die via Facebook live wer den uitgezonden, is te zien hoe de boom omvalt. "Eczeem middel wereldwijd succes dankzij bouwvakker" bol.com® Pftrs woensdag 16 augustus 2017 GO modderstromen JL. CJH». A. Overlevenden, vrijwilligers en militairen zoeken wanhopig - soms met hun blote han den gravend in de modder - naar slachtof fers. De stad Freetown in Sierra Leone werd getroffen door modderstromen ten gevolge van zware regenval. President Ernest Bai Koroma (foto links) bezocht de onheilsplek. FOTO'S AP/EPA/AFP De moeder van de Amers- foortse Howick (12) en Lili (11), die maandagochtend is uitge zet zonder haar kinderen, heeft volgens de rechtbank twijfel laten bestaan over haar identi teit en nationaliteit. Rachel van Kommer Amersfoort Een Nederlandse motorrijder is gisteren om het leven gekomen op een Duitse snelweg. Het on geluk gebeurde voor de ogen van zijn 6-jarige zoon, die in de zijspan van de motor zat. Simone van Zwienen Rotterdam/Kassei Hulpverleners zijn bezig met het bergen van slachtoffers van een ingevallen boom. fotoanp advertentie Een Australische bouwvakker kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last van eczeem en jeuk had, dat hij besloot zelf een middel te gaan uitvinden. Zijn uitgangspunten waren: natuurlijke ingrediënten, effectief en vrij van schadelijke stoffen. Nu, 15 jaar later, is het een wereldwijd succes in de strijd tegen huidklachten. Bij de gebruikers is Grahams vaak niet meer uit het dagelijks leven weg te denken. Het geval van Geoff zelf staat te boek als één van de zwaarste eczeem gevallen. Hij was 3 maanden oud toen hij werd opgenomen in het "Royal Children's Hospital" in Melbourne. Hij leefde lang met deze vreselijke aandoening, totdat zijn zoontje Ryan (toen 14 maanden oud) van top tot teen onder de eczeem zat. Geoff besloot dat hij iets moest gaan doen. "Ik zei tegen mijn vrouw: Shannon, we moeten iets doen. We kunnen Ryan niet hetzelfde laten ondergaan als wat ik heb meegemaakt. Ik had alles al geprobeerd, maar niets bleek te helpen. Chemische producten (o.a. met hormonen) maakten de huid dunner, andere opties (o.a.. teerzalf, lichttherapie) hielpen hem niet. We zochten het dus in een andere hoek en begonnen met het uitgangspunt "natuurlijke ingrediënten". Alle soorten naslagwerken bekeken we voor de allerbeste ingrediënten uit de natuur. Na veel vallen en opstaan hadden we tenslotte ons product; het gaf prachtige resultaten, zowel voor mij als voor Ryan. Dit product, de Grahams Eczeem Crème, is nu een wereldwijd succes en helpt mensen over de hele wereld". Geoff heeft het verhaal al vaak verteld, o.a. op de Australische TV. Ze willen zoveel mogelijk mensen helpen met de vreselijke huidklachten. Ook in Nederland is Grahams al bij veel drogisterijen en gezondheidswinkels beschikbaar. "Dagelijks horen we nieuwe verhalen over eczeem, jeuk en droge huid. Het is fantastisch om hen nu Grahams te kunnen bieden. We begonnen ooit om onze zoon te helpen, helemaal niet met het idee om het op de markt te brengen. Voor ons geeft het enorme voldoening om van gebruikers te horen hoe speciaal Grahams voor ze is." Inmiddels wordt Grahams door veel mensen naar tevredenheid gebruikt. Doordat gebruikers enthousiast zijn over Grahams wordt het geadviseerd en gaat het snel van mond tot mond. Tot slot vertelt Geoff: "We krijgen dagelijks zeer emotionele reacties, je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd huidklachten heeft gehad en nu aan den lijve ondervindt dat er effectieve producten voor bestaan". Grahams Eczeem Crème is een Medisch Hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Grahams is o.a. verkrijgbaar bij: G.zoadk.idt Winkel HOLLAND BARRETT Grahams skincare www.grahams.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11