II 6 BURGH-HAAMSTEDE PENSION Een eigen pension met binnentuin. Het is helemaal het einde voor Hanneke Vijfvinkel in Burgh-Haamstede. „In de tuin van ons pension hoor je niet veel anders dan stilte. En de vogels." BURGH-HAAMSTEDE VANDAAG HET PARADIJS VAN: wershaven is elke week te vin den rondom het Jacob Cats beeld op de markt. Hier kan men elke maandag van ro.oo uur tot 17.00 uur rondstruinen langs kramen met onder meer kleding, sieraden, speelgoed, boeken en nog veel meer. Tip 6 Kunstenfestival, Aardenburg Aardenburg staat deze zomer volledig in het teken van de kunst. In de stad zijn verschil lende exposities te vinden. Zo zijn er talkshows met deelne mende kunstenaars, is er een poëziewinkel, een presentatie van videoregistraties en nog veel meer. Daarnaast kan er elke dinsdagochtend een wandeling gemaakt worden met een stad- gids. Tijdens deze wandeling wordt alles verteld over de rijke geschiedenis van Aardenburg. De wandeling begint om 10.30 uur vanaf het voormalige ge meentehuis. Voor meer informatie: http://kun- stenfestivalaardenburg.nl Tip 7 Seizoensmarkt, Domburg In de Weststraat, de Ooststraat en op de Markt staan allerlei ver koopwaren uitgestald op de Sei zoensmarkt in Domburg. Van 10.00 uur tot 21.00 kun je hier te recht om gezellig en efficiënt boodschappen te doen. Tip 8 Zomerzeilen, Wemeldinge Tot en met 18 augustus zeilt de SailForce elke werkdag uit om 14.00 vanuit de haven van We meldinge. Schipper Marco neemt je mee op de Ooster- schelde op een modern kajuit zeiljacht. Ervaar zelf zeilen, stu ren en natuurlijk ook de prach tige natuur om je heen. Actief meehelpen of relaxed genieten, het kan en mag allemaal aan boord bij SailForce! Reserveren kan online via: www.zeilenzeeland.nl Tip 9 Opendag Gasthuiskerk, Zierikzee De Gasthuiskerk aan het Ha venplein is vandaag te bezichti gen van 13.30 uur tot 16.30 uur. De toegang tot de historische kerk uit de veertiende eeuw is vrij. Tijdens de open dag zal het Marcussenorgel permanent be speeld worden en is er een ex positie te zien van schilderijen over de specifieke Zeeuwse na tuur. leuk werk, ik ben echt een mensen mens. Maar op een dag reed ik op weg naar Renesse voor de zoveelste keer langs een bed en breakfast en dacht dat het toch wel leuk zou zijn om eens een keer iets voor onszelf te hebben. Samen met mijn partner Rob ging ik googelen en zagen we Pension Even Buiten in Burgh-Haamstede te koop staan. Zelf kom ik er al vanaf mijn vijfde, waar we op de Duinhoeve zaten. Ik wilde altijd heel graag in dit dorp wonen." Tuin op de schop Zo gezegd, zo gedaan. Al snel ging Han- nekes wens in vervulling. Het pension was echter wel toe aan een flinke op knapbeurt. De afgelopen jaren is er veel verbouwd. Alle kamers, de keuken en de eetzaal gingen op de schop. Dit voorjaar was de binnentuin aan de beurt. Hanneke had helder voor ogen waar de nieuwe tuin aan moest vol doen. „Het moet gemakkelijk schoon te maken zijn, maar wel gezellig en ge moedelijk aandoen en een beetje rust brengen voor de gasten. Kees Kooman zorgde voor de bestrating, dat heeft hij echt geweldig gedaan. Ik heb ook veel hulp gekregen van buren en Hans van het tuincentrum in Renesse." In principe doet ze de tuin nu zelf, maar voor de aanleg liet ze zich advise ren. Er staan allemaal vaste planten in en de bloei is over het jaar verdeeld. „In Met de olijf boompjes ben ik heel blij. Die geven zo'n lekker zomers sfeertje de winter moet het natuurlijk geen af gebrand dorp zijn", licht Hanneke toe. „Ook met mijn olijfboompjes ben ik heel blij, die geven zo'n lekker zomers sfeertje. Ze zitten in bakken op wielen, zodat ze bij kou naar binnen kunnen. In de bak zit folie om de wortels te be schermen mocht het gaan vriezen. Handige tip van de hovenier." Vlak bij de keuken legde ze een klein kruidentuintje aan. „Ik ben er achter gekomen dat je munt in potten moet zetten, dat woekert als een gek en zit in no time door de hele tuin." Tip 1 Strand yoga, Cadzand Even relaxt wakker worden aan de Zeeuwse kust met een lesje yoga. Verzamelen bij strandpa viljoen Moio aan Duinovergang 9 om 09.20 uur. Zelf een badla ken en flesje water meenemen en de les duurt tot ro.30 uur. Bij regen gaat de les niet door. Tip 2 Rondvaart Oosterschelde, Yerseke Binnen twee uur geeft schipper Danny u een compleet beeld van de Zeeuwse oester- en mos- selkweek. U krijgt inzicht in de gehele kweekcyclus. Tijdens de rondvaart wordt er stil gestaan bij de kweekinstallaties. Tot slot wordt de traditionele sleeptech- niek live gedemonstreerd. Dit alles kan onder het genot van verse Zeeuwse oester of een portie mossels. Voor meer informatie: www.oesterbaron.nl Tip 3 Weekmarkt, Hulst In Hulst kan je vandaag weer te recht voor de dagelijkse bood schappen. Verse producten staan uitgestald op de week markt van 08.30 uur tot 16.00 uur. Tip 4 Frisparty, Renesse Voor jongeren van 11 tot en met 16 jaar wordt er vandaag weer een Frisfeest Schuim Party ge organiseerd. Van 19.00 uur tot 23.00 uur draait er een dj in Feestcafé de Zoom en kan je lek ker dansen tussen het schuim. Meer informatie: Facebookpagina Forever Young Tip 5 Zomermarkt, Brouwershaven De zomer weekmarkt in Brou- Heel vaak zit ze er zelf niet en toch is de bin nentuin van Hanneke Vijfvinkel haar eigen paradijs op aarde. Haar Duitse gasten noemen het de 'Innenhofdan klinkt het hele maal mooi, vindt ze. De binnentuin heeft de vorm van een driehoek en is omsloten door Hannekes eigen woning met verhuurappartement, de eetkamer en serre en zeven pensionkamers. „Het is hier de hele dag genieten van de zon. De tuin ligt namelijk op het zuiden, dus de mensen kunnen met mooi weer van ontbijt, tot lunch en di ner buiten zitten. Ze gaan er ook wel een boek zitten lezen of een spelletje doen. Ik zorg dan voor een hapje en drankje. Dat vind ik echt genieten." Van oorsprong komt Hanneke uit Nu- mansdorp en was ze drogist. Jarenlang reed ze heen weer tussen Numansdorp en Zeeland. Toen ze vanwege gezondheidsrede nen haar werk als drogist niet meer kon doen, ging ze in de recreatie aan de slag. Ruim twaalf jaar werkte ze als recepti oniste en telefoniste in Den Osse. „Heel dinsdag 15 augustus 2017 BÊ Het is hier elke dag genieten Hanneke Vijf vinkel (5) uit Burgh-Haam- stede. Ze kocht drie jaar geleden eindelijk een pension om zelf te runnen. Een lang gekoes terde wens waar ze on danks keihard werken elke dag ontzettend van geniet. Ervaar zelf zeilen vanuit de haven in Wemeldinge. - Hanneke Vijfvinkel Mariska den Hartog-Versteeg Bij de rondvaart wordt de sleeptechniek gedemon streerd. FOTO OESTERBARON

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72