OZCAN AKYOL Pleidooi: Hef toeslag voor Intercity Direct tijdens de daluren op Middellandse of bel ons 088 - 70 70 600 StlP 6 Column Omdat wij ons in Nederland heel goed andermans pro blemen kunnen toe-eige nen, duurde het niet lang eer de verschrikkelijke vertoning in Charlottesville, waar uitgesproken racisten en antisemieten een hui veringwekkende betoging hadden georganiseerd, voor de nodige po lemiek zorgde, of althans: er werd een poging gedaan om de mani festatie te duiden. Deze keer was het terecht dat de overzeese demonstratie bij ons voor veel reuring zorgde, want la ten we wel wezen: de skinheads, Blut und Boden-verheerlijkers en chronische moslimhaters zijn ook onder ons. Het enige verschil is dat zij zich hier niet zó openlijk durven te ui ten als hun Amerikaanse geestver wanten, van wie sommigen zelfs onomwonden een Hitlergroet brachten. tegendemonstraties minstens zo erg waren, lood om oud ijzer, want zij gebruikten immers óók geweld - weliswaar om de nazi's te be strijden, maar dat maakt allemaal niets uit. Geweld is gewoon not done, of zoiets. Een open discussie, met ver schillende geluiden, is gezond voor een democratie, want op die manier houden we elkaar scherp en zorgen we voor voortschrij dend inzicht. Maar als er nog steeds mensen zijn die na de nazi betoging van afgelopen weekend nuances willen aanbrengen, dis kwalificeren zij zichzelf van ver dere deelname aan debatten. Er mankeert namelijk iets aan het moreel kompas van iemand die het beestachtige wangedrag van enge nationalisten wil ba gatelliseren door te wijzen naar hun tegenstanders. Een nazi dient te allen tijde te worden bestreden - in woord en daad. Omdat dappere sol daten ruim zeven tig jaar geleden voor onze vrijheid hebben gevochten, kregen we onze soevereiniteit weer terug, en iedereen werd gelijk voor de wet. Het spijt me voor deze kinder lijke geschiedenisles, maar het lijkt erop dat veel Nederlanders deze duistere historie zijn verge ten, omdat ze vanuit kwaadaardige opportunistische overwegingen witte supremacisten een hand bo ven het hoofd willen houden. Wie de afgelopen jaren Islamiti sche Staat terecht heeft bevoch ten, maar nu wel de andere kant opkijkt terwijl witte extremisten burgers van hetzelfde land dehu- maniseren, is geen knip voor de neus waard en dient zichzelf te onderwerpen aan zelfonderzoek. In elk geval heeft Charlottesville iets duidelijk gemaakt. Deze ont wikkelingen overstijgen partijpo litiek; het gaat om onze bescha ving, die broos is en gevaar loopt. Daar moet iedereen zich bewust van zijn. Een nazi moet altijd worden bestreden, in woord en daad De prestaties op de hogesnel heidslijn HSL zijn nog steeds slecht: 5 tot 10 procent van alle treinen valt uit. Onderzoek van deze krant toonde eerder ook al aan dat de beloftes die NS heeft gedaan veel te rooskleurig wa ren. Harde wind speelde de zoge naamd 'snelle treinen' bijvoor beeld parten. De kans op een zit plaats is kleiner dan afgesproken. De slechte prestaties hebben inmiddels geleid tot 2,8 miljoen euro boete voor NS en ProRail. Dat geld moet naar de reiziger, vinden de consumentenorganisa ties, verenigd in het Landelijk Overleg Consumentenbelangen Openbaar Vervoer. Om te voorko men dat het in de toch al volle ochtendspits nóg drukker wordt, vinden die organisaties wel dat de toeslag in de spits moet blijven. NS kwam onlangs juist met een voorstel om de toeslagen groten deels te behouden. In de spits blijft de toeslag van 2,40 euro in zijn geheel. Maar ook tót de och tendspits, pal na de ochtendspits en voor en na de avondspits wil de NS 1,40 euro blijven heffen. Het komt erop neer dat de reizi gers dan alleen tussen 10.00 en 15.00 uur en na 19.30 uur gratis reizen. „Het nieuwe schema van de NS is veel te ingewikkeld", licht Sanne van Galen van Rover toe. De reizigers hebben wel een cadeautje verdiend „Bovendien moeten reizigers vanwege de afwijkende tijden al tijd inchecken bij het toeslag paaltje, zodat deze kan berekenen hoeveel moet worden betaald." Consumentenorganisaties ei sen duidelijkheid. Van Galen: „Maak de Intercity Direct in alle daluren gratis, de reizigers heb ben wel een cadeautje verdiend." Topdeal! v.a. 8 dagen per MS Sovereign 9 dagen per MS Zenith Kijk voor nog méér cruises op onze website! (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) reizen dinsdag 15 augustus 2017 @ÖzcanAkyol Charlottesville Bij ons riepen sommige zelfbe noemde rechtse duiders dat de De NS moet de toeslag voor de Intercity Direct in de daluren afschaffen vanwege de belab berde prestaties van die trein. Dat adviseren Rover, ANWB en de Consumentenbond. Marcia Nieuwenhuis Utrecht —woordvoerder van Rover All Inclusive Cruise oullmantur pullmantur Ind. vliegreis en 20 kg bagage 8-daagse cruise o.b.v. All Inclusive O.a Barcelona, Napels en Rome Vertrek vanuit Amsterdam en Eindhoven 998 Incl. vliegreis en transfers 8-daagse cruise o.b.v. All Inclusive Lage toeslag buitenhut 2 vaarroutes mogeli|k, altijd gegarandeerd vertrek Villefranche-sur- T01 Livor Civitavecchia Barcelona cr>- ftntigua Stip prijsdoorbraak! Een volledig verzorgde 8-daagse 4* cruise op de Middellandse Zee, met vertrek in september en oktober. Normaal gesproken kost deze cruise al gauw €1098: nu bij ons v.a. slechts €619! U vaart een volle week op basis van All Inclusive naar vrijwel alle hoogtepunten van de Middellandse Zee, zoals Napels, Rome en Monaco. Een drankenpakket kost elders ca. €225 per persoon en is bij ons dus standaard inbegrepen. Boek vandaag nog en geniet dit najaar van een onvergetelijke cruise! September Oktober Binnenhut v.a. 699 v.a. 619 Buitenhut v.a. 749 v.a. 689 Vertrek vanaf Amsterdam: Vertrek vanaf Eindhoven: zie stipreizen.nl/crpsob j^H zie stipreizen.nl/crpseb Stip Reizen heeft het weer voor elkaar: cruisen in de Caribbean voor een ongelooflijk lage prijs! Vanaf slechts €998 vaart u mee met deze volledig verzorgde 8-daagse All Inclusive cruise. Het schip brengt u via twee verschillende routes naar de parels van de Caribbean. Zo bezoekt u tijdens de ene cruise o.a. de tropische eilanden Dominica, Barbados en Grenada En tijdens de andere cruise de prachtige langgerekte, witte stranden en pittoreske stadjes van St. Maarten, Antigua en St. Lucia. Binnenhut Buitenhut Oktober v.a. 998 v.a. 1114 November v.a. 998 v.a. 1114 December v.a. 998 v.a. 1114 Januari v.a. 1016 v.a. 1132 Februari v.a. 1063 v.a. 1178 Maart v.a. 1109 v.a. 1225 April v.a. 1202 v.a. 1317 zie stioreizen.nl/crDcbb stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing,zie de website voor meer informatie. Eventuele genoemde kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Op de Middellandse Zee cruise met vertrek op 16/9 wordt de prachtige badplaats Cannes aangedaan i.p.v. Villefranche.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6