ftl O O) CD O 12 ZE Wielrenner (23) uit Yerseke debuteert in grote ronde Mosselrace prooi voor zeiler Rijk Timo de Jong wint groene trui in Ronde des Vallées In 2013 was Johnny Hoogerland de laatste Zeeuw in de Vuelta. Zaterdag staat Antwan Tolhoek aan de start, in het Franse Nïmes. Zomerloop Lars Oreel VC Vlissingen Het hoge woord is eruit. Antwan Tolhoek maakt zaterdag zijn debuut in een grote ronde. De 23-ja- rige renner uit Yerseke is opgenomen in de selectie van Team LottoNL-Jumbo voor de Ronde van Spanje en ziet daarmee een uitstekend eerste seizoen op het hoogste niveau bekroond worden. „Ik ben heel blij met deze selectie. Ik kijk ernaar uit", reageerde hij op het nieuws. Tolhoek was vanzelfsprekend in de wolken, toen hij het goede nieuws vernam. „Dit is enorm gaaf!", zei hij over zijn selectie. „Een selectie af dwingen voor de Ronde van Spanje, was één van mijn doelen voor het na jaar. Dat het nu gelukt is, geeft een ge weldig gevoel." Het duurde wel even voordat LottoNL-Jumbo de selectie voor de Vuelta bekendmaakte. „De concurrentie was groot, want veel jongens zijn in orde. Daarom duurde het een tijdje, maar dat maakt de vreugde er niet minder om." Dat Tolhoek spoedig zijn debuut maakt in een grote ronde, ziet hij als een goed teken. „Het toont toch aan dat de ploegleiding tevreden is over mijn verrichtingen voor de ploeg." Dat is niet verwonderlijk. Zo reed Tol hoek dit voorjaar in loodzware klas siekers als de Amstel Gold Race en Luik-Bastenaken-Luik naar een top- vijftigklassering. Ook liet hij zich vooraan zien in het Critérium du Dauphiné. Onlangs greep hij nog nipt naast de bergprijs in de Ronde van Po len, nadat hij twee dagen in de aanval had gereden. Ambities Zo dwong hij uiteindelijk een selec tie voor de Ronde van Spanje af. „Het is een spannende periode geweest. Toch heb ik het niet groter gemaakt dan het is. Je doet wat je normaal doet. Meer kun je niet doen. Je moet hopen dat de ploegleiding je goed genoeg vindt voor zo'n grote ronde en dat is gelukkig het geval." Over zijn ambities voor zijn eerste grote ronde, is hij terughoudend. „Ik weet nog niet wat mijn rol in de ploeg gaat zijn. Dat bespreken we nog de ko- YERSEKE Met een start- veld van maar liefst 99 bo ten, verdeeld over negen klassen, was de Mosselrace bij Yerseke dit weekend bij zonder goed bezet. Na een start in grijs en druilerig weer werd het in de loop van de dag steeds beter zeilweer. Met een toe nemende wind zeilden de snellere klassen een par koers richting de Zeeland- brug en bleven de langza mere klassen in het ooste lijk deel van de Ooster- schelde. Bij de Platbodems geme ten ging de winst naar de Swarte Paerel van Danker Rijk. Jorge Sinjoor won op zijn boot Cabuy de klasse Platbodems ongemeten: Verder waren er eerste plaatsen voor Hans Rijns- aardt (boot Shamu), Moni que van der Schoot (Ami- deau), Leo Pekaar (Phenix), David van de Plasse (DRV), Tom van Gurp (La Gavina), Ben Hoefsloot (Furie) en Johan Bol, op de Aboen. HÉMONSTOIR Timo de Jong heeft in de Ronde des Vallées de groene trui gewonnen. De wiel renner uit Goes (18), die voor Acrog Balen BC rijdt, koerste in Frankrijk alert en dat leverde hem een fraaie trui op. Bij de tweedaagse in Hémon- stoir stonden zaterdag 164 ren ners aan de start. De Jong ver overde de groene trui al in de eer ste etappe. Hij zat mee in een vroege vlucht en won een aantal tussensprints. Uiteindelijk fi nishte hij als 93ste. Een dag later volgde een tijdrit en nog een rit in lijn over 98 kilometer. De Jong zat weer mee in de vroege vlucht, won de eerste tussensprint maar moest ook twee keer van wiel wisselen. Daarna ging de Goese- naar in de achtervolging, sloot weer aan en pakte de laatste pun ten om zijn trui veilig te stellen. mende dagen. We starten in elk geval met goede renners, maar in drie we ken koers zullen de kansen zich onge twijfeld ook voor mij aandienen." Aan zijn voorbereiding kan het in elk geval niet liggen. Tolhoek is in juli met zijn ploeg op hoogtestage geweest in het Oostenrijkse Kühtai. „Dat was niet specifiek met het oog op een eventuele deelname aan de Ronde van Ik ben benieuwd hoe mijn lichaam er op reageert Spanje. Toch ben ik nu heel blij dat ik die hoogtestage heb kun nen doen. Ik hoop dat ik daar in Spanje de vruchten van kan pluk ken." Dat de kortere etappe koersen en eendaagse wedstrijden hem goed liggen, was al langer bekend. Nu moet blijken of Tol hoek ook het grote rondewerk aankan. „Ik moet het per dag bekijken. Ik heb nog nooit drie weken achter elkaar ge koerst. Dat is dus een compleet nieuwe ervaring voor me. Ik ben be nieuwd hoe mijn lichaam daarop re ageert. Drie weken fietsen is heel an ders dan een etappekoers van een week." Tolhoek legt zichzelf daarom geen druk op voorafgaand aan de wedstrijd. „Als ik de Vuelta kan uitrijden, zou ik dat heel mooi vinden. Dat is niet zo vanzelfsprekend als het lijkt met zo'n lastig etappeschema. Ik hou echter van lastige wedstrijden en ben daarom blij dat we veel mogen klimmen de komen de drie we ken", klinkt het vastbe raden. dinsdag 15 augustus 2017 t In Zuidzande wordt vanavond de zesde en laat ste Zomerloop ge houden. De jeugd (750 of 1500 meter) start weer om 19.30 en 19.40 uur, terwijl de se nioren om 19.50 uur van start gaan voor hun 4,8, 6,9 of 10 kilometer. I Drie dagen na zijn zege in Beveren, was Lars Oreel ook de sterkste in Bellem. De wiel renner uit Goes won in België na een wedstrijd over 85 kilometer de massasprint. Er stonden in totaal 83 deelnemers aan de start. Voor Oreel was het zijn vierde zege van dit seizoen. 1 VC Vlissingen speelt vanavond de vierde oefen wedstrijd van deze voorbereiding. De hoofdklasser treedt om 19.30 aan tegen de be loften van NAC, de oude club van Vlissingen-trainer John Karelse. Het duel wordt ge speeld bij Boei- meer in Breda. Antwan Tol- hoek begint zaterdag aan de Vuelta en maakt daar mee zijn de buut in een grote wieler ronde. FOTO'S COR VOS Tolhoek even de koning te rijk Job de Feijter Yerseke In gesprek met Johnny Hooger land voor de Am- stel Gold Race. - Antwan Tolhoek (23) a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67