4 Door de tatoeages op zijn armen weet de Turkse politie het zeker: het lichaam van Joey Hoffmann (21) is gevonden. Maar het mysterie rond zijn verdwijning is nog niet opgelost. O TURKIJE ZOEKTOCHT aandagochtend, in alle vroegte, beginnen de Turkse speurhonden Endy en Obert te blaf fen. De twee herders ruiken de geur van een lijk. Het is het lichaam van Joey Hoffmann, die al sinds 8 juli werd vermist in de heu vels bij de Zuid-Turkse stad Silifke. Hij ligt bij een droge rivierbedding tussen immense rotswanden. Hier en daar groeit een boom. Dat hij bij zo'n boom beschutting heeft gezocht en daar is bezweken aan uitdroging en vermoeidheid, is een scenario waar de Turkse politie serieus rekening mee houdt. „Het lijkt op een natuurlijke dood", zegt hondengeleider Serhat uit Ankara. „Het lichaam van Joey ziet er nog goed uit. Er zijn geen verwondingen of sporen van geweld." Door de hitte en de droogte in het gebied kan het stoffelijk overschot na ruim een maand zijn ingedroogd en 'gemummificeerd'. Serhat en zijn collega Serdar herkennen de vermiste Nederlander meteen: ze zien zijn ta toeages op beide armen en ook zijn gezicht is nog intact. De tattoos zijn van een draak, een Chinese hond en een vis. Op zijn rechterarm staat een tattoo van een engel en een pistool met daarbij de tekst 'My brothers keeper'. Die tekst verwijst naar zijn broer Robin, die de laatste weken in Turkije was om mee te helpen bij de zoektocht naar Joey. De familie van Joey in Nederland krijgt het slechte nieuws maandag ochtend te horen. Even later arrive ren commando's van het Turkse leger bij de vindplaats. Zij gaan nog een keer zoeken naar spullen en andere sporen in het gebied. De plek waar Joey ligt is onbereikbaar voor auto's. Agenten en soldaten moeten drie kwartier lopen om er te komen. Sectie Of Joey écht een natuurlijke dood is gestorven, moet de komende dagen blijken. Dan worden de resultaten van sectie op zijn lichaam bekend. De uitkomst is heel belangrijk voor het echtpaar Björn (34) en Derya Breu- kers-Ün (26) uit Haaksbergen. De twee reisgenoten van Joey zijn voor zover bekend de laatsten die hem in levenden lijve hebben gezien. Het lichaam van Joey ziet er nog goed uit. Er zijn geen verwondingen of sporen van geweld Lichaam Joey gevonden TURKIJE dinsdag 15 augustus 2017 Raakte Joey hopeloos Peter Winterman Silifke —Serhat (hondengeleider) Middellandse Zee CYPRUS 30 juni 20 km BRON: POLITIE.NL 8 juli 28 juli 14 augustus Joey vertrekt met Björn en Derya naar Turkije Joey laatst gezien in omgeving Silifke Turkse politie begint zoektocht Vondst lichaam in rivierbedding bij Narlikuyu. Silifke Q O Narlikuyu Hatay SYRIË Joey was met Björn en Derya naar Turkije gereisd, fotosfacebook Adana Mersin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4