'Ik had een la vol sigaretten, terwijl ik niet veel rookte' 5 -m,'" fV>,. C, hebben we allebei een elektrische fiets." Elly lachend: „Dat had je nou niet moeten zeggen!" Cor: „Jawel, doordat hij elektrisch is ga je juist meer fietsen." Brabanders zijn gemoedelijker Elly: „Het zuiden van Nederland trekt ons erg; we zijn er al vaak ge weest. Ik ging vroeger met mijn ou ders ook altijd in deze regio op va kantie. Ik heb er het gevoel van thuis komen. Het moment dat we de brug bij Waardenburg overkomen, heb ik het gevoel dat ik naar huis ga. Het is de gemoedelijkheid. We wilden ooit een hapje eten, maar het restaurant zat vol. Zeiden mensen aan een tafel gewoon: schuif hier maar aan. Zo hadden we onverwacht een leuke avond met acht vreemde mensen." Cor: „Dat komt bij ons in de omge ving niet voor. Mensen zijn er veel behoudender." Elly: „De mensen zijn hier meer geïnteresseerd in elkaar. Stellen ook vragen terug als je met ze in gesprek bent. Bij ons gebeurt dat weinig." Cor: „Wij wonen meer dan twintig jaar in Bunschoten maar ik blijf een vreemde want ik ben er niet geboren. Ik ben niet een van hen." Liever een vakantiehuisje Cor: „We zijn voor de eerste keer in dit huisje in Geldrop." Elly: „Per toeval kwamen we hier te recht. Hoewel, toeval bestaat niet. Ik was aan het googelen en zocht een huisje ergens in de natuur. Zag ik ineens de foto van de tuin van Ellen en Rop. Ik zeg tegen Cor: moet je die tuin zien! Vraagt Cor: 'Is daar een huisje bij?' Dus ik klik op die foto en kom via Airbnb bij dit tuinhuisje te recht. Cor zei meteen: 'Boek maar voor twee weken'." Cor: „Tegenwoordig zoeken we een plekje waar we relaxed kunnen zijn en veel kunnen fietsen. Hotels zijn leuk, maar dan ben je overdag altijd op zoek naar vertier en 's avonds naar waar je gaat eten." Elly: „In zo'n huisje als dit ga je weg of je blijft de hele dag lezen en genie ten. Als we gaan fietsen, lunchen we ergens onderweg." Cor: „De eerste dag gingen we hier meteen over het spoor het bos in. Dan sta je versteld van het aantal ki lometers dat je hier door de natuur kunt fietsen. Op regenachtige dagen zijn we met de trein naar het Textiel- Museum in Tilburg geweest en een dag naar Den Bosch om te winkelen." Elly: „We voelen ons hier thuis. Heel anders dan in vakantiewoningen op een park. Daar zit de afstandsbedie ning vastgeplakt op de tafel omdat mensen die anders meenemen. Je went er aan maar het is niet leuk. Als we daar waren, was ons eerste uit stapje naar Blokker omdat we van al les misten. Hier is alles aanwezig. Je kunt het zo gek niet verzinnen. En de was wordt gedaan. Wat wil je nog meer?" „Ik vond haar een stoot en dacht dat ze niet naar mij zou omkijken", her innert André zich van de tijd dat hij Patricia leerde kennen. Het was 1987. Hij werkte in de zomer bij het tankstation in Renesse en zij was er op vakantie. Patricia: „Mijn ouders hadden daar een huisje, ik kwam er al vanaf mijn 10de. In dat jaar was ik met vier vriendinnen en ik vond die jongen bij de pomp wel erg leuk. We liepen wel tien rondjes langs het tankstation. En wij maar si garetten kopen. Ik had een lade vol, maar rookte helemaal niet zo veel." Dat jaar werd het nog niets en het duurde wel twee jaar voor Patricia er werk van durfde te maken. In september 1989 werd het dan einde lijk wat tussen de twee. Ramblas De eerste kus vond echter niet plaats in Renesse, maar in discotheek Ram blas in Rotterdam. „Zij bestelde ge woon melk in de disco, trok zich niets aan van anderen", vertelt An dré. „Zij sprong er echt uit voor mij, kleedde zich apart. Ik sloeg mijn ar men om haar middel, we zouden weer gaan dansen. Waarop zij zei dat we ook 'iets anders' konden gaan doen. Buiten onder een poortje heb ben we voor het eerst gezoend." Hij is nog steeds verliefd op zijn MIJN TATTOO vrouw en zij krijgt ook nog altijd vlinders in haar buik van hem. Patricia: „Ik viel eigenlijk altijd op de verkeerde jongens. André was an ders. Een vriendelijk gezicht, mooie kop met haar en veel humor. Toen ik 16 jaar was en ik met hem in de bus zat, dacht ik al: hij wordt de vader van mijn kinderen." Kaartjes Toen het twee jaar later daadwerke lijk iets werd, gaven ze in eerste in stantie niet toe dat het serieus was en gingen ze losjes met elkaar om. Die omgang werd echter steeds intenser. Zij bestelde gewoon melk in de discotheek, trok zich niets aan van anderen Ze stuurden elkaar kaartjes en belden eens in de week: mobieltjes en soci ale media waren er natuurlijk nog niet. In 1992 gingen ze samenwonen in Zierikzee en vijfjaar later trouw den ze. Er kwamen twee kinderen, dochter Bridget (19) en zoon Mika (15). Nog altijd gaan ze graag samen op stap. Patricia: „Vroeger gingen we avond aan avond stappen en feesten, en af en toe doen we dat nog wel. We vermaken ons samen dan prima. We zijn niet alleen een stel, maar ook beste vrienden." Mijn vakantieliefde dinsdag 15 augustus 2017 PT C' Cor en Elly voe len zich thuis in Brabant. FOTO'S EDDIE MOL André (48) en Patricia (47) van de Kasteele uit Zierikzee leerden elkaar kennen tijdens de hoogtijda gen van het uitgaansleven in Renesse, eind jaren 80. Ook nu nog gaan ze graag samen stappen. Mariska den Hartog De eerste tattoo van Davey Wolthuis (22) uit Zierikzee was van zijn hond Buddy. „Die hond betekent veel voor me. Het is mijn beste maatje. Het is een Engelse staf ford van nu vier jaar oud. Ik heb ook de namen van mijn ou ders, Ron en Sandra, op mijn been laten zetten. Dat vind ik ge woon een mooi ge baar. Verder heb ik vrouwen op mijn on derbeen die horen, zien en zwijgen uit- —André van de Kasteele beelden, een klavertje vier op mijn knie en nu ben ik een moneyrose aan het laten zetten, een roos van brief- geld. Ik begon met ta toeages op mijn lin kerbeen om tegen draads te zijn. leder een heeft tatoeages op zijn arm. Mijn ou ders vinden het goed, mijn moeder heeft ook tatoeages. Ga er maar niet vanuit dat ik het bij alleen mijn linkerbeen laat. Er komen nog meer tattoos bij." —Vateska Nastaly Het duurde even voordat het écht iets werd tussen de twee. FOTO VALESKA NASTALY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49