4 ZO DOEN WIJ DAT Deze zomer ontmoeten we mensen die vakantie vieren in de regio Eindhoven. Vandaag Cor en Elly Verhaar uit Bunschoten. Zij logeren twee weken via Airbnb in het tuinhuis van de familie Bogers in Geldrop. „We schuiven hier bij vreemden aan tafel." Reizen kun je ook in je hoofd doen Elly: „Ik ben niet zo'n vakantiegan ger; Cor is veel avontuurlijker. Ik snap die reisdrive niet zo. Je doet mij geen plezier met een tiendaagse rondreis door Egypte of welk land dan ook." Cor: „Ik zou wel wat vaker willen vliegen en verder weg gaan." Elly: „Ik vind het een eng idee dat ik tijd heb om te bedenken wat er gaat gebeuren als het vliegtuig neerstort. Cor wil in het najaar nog een weekje naar Griekenland. Ik ga wel mee maar verheug me er niet op. Ik houd gewoon niet van reizen. Ik reis in mijn hoofd zeg ik altijd." Cor: „Ik heb niet zo'n sterke drang om te gaan omdat ik me beperkt voel door Elly. Vóórdat we kinderen had den, reden we samen met de hond in een oude auto naar Frankrijk en kampeerden we in een buikschuif tentje." Elly: „Lekker basic: het theezakje ging in hetzelfde water als waar we eitjes inkookten." Cor: „Apk bestond nog niet, we gin gen in een auto van 500 gulden." Elly: „Nu denk ik: hoe gek waren we dat we daarmee zover durfden te gaan? Maar daar denk je niet over na als je jong bent. Na verloop van tijd werd de tent waarmee we gingen wat groter. Mijn ouders kochten een cara van, wij kregen hun bungalowtent. Soms gingen we met vrienden of we ontmoetten ze ergens in Frankrijk." Cor: „We wandelden vooral in de na tuur." Elly: „Geen campings met allerlei ac tiviteiten; dat deden we pas toen we kinderen hadden." Cor: „We zijn niet zo van de bingo; we houden meer van lezen en de om geving verkennen." Geef elkaar de ruimte om jezelf te zijn Elly: „Cor is altijd de stabiele factor in onze relatie geweest. Ik was 20 en Cor 27 toen we elkaar ontmoetten. Hij werkte op een kinderdagverblijf in Amersfoort waar ik stage kwam lo pen. Ik had niet meteen het gevoel dat hij de man van mijn dromen was." Cor: „Reden voor mij om er meer werk van te maken om haar te ver overen." Elly: „Op een feestje van het werk dacht ik ineens: hij is wel heel erg leuk. Ik paste twee maanden op in het huis van vrienden die een lange reis maakten en vond het gezellig als Cor kwam. Daarna zijn we niet meer uit elkaar gegaan. Goed is goed, we woonden na twee maanden al sa men. Cor is zorgzaam, lief, betrouw baar en down-to-earth. Dat is fijn. Ik was altijd zoekende: wat is de zin van het leven en wie ben ik? Ik kon af en toe zweven en ontdekte nieuwe din gen. Dan wilde ik ineens zilvervlies rijst eten of zo. Zei Cor: 'Dat is goed schatje'. Na twee dagen vroeg hij dan: Het theezakje ging in hetzelfde water waarin we eitjes kookten DE FAMILIE fiTSr 'Vind je het nog steeds lekker?' Eh nee. Dan stopten we daar weer mee. Hij geeft mij ruimte om mezelf te zijn." Cor: „Elly was gewoon een leuke, spontane, lieve meid. Wel wat druk ker dan ik, maar dat vond ik wel inte ressant. Ze is in de loop der jaren ver anderd; meer zichzelf geworden." Met een elektrische fiets ga je vaker weg Elly: „We kregen samen twee zonen. Die namen we altijd meteen mee op vakantie. Maar met kinderen zoek je een bestemming waar zij het leuk vinden. Je kijkt of er een speeltuin en een zwembad zijn. De eerste jaren nog in een tent, maar al snel stapten we over naar een huisje of caravan. Dat vond ik met kinderen toch wel iets makkelijker." Cor: „We gingen altijd vier weken. Dat kon omdat Elly in het onderwijs zit en ik mijn vakantie zelf kan bepa len." Elly: „Ik ben weieens alleen op va kantie geweest met een groep vrou wen. Ook toen was ik blij dat ik weer naar huis kon. Ik denk dat het een soort heimwee is." Cor: „Nadat de kinderen groter wa ren en niet meer meegingen, veran derde onze manier van op vakantie gaan. Veel meer in hotels en huisjes. Naar Zuid-Frankrijk en dan een paar dagen in een hotel om daarna weer verder te gaan naar een andere plek. We ontdekten tijdens onze vakanties dat we fietsen heel leuk vinden. Nu We ontdekten tijdens de vakanties dat we fietsen heel leuk vinden dinsdag 15 augustus 2017 PZ Hoe houd je het leuk op je vakantieadres? Zo dus! Bingo? We verkennen liever de omgeving' Ria Kerstens 44 —Elly Verhaar Cor Verhaar (58), projectleider zorg Elly Verhaar (51), peuterleidster Ze hebben twee zoons (26 en 17 jaar) 44 —Cor Verhaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48