H" l i Vastgoedmagnaat slaat Tim Hofman ziekenhuis in €100 Onvergetelijke rondreizen Rotterdam CS zingt Dafne en Anouk toe Badmeester eist van allochtone tieners vaker proeve van bekwaamheid 3 ÈMmM wwÈËk Badmeesters laten jonge bezoekers vaker een zwemtest afleggen. Extra controle moet voorkomen dat overmoedige tieners verdrinken. Het Nationaal Platform Zwemba den stelt dat zwembaden intensie ver zijn gaan controleren. „De wet eist dat een zwembad voldoende toezicht heeft. Wat voldoende is, hangt af van het type bad en bezoe kers. Dat betekent dat als zwemba den, zoals nu, meer mensen ont vangen uit landen zonder zwem lescultuur, ze zich daarop moeten aanpassen", aldus woordvoerder Marjolein van Tiggelen. De zwembaden hebben het vooral druk met jonge vluchtelin gen die in hun thuisland niet heb ben leren zwemmen. Om te voor komen dat zij gevaar lopen, wordt het toezicht op veel plekken geïn tensiveerd. Zo krijgen veel tieners tegenwoordig bij de kassa de vraag of ze kunnen zwemmen en moeten zij hun identiteitsbewijs laten zien. Vervolgens houdt een badmeester in de gaten hoe zij zich gedragen bij het water. Bij geringe twijfel moet een zwemtest worden afgelegd. Wie een keurige schoolslag toont, mag verder spelen. Wie trappelt als een hond of kopje onder gaat, is aange wezen op een drijfkurk of moet vertrekken. Zwembad de Windas in Berg- schenhoek, nabij Rotterdam, liet af gelopen weekeinde een groep jonge vluchtelingen voorzwemmen in een ondiep bad om erachter te ko- men of zij boven water konden blij ven. Even daarvoor was het bijna misgegaan, toen één van hen niet meer boven kwam na een duik. Veel zwembaden schakelen extra personeel in om toe te zien op deze aangescherpte regels. De zwemba den staan op scherp sinds in mei drie badmeesters schuldig zijn be vonden aan de dood van de 9-jarige Salam. Het Syrische meisje ver dronk in september 2015 in zwem bad 't Gastland in Rhenen. Vorige week overleed een 16-jarige jongen uit Syrië in buitenbad Groot Venlo in Blerick, nadat hem diverse keren was gevraagd uit het water te ko men omdat hij niet kon zwemmen. Bang voor klachten over discri minatie wanneer allochtonen ge vraagd wordt voor te zwemmen en autochtonen niet, is het Nationaal Platform Zwembaden niet. Van Tiggelen: „Dit heeft niks met dis criminatie te maken, maar alles met veiligheid. Kun je zwemmen, ja of nee?" Toch kan die vraag tot discussies leiden, merkte het zwembad in Bergschenhoek. De onfortuinlijke duiker en zijn vrienden weigerden te vertrekken, zelfs nadat bleek dat zes van de acht jongens geen zwemdiploma hadden. Het bad liet de politie komen om ze weg te ha len. „Ik vertrouwde ze niet meer", aldus hoofd zwemzaken Din Wouters. NIJMEGEN Programmamaker Tim Hofman (foto) en zijn came raman zijn gisteren in het zie kenhuis beland, nadat ze klappen hadden gekregen van vast goedmagnaat Ton Hen driks uit Nijmegen. Hof man twitterde later dat zijn kaak is gebroken. In een reactie laat de Hendriks (72) weten dat hij uit zelfverdediging handelde. „Tim wilde mij slaan, en toen sloeg ik hem." De Nijmegenaar zegt aangifte te doen tegen de programmamaker. „Dat doe ik op advies van de offi cier van justitie. Na het horen van mijn verhaal vond hij dat sprake is van huisvredebreuk." Hofman (29) liep maandag on aangekondigd Hendriks' kantoor binnen voor zijn programma #BOOS. Hofman tackelt weke lijks grote en kleine problemen voor jonge ren in zijn programma. Dit keer behartigde hij de belangen van vier Nij meegse studenten die wonen in een pand van Hendriks. Zij zouden volgens Hendriks een klacht hebben over een voordeur: „Dat was vorige week al verhol pen. Het ging nergens over." korting p.p ffl mi&U Kras.nl/rondreizen dinsdag 15 augustus 2017 Dafne Schippers is giste ren met de Nederlandse at- letiekploeg per trein gearri veerd in Nederland na de WK atletiek in Londen. Op Rotterdam Centraal wachtte de wereldkampioene op de 200 meter een feestelijk onthaal. Kinderen vormden een erehaag. De afgelopen WK atletiek gaat de boeken in als de meest succesvolle in de Oranje-historie. Naast het goud van Schippers ver overde Nederland drie bron zen plakken. Schippers pakte ook brons op de 100 meter, Anouk Vetter (rechts naast Dafne) werd derde op de zevenkamp en Sifan Has san op de 5.000 meter. FOTO RONALD H00GEND00RN Zwemtest vergroot veiligheid Jitske-Sophie Venema Rotterdam In Bergschenhoek ging het onlangs bijna mis. foto sanne donders 'ï&i'ft1 ï'i'S - Keuze uit een ruim aanbod compleet ver: Keuze uit een ruim aanbod compleet verzorgde rondreizen en fly-drives. Ontdek deze winter de wereld! of bel 088-0885 886 - Zie: kras.nl/actievoorwaarden sSl?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3