Bewoners ageren tegen frietkiosk op brug 9 Boerderijfestival Concert@Sir met muziek, poëzie en kunst Midden in de Duivelandse polder broedt wat moois. Er wordt een kleinschalig festival gehouden op 26 augustus, onder de noemer Concert@Sir. Muziek, poëzie, kunst en rust voeren daarbij de boventoon. chter de drinkpoel briesen de paarden en kijken schapen met gitzwarte koppen je aan. De wei bij de monumentale hofstede aan de rand van Sirjansland is opgedeeld in overzichtelijke vakjes, hier en daar aangekleed met een wilgenhut of kort gesnoeide bosschages. Van kijken alleen al word je loom. De perfecte entourage eigenlijk voor een eigentijds festival, bedacht bewoonster Heieen de Hulster. Muziek, kunst en poëzie, afge stemd op een klein publiek. „Sa men genieten van de rust, natuur en cultuur. Dat moet het worden. We willen maximaal honderdvijf- tig kaarten verkopen. Dan stoppen we. Het persoonlijke element vin den we heel belangrijk. Het idee is ook ontstaan dóór deze mooie plek, toen een vriendin hier haar verjaar dag vierde en ik zag wat de omge ving deed met de mensen." Dat besef bleef broeien en raakte in een stroomversnelling door het optreden van zanger-gitarist Joost Pieters en multi-instrumentalist Stefan Fokker dat De Hulster mei vorig jaar in Zierikzee bijwoonde. „Ik dacht gelijk, die moet ik uitno digen om op Ons Hof te komen spelen. Zo is het feitelijk écht aan het rollen gegaan." Pieters was van meet af aan enthousiast over de lo catie en trekt nu zij aan zij met De Hulster op in de organisatie van het boerderijfestival. PietersFokker gebruikt het bij zondere podium om een doorkijkje te geven naar het nieuwe Neder landstalige album, dat het duo eind dit jaar hoopt te presenteren. De opvolger van het succesvol ontvan gen Waan twee jaar geleden wordt er één met een gouden randje, durft Pieters nu al te zeggen. „Waan hebben we nog in eigen be heer uitgegeven. Maar met die nieuwe nummers heb ik écht het gevoel dat we daar verder mee moeten gaan." Het duo werkt voor de grotere optredens zoals op Con- cert@Sir en opnames samen met een vaste kernband van gerenom meerde muzikanten: Willem van Maanen (piano), Rudy Klippel (bas) en Riny Sluis (drums). Frans Blanker (saxofoon) vervangt Franklin Schieman die nog mee speelde op Waan. Samen genieten van de rust, natuur en cultuur. Dat moet het worden Pieters: „Op een standaard festi val hobbel je meestal van band naar band. Hier is er tussen de optre dens door ruimte voor poëzie en kunst. Zo schep je een sfeer die vol gens mij nog intenser is om alle af zonderlijke activiteiten te laten lan den." De Hulster wijst naar de schapen die grazen tussen de appelbomen achterin. „Daar komt de poëzie- hoek." Trouw-recensente Janita Monna zal onder meer voordragen uit werk van de huidige dichter des vaderlands Ester Naomi Perquin (in Zierikzee opgegroeid). Illustra trice Nina Smit vertelt over de die pere betekenis achter haar tekst en tekeningen in het boek 'P. is van Papa' en 'De dementie van Jet en Harrie'. Tijdens Concert@Sir is er ook vrij werk van Smit te zien en te koop, onder meer handbeschil derde porseleinen bordjes, prints en wenskaarten. Het festival aan de Dillingsweg 12 in Sirjansland is van 15.00 tot 21.30 uur en wordt in principe in de openlucht gehouden. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar een oude schuur en tenten op het ter rein. Een friettent verpest het uitzicht, verwachten buurtbewoners. Toe risten zou bovendien de mogelijk heid ontnomen worden om mooie foto's van de gevels aan de Hout kade en Londensekaai te maken. Een handvol omwonenden heeft daarom bezwaar gemaakt, omdat ze het niet eens zijn met het oordeel van het Adviesteam Ruimtelijke Kwaliteit. De deskundigen vinden dat een nieuwe kiosk op de plek waar nu nog een kunstwerk staat 'een positieve bijdrage levert aan de ruimtelijke kwaliteit van de loca tie'. Een ambtenaar hoorde al dat de gemeente nog meer bezwaren kan verwachten, omdat bewoners voor het verstrijken van de inspraakpe riode nog een handtekeningenactie willen houden. Niet iedereen is echter bij voorbaat tegen de komst van een kiosk. Galeriehoudster Lia Hector zou de komst van een tweede kiosk wel toejuichen, vooral omdat ze enthousiast is over de ontwerpen van architect Joos Nijsse. Hector, wier Galerie-T ligt iets verder van de brug aan de Turf- kade ligt, is het wel met de omwo nenden eens dat de kiosk mis schien nog beter op de plek van het 'lelijke kot aan de overzijde van de viskraam' kan komen. De galeriehoudster pleit er voor dat de gemeente een '3-D ontwerp' van de brug met de nieuwe frietki osk en de bestaande viskiosk maakt. Belangstellenden kunnen met behulp van zo'n ontwerp in één oogopslag beoordelen of twee kiosken - 'in eikaars verlengde of te genover elkaar' - de Koningsbrug en het stadscentrum verfraaien of verpesten, betoogt Hector. dinsdag 15 augustus 2017 WA Land van Heer Jan zet de toon Marcel Modde A De rust van het landschap achter Ons Hof zet volgens Joost Pieters en Heieen de Hulster vanzelf aan tot creativiteit, foto ernestaverburg -Heieen de Hulster Kaarten zijn te koop bij De Zeeuwse Hemel in Zierikzee of te bestellen via facebookpagina Con- certAtSir en heleendehulster@gmail.com. Voor kinderen tot 18 jaar is de toegang gratis. De jongsten kunnen vrijuit skelteren of waterdieren vangen in de drinkpoel. Het Walchers Adviesteam Ruim telijke Kwaliteit vindt dat een frietkiosk op de Koningsbrug in Middelburg 'geen afbreuk doet aan de karakteristiek van het beschermde stadsgezicht'. Om wonenden denken er anders over, hoewel er ook één is, die verwacht dat een tweede kiosk wel op de brug zou passen. René Hoonhorst Middelburg A De frietkiosk moet aan deze kant van de Koningsbrug komen. De 'kunstboom' verdwijnt binnenkort, foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37