II Stichting Op je Gemak breidt aanbod uit Een van de twee stallen van Mol uit Nisse is vrijgegeven 5 Na zestien dagen blokkade staat het bord 'eieren te koop' weer langs de weg bij Jan Mol in Nisse. Gisteren kwam het verlossende bericht dat zijn schone stal aan alle voorwaarden voldoet en de eieren het erf af mogen. Rijverbod voor dronken rit D[ MM-TMHOfK of dertig", zegt Annemary Mol. „Het was heel raar, onwerkelijk. Normaal hoor je in de stal de kippen en nu hoorde je alleen zoef, zoef van de ar men van mensen die de kippen aan elkaar doorgaven." De affaire hakt er zwaar in bij de familie. „Maar ben ik geen moment boos geweest", zegt Annemary Mol. Hoe het verder moet weten we nog niet „Wel moedeloos. Het is allemaal erg onzeker. Mijn grote angst is dat we straks niets meer hebben", zegt ze. En dan ook gelijk weer vrij nuchter: „maar als ik verhuisdozen in moet pakken doe ik dat. Dan is dat zo." Hoe het verder moet weten ze nog niet. Lukt het om nieuwe kippen aan te schaffen en kan hun zoon het be drijf nog overnemen? Alles zal af hangen van de rekensommen die nu gemaakt moeten worden. Want de affaire heeft heel veel geld gekost. De jonge kippen die nu geruimd zijn hebben te kort eieren kunnen leg gen om de kostprijs (5 euro per kip), het voer en het afvoeren van de mest terug te kunnen verdienen, laat staan winst te maken. Een lichtpunt is dat de 150.000 veilige eieren die nu nog op het erf staan, naar de hande laar mogen en de huisverkoop van verse eieren weer is begonnen. „En ik hoop echt dat de klanten weer te rugkomen", verzucht Annemary Mol. Hij hoorde van zijn collega's de mooie verhalen. Over het wonder middel waarmee Chickfriend de bloedluis bestreed. „Ze zouden wel een jaar wegblijven, werd gezegd", zegt Jan Mol. „Jan heeft nog ge vraagd of alles wel legaal was", zegt zijn vrouw Annemary. Het leek in orde en op 8 juni van dit jaar is de stal behandeld. Vier dagen later arriveer den de nieuwe leghennen. Ongeveer tweeënhalve week gele den werd duidelijk dat het helemaal fout was. Uit onderzoek bleek dat in de eieren van Mol een veel te hoge waarde fïpronil, een verboden be strijdingsmiddel, zat. Het hele be drijf- ook de stal waar geen fïpronil is gebruikt - ging op slot. „De waarde in de eieren was zo hoog, dat we op de lijst kwamen van eieren die gevaarlijk zijn voor kinderen", zegt Mol. Die hoge waarde maakte dat Mol geen andere keus had dan zijn kippen laten ruimen. „Mensen hebben mij gevraagd waarom we ze niet hebben laten ruien. Maar dat had geen zin. De kippen zouden na zes weken ruien nog steeds niet alle fïpronil uit hun lijf hebben", vertelt Annemary Mol. „Maar het waren mooie jonge kippen, die ruimen wil je eigenlijk niet", zegt Jan Mol. Vorige week kwam het bedrijf om de 11.000 kippen uit een van de twee stallen te vergassen. De kippen uit de stal halen moeten de boeren zelf doen. Mol kreeg hulp van leden van hun kerk, de Evangelische gemeente in Goes. „Ze waren wel met een man HULST Een 46-jarige man uit de gemeente Hulst is in de nacht van zondag op maandag aangehou den omdat hij dronken over de N290 reed. Hij reageerde niet op stoptekens van de politie, maar hij werd bij verkeerslichten in Sint Jansteen aangehouden. De man had bijna twee keer zoveel gedronken als toegestaan. Hij werd meegenomen naar het po litiebureau, waar hij een tijdelijk rijverbod en een boete van 650 euro kreeg. YERSEKE Ook ouderen kunnen terecht bij Stichting Op je Gemak in Yerseke. De zorgboerderij biedt met behulp van paarden sinds 2006 dagbesteding en begeleiding aan kinderen en volwassenen met een beperking. Sinds een paar maanden komen ook ouderen met een zorgindica- tie een dagdeel langs. Dat gaat bij voorbeeld om licht dementeren den. Ze kunnen kiezen uit activi teiten, zoals paardrijden, knutse len of werken in de moestuin. Dat gebeurt vrijwel altijd in groeps verband, vertelt Sanne van Nieu- wenhuijze, psycholoog bij Stich ting Op je Gemak. „Natuurlijk is er ook individuele begeleiding. Maar het is juist mooi dat deze ou deren in contact komen met de kinderen en andersom. Kinderen worden rustig van de aanwezig heid van de ouderen. En ouderen genieten weer van hoe kinderen spelen." Ook tijdens de bouwvak staan wij klaar voor aannemer, zzp-er, I zelfbouwer en particulier! 31-7 t/m 19-8 Wij zijn dan geopend van 7.30-17.00 uur www.jagertolhoek.nl Van Wamelweg 4 A/C Bergen op Zoom Tel. 0164-242096 Industrieweg 11 Vlissingen Tel. 0118-410444 Livingstoneweg 40 Goes Tel. 0113-246690 dinsdag 15 augustus 2017 Eieren mogen erf weer af - Jan en Annemary Mol Melita Lanting Nisse BOUWMATERIALEN Op zaterdag van 8.00-12.00 uur, Bergen op Zoom is dan gesloten Jan en Annemary Mol en hun zoon Rogier wachten af wat de toekomst brengt, fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33