Paard zal nooit iemand zomaar omverlopen M Gebiedsverbod voor drugsdealer 3 De Zeeuwse Ringlijders Vereniging neemt geen extra maatregelen na de gebeurtenissen van zaterdag tijdens de Burghse Dag. „Naar mijn idee doen we al heel veel aan veiligheid", zegt secretaris Sjaak Janse. „Maar ik ga niet zeggen dat er niets kan ge beuren. Je kunt veiligheid nooit voor honderd procent garanderen. Bij geen enkel evenement." Het ringrijseizoen beleeft donder dag zijn hoogtepunt, als in Middel burg om het Zeeuws kampioen schap en de Koninklijke Bekers wordt gestreden. Het publiek kan zonder zorgen toekijken, verzekert Janse. „Het verleden heeft bewezen dat ringrijden veilig is. We gaan er van uit dat we met de maatregelen die we altijd treffen het donderdag ook weer goed komt." De trekpaarden galopperen bij het ringrijden in banen die met touwen zijn afgesloten. „Daar komen paar den nooit doorheen", zegt Janse. Het publiek wordt ook op veilige afstand gehouden. Aan weerszijden van de baan staan dranghekken. De baan commissaris houdt alles in de gaten. „Ik zou niet weten wat we nog meer kunnen doen om het veiliger te maken", zegt Janse. „Je kunt nog overwegen aan het einde van de baan bouwhekken te zetten, zodat paarden niet kunnen doorvliegen. Maar de paarden zijn zo getraind, die Je kunt veiligheid nooit voor honderd procent garanderen doen dat niet." Een verschil met Burgh is dat bij het ringrijden de paarden niet inge spannen zijn. „Een los paard zal nooit iemand zomaar omverlopen als hij ergens anders heen kan. Maar als ze aan elkaar vastzitten en de een wil naar links en de ander naar rechts, dan heb je een probleem." Janse onderschat de kracht van een paard allerminst. „Je kunt zeg gen: het is maar één pk, maar als zo'n paard echt weg wil, dan zou ik niet weten hoe je hem kunt tegenhou den. Het gaat om vertrouwen tussen mens en dier." Inwoners van de Vlissingse Kas teelstraat zijn blij dat burgemeester Bas van den Tillaar een bewoner een gebiedsverbod oplegt. De man zorgt al jaren voor overlast door te dealen en drugs te gebruiken. Hij mag nog wel in de Kasteelstraat blijven wonen, want de burge meester heeft nu nog onvoldoende middelen in handen om een (tijde lijke) uitzettingsprocedure tegen hem te beginnen. Zodra dat ge biedsverbod van kracht is, mag hij niet rondhangen in zijn straat. Als hij even stilstaat, kan hij al worden aangehouden. Ook als hij vanuit zijn woning in de richting van de Scheldestraat loopt, is hij in over treding. Mariska van den Bergh zegt na mens de bewoners dat dit een goed begin is. Ze hoopt dat nog meer ge- biedsverboden worden uitgedeeld, zodat de Kasteelstraat weer een prettige woonstraat wordt. Volgens haar is de overlast nu zo groot dat kinderen niet meer op straat spelen. „Er wordt geschreeuwd, openlijk gedeald, gebruikers liggen op straat, er zijn opstootjes", somt ze op. Het is volgens haar vooral toege nomen sinds de gemeente actief optreedt tegen de dealers in de Aagje Dekenstraat. „Nu zitten ze hier." Ze deelt complimenten uit aan de burgemeester en zijn amb- Er wordt openlijk gedeald, gebruikers liggen op straat, er zijn opstootjes tenaren die, volgens haar, er alles aan doen de overlast in te dammen. „Maar ook een burgemeester is be perkt als het gaat om het aanpakken van overlast." Andere bewoners laten zich in soortgelijke bewoordingen uit of willen even geen commentaar ge ven. „We zijn op vakantie. We wil len nu even aan wat anders den ken", laten twee van hen telefo nisch weten. De bewoner van de Kasteelstraat die het gebiedsverbod krijgt, maakt deel uit van een groep van zo'n twintig Vlissingers die regelmatig voor de nodige overlast zorgen. De gemeente en het Openbaar Minis terie proberen daar wat aan te doen met het opleggen van gebiedsver- boden of gedragsaanwijzingen waardoor ze een periode niet meer in een bepaalde buurt mogen ko men. Maar de burgemeester kan niet zomaar zo'n verbod opleggen, aldus veiligheidsambtenaar Michelle Riemens van de gemeente. „Een politieagent of een boa moet echt vaststellen dat iemand daadwerke lijk overlast veroorzaakt door bij voorbeeld te dealen. Alleen op basis van verklaringen van omwonenden mogen we zo'n gebiedsverbod niet opleggen. Dat verbod kan ook niet opgelegd worden als iemand voor de eerste maal wordt betrapt. We hebben echt meer nodig." Ze snapt dat het voor bewoners frustrerend is. „Op dit moment is er erg veel overlast in de Kasteelstraat. Daar hangen nu wel erg veel men sen rond die dat veroorzaken." Ze raadt aan te blijven bellen en te blij ven melden. „Dan kunnen wij een dossier aanleggen. Kunnen we de boa's en de politie aansturen zodat zij die mensen op heterdaad kun nen betrappen." dinsdag 15 augustus 2017 hol is niet te houden Zo gaat het goed Rolf Bosboom Middelburg - Sjaak Janse, ringrijdersvereniging Sebastiaan Sturm is gisteren voor de derde keer Zeeuws kampioen ringrijden geworden, foto ruben oreel 1. Blijf achter de dranghekken en volg de aanwijzingen van de baancommissaris op. 2. Hou bij regen paraplu's niet in de richting van de paarden, maar naar achteren. Dat geldt ook bijvoorbeeld voor ballon nen en vlaggetjes. 3. Voor wie bij de boxen de paarden wil aaien: vraag eerst aan de rijder of dat in orde is. 4. Een beetje ontzag voor paarden is op zijn plaats. Een trekpaard weegt al snel 900 kilogram en kan in een paar seconden van nul naar 40 kilo meter per uur optrekken. Het paard is een vluchtdier en den dert, eenmaal op hol, letterlijk 'als een 'blind paard' vooruit. Maak jezelf uit de voeten als het mis gaat. 5. Paarden houden van men sen, maar het zijn geen knuffel dieren. Laat een kind niet zon der toezicht bij een paard en laat het geen voedsel aanbie den. Bij een hap van een boter ham kan zomaar een vingertje meegaan. 6. Basiskennis: ga nooit achter een paard staan. Een paarden- trap - misschien wel om een lastige vlieg te verjagen - komt hard aan. 7. Blijf met je eigen voeten uit de buurt van de paardenvoe ten. (Zie bij 4: 'een trekpaard weegt al snel 900 kilo'). Bewoners van de Kasteelstraat in Vlissingen zijn blij met het ge biedsverbod voor de dealer die veel overlast veroorzaakt. „Dit is een goed begin." Emile Calon Vlissingen - Mariska van den Bergh

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31