Steven Kruijswijk krijgt hulp van debutanten 25 Nadal nieuwe nummer één r Haase nummer 35 opATP-lijst EK hockey in trek bij publiek De Nederlandse equipe keerde gisteren terug naar Rotterdam na de meest succesvolle WK atletiek in de geschiedenis. Garanties zijn er niet, maar de toekomst ziet er goed uit. Wanneer Anouk Vetter 's och tends vroeg de trein instapt bij St Pancras Station komen er in het uur daarna om de haverklap ver slaggevers en cameramannen langs. In Brussel haalt Vetter haar bronzen medaille uit haar tas en laat ze zich fotograferen. Aan het eind van de middag, bij aankomst op Rotterdam Centraal, loopt ze samen met Dafne Schippers iets achter de grote groep atleten en wandelen ze zij aan zij door een erehaag van jonge atleetjes. In het eerste weekeinde van de WK in Londen werd Vetter derde op de zevenkamp, een prestatie die nog altijd op lof kan rekenen. De hele week bleef ze in Londen. „Ik heb de longen uit mijn lijf ge schreeuwd, ik was zo superner veus." Vanaf de tribunes zag ze Dafne Schippers na haar brons op de too meter ook het goud op de 200 meter winnen en op de slot dag kwam daar nog het brons van Sifan Hassan op de 5000 meter bij Het brengt het totaal van Neder land op vier medailles en tien top 8-noteringen. Zorgend voor de meest succesvolle WK atletiek in de geschiedenis. „Echt indrukwekkend", vindt Vetter. „Ik denk dat we het als atle tiek in Nederland goed voor elkaar hebben. We zitten in de lift. Zijn hier ook met heel veel jonge atle ten, dus hier kunnen we normaal gesproken nog jaren mee vooruit. In 2015 is het eigenlijk begonnen met de medailles van Dafne en Si- fan. Nu voelt het een beetje dat ik daarbij hoor of kom." Rolmodellen Toen Vetter nog als tiener naar de grote toernooien keek, won Ne derland vaak geen medaille. „Ik had wel bepaalde idolen, maar die kwamen niet uit Nederland. Ze venkampster Carolina Klüft uit Zweden, speerwerper Andreas Thorkildsen uit Noorwegen. Hoe gaaf is het dat jonge atleten uit Ne derland nu rolmodellen uit eigen land hebben? Ik hoop dat het hen motiveert." Aan het gejuich op Rotterdam Centraal te horen, lukt dat goed. Naast haar liep Schippers met een brede lach door de haag heen. Bart Bennema, haar oude coach, maakte dit toernooi geen deel uit van haar staf. Wel werd 'zijn' Na- dine Visser zevende op zowel de zevenkamp als de 100 meter hor den. Bennema werd gevraagd of zij net zo'n pareltje is als Schip pers. „Nou een andere parel, maar ook een parel. Ik kon ook van Dafne niet zeggen hoe goed ze zou worden, maar ze kan heel goed worden. Zo simpel is het. De rek zit er nog in." Visser werd vorige maand nog Europees kampioen onder 23 jaar. En vorige maand in het Hongaarse Gyor presteerde jong talent tijdens het EYOF, het Europees Jeugd Olympisch Festival. Bennema: „Er komt weer een leuke lichting aan, vooral bij de dames. Er zijn daar meiden die harder lopen dan Dafne op die leeftijd liep. Maar dat wil niet per se iets zeggen. Vier jaar geleden wisten we ook niet dat Dafne zo hard kon lopen." Het waren ook in Londen de Ne derlandse vrouwen die de show stalen, geen enkele man haalde een top 8-notering in Londen. Al kwam dat ook door fysiek onge mak voor Eelco Sintnicolaas (tien kamp), Menno Vloon (polsstok hoogspringen) en Thijmen Kupers (800 meter). Ad Roskam, 'td' van de Atletiek- unie, blijft ook in de mannen in vesteren. „Het geld gaat achter ta lent aan, niet achter vrouwen of mannen. We hebben wél talent bij de mannen, maar misschien nog geen topatleet die de top 8 haalt. Het blijft een extra uitdaging om daar wel bij te gaan horen." Roskam maakte in de trein naar Rotterdam tevreden een rondje langs de atleten. „Over de volle breedte hebben we nog nooit zo goed gescoord. Als start van de nieuwe olympische cyclus konden we niet veel beter verwachten." eindzege in de Ronde van Spanje. De winnaar van de Tour krijgt on der meer steun van de Nederlan der Wout Poels. Naast Froome en Poels begint Sky met de Brit Ian Stannard, de Duitser Christian Knees, de Spanjaarden David Lo pez en Mikel Nieve en de Italianen Gianni Moscon, Salvatore Puccio en Diego Rosa. Koen de Kort rijdt na de Tour ook de Vuelta. De 34-jarige renner maakt deel uit van de ploeg van Trek-Segafredo, waar de Spaanse kopman Alberto Contador af scheid neemt als profwielrenner. Vincenzo Nibali start als kop man van Bahrain-Merida in de Ronde van Spanje. „Ik heb hard gewerkt en ben er klaar voor", zei de winnaar van de Vuelta in 2010. Bij zijn laatste deelname werd hij al vroeg uit koers gezet nadat hij door aan een auto te hangen na een val was teruggekeerd in het peloton. Dylan van Baarle rijdt ook de komende jaren voor het Ameri kaanse Cannondale. „Ik heb nog niet getekend, maar het ziet er goed uit", zegt Van Baarle over de aanstaande contractverlenging van twee jaar. Ook Rigoberto Uran blijft de komende drie jaar bij Cannondale. De Zuid-Afrikaanse wielrenner Louis Meintjes keert terug naar een ploeg uit zijn vaderland. De nummer acht van de afgelopen Tour de France gaat rijden voor Team Dimension Data. De renner komt over van Team Emirates. ROTTERDAM Daan Olivier, Ant- wan Tolhoek en de Belg Floris De Tier zijn opgenomen in de se lectie van wielerploeg Lot- toNL-Jumbo voor de Ronde van Spanje, die zaterdag begint. Het drietal maakt zijn debuut in een grote ronde. Kopman is Steven Kruijswijk (foto), de num mer vier van de Ronde van Italië van 2016. Kruijswijk viel dit jaar wegens ziekte uit op de voorlaatste dag van de Giro. Vorig jaar haalde hij in de Vuelta door een val het einde ook niet. Kruijswijk bereidde zich voor met een hoogtestage in Oos tenrijk, waarna hij afgelopen week de Tour de FAin reed. De Bra bantse klimmer kan zijn hart op halen in de Vuelta die dit jaar liefst vijftig beklim mingen telt. De ploeg bestaat verder uit de ervaren Stef Cle ment, Koen Bouw man, Bert-Jan Lindeman, de Spanjaard Juan José Lobato en de Nieuw- Zeelander George Ben- nett, de nummer tien van de Vuelta van vo rig jaar. De Brit Chris Froome gaat op jacht naar zijn eerste dinsdag 15 augustus 2017 TENNIS Rafael Nadal lost Andy Murray volgende week af als nummer één op de wereldranglijst van tennissers. De Spanjaard is daar zeker van nadat Roger Federer zich we gens rugklachten afmeldde voor het toernooi van Cin cinnati. Murray had zich eerder wegens een heup blessure al afgemeld voor het evenement dat gisteren begon. Nadal of Federer zou de Schot op het toer nooi in de Verenigde Sta ten voorbij gaan, maar na de afzegging van de Zwit ser is Nadal er nu zeker van de koppositie over te nemen. TENNIS Robin Haase (foto) is dankzij het bereiken van de halve finales op het Masterstoernooi van Mont real geklommen van de 52ste naar de 35ste plaats op de wereldranglijst. Haase komt daarmee in de buurt van zijn beste klasse ring ooit. In 2012 was hij even de nummer 33 van de wereld. Haase beleefde een primeur in de Cana dese stad. Nooit eerder be reikte hij in een toernooi van dit niveau de laatste vier. De Zwitser Roger Fe derer hield de 30-jarige Hagenaar zaterdag uit de finale. Alexander Zverev versloeg in de finale Fede rer, de Zwitserse nummer twee, met 6-3 6-4. HOCKEY De EK hockey in Amsterdam voor mannen en vrouwen zijn in trek. Vier dagen voor het begin van het evenement zijn al bijna 80.000 tickets verkocht. Voor vijf wedstrijddagen, inclusief de finales op 26 en 27 augustus, zijn al geen tickets meer verkrijg baar. Ook voor komende vrijdag, als het dubbele toernooi begint met de vrouwenwedstrijd tussen Nederland en Spanje, zit het vernieuwde Wagener stadion met 9500 bezoe kers vol. Seve van Ass fungeert bij het EK als aanvoerder van Oranje. Hij lost Billy Bakker af, die eerder deze zomer tijdens de Hockey World League de captain was. 'We kunnen hier nog j aren mee vooruit' Lachende gezichten bij Dafne Schippers (I) en Anouk Vetter op Rotterdam Centraal, fotoanp Pim Bijl Rotterdam/Londen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25