Ronaldo moet vijf duels toekijken K 24 Nicolai Jorgensen (26) gelooft dat Feyenoord na de titel alleen maar zal groeien De ruime 3-1 zege, zondagavond laat, van Real Madrid in de heen wedstrijd van de Spaanse Super cup werd gisteren overschaduwd door de schorsing van vijf wed strijden die sterspeler Cristiano Ronaldo kreeg opgelegd: één duel voor een dubbele gele kaart en vier extra voor het duwen van de scheidsrechter. Ronaldo stond maar 25 minuten in het veld. Ingevallen in de tweede helft maakte hij na 79 mi nuten de 1-2, uit een van de vele tegenaanvallen van de Konink lijke die fataal bleken voor het bleke Barcelona. De Portugees vierde het doel punt door zijn shirt uit te trekken. Geel. Drie minuten later liet hij zich vallen in het strafschopgebied van doelman Marc-André ter Ste gen, die de voorkeur had gekregen boven Jasper Cillessen. Toen scheidsrechter De Burgos een tweede gele kaart, en dus het rood, voor die duikeling trok ont ving hij 'een lichte duw' van Ro naldo, zoals hij in de wedstrijdakte opschreef. De straf bleef beperkt tot vijf wedstrijden. Bij een zwaardere agressie had de speler tot twaalf wedstrijden geschorst kunnen worden. De Spaanse tuchtcommissie ver klaarde het beroep van Real Ma drid tegen de tweede gele kaart niet ontvankelijk. De club wilde daarmee proberen dat Ronaldo morgen de return in Madrid zou kunnen spelen. Niet dat zijn ploeg hem heel hard nodig lijkt te heb ben. Al speelden zondag Benzema en Bale weer eens een belabberde wedstrijd, de rest van de Madrile- nen bleek te snel en slim voor Bar^a. Naast Ronaldo scoorden Pi qué, in eigen doel, en Marco Asen- sio. Voor Barcelona maakte Lionel Messi het enige doelpunt uit een twijfelachtige strafschop. Terwijl Real al op volle sterkte lijkt, is Barqa in afwachting van nieuwe transfers. Gisteren werd de komst van Braziliaan Paulinho (voor 40 miljoen van het Chinese Guangzhou) officieel. Barcelona hoopt de komende week ook Phillipe Coutinho (Liverpool) en Ousmane Dembelé (Dortmund) nog aan te trekken. Nicolai Jorgensen haalt zijn schou ders op. De vraag was: of het voor de Deen anders wordt, nadat hij in zijn eerste jaar met 21 treffers achter zijn naam topscorer van de eredivi sie is geworden? Na zijn openings doelpunt tegen FC Twente zou je zeggen van niet en wie de samen werking met linkerspits Jean-Paul Boëtius ziet, kan evenmin pessi mistisch zijn. „Maar toch wordt het voor ons al lemaal moeilijker", zegt Jorgensen. „Clubs wilden altijd al van Feyen oord winnen, maar dit jaar willen ze de landskampioen verslaan. Maar Feyenoord heeft wederom een sterke selectie die volgens mij alleen maar beter zal worden." Opluchting De eerste driepunter tegen FC Twente was voor Feyenoord vooral de opluchting dat de kop er af is. Dat aartsrivaal Ajax punten meteen drie punten verloor, was uiteraard een opsteker, maar het leverde geen gebalde vuisten op in en rond de Kuip. „In de eredivisie kun je in de beginfase van de competitie niet te veel punten laten liggen anders ben je veroordeeld tot achtervolgen in de maanden die volgen. Vorig sei zoen legden we de basis voor onze landstitel in de eerste maanden toen we liefst negen wedstrijden op een rij wonnen." Zo'n serie is weer mogelijk, vindt hij. „Er zijn spelers weggegaan, maar kijk eens naar de nieuwe jon gens. Jean-Paul Boëtius is echt een geweldige speler. Als hij de concen tratie en de focus van de eerste we ken weet vast te houden, wordt het een sensatie dit seizoen." Een type ring die van toepassing was op de Deen zeifin zijn eerste seizoen in de Kuip. Toen hij enkele maanden terug van de zomervakantie genoot en in zijn vaderland trouwde met zijn grote liefde Therese, verdween de ene na de andere basisspeler uit de Kuip. Het Legioen vreesde ook voor een vertrek van de Deense topsco rer, maar die bleef vooralsnog uit. Vragen over een eventuele transfer vallen vaak slecht bij de Deen, die van mening is dat dergelijke kwes ties tot privézaken behoren. „En voor die vragen moet je bij Martin van Geel zijn", zegt hij nu. „Maar er Clubs wilden altijd al van ons winnen, nu willen ze de kampioen verslaan speelt niets, ik ben gelukkig hier in Rotterdam." Bescheiden Wat rond het titelfeest in Rotter dam opviel: de Deen stond nergens vooraan, stelde zich altijd beschei den op. Zoals hij altijd op de achter grond bleef, behalve als het over kunstgras ging. „Plastic shit", om schreef hij het nepgras al eens. „Die ondergrond heeft helemaal niets met topvoetbal te maken." Nee, de Deen speelt er niet graag op. Maar in de eredivisie acteren VW, Excelsior, Sparta, PEC Zwolle, Heracles, ADO en Roda JC tweewe kelijks op kunstgras. „Dus als je mij vraagt waar Feyenoord zich ko mend seizoen nog kan verbeteren, dan is het bij het spelen op kunst gras", zegt Jorgensen. „Dit Feyen oord is zo hongerig, ik voel die hon ger nog meer dan vorig seizoen. We weten nu hoe het voelt om iets heel groots te winnen. Persoonlijk zal ik moeten bevestigen wat ik hier in mijn eerste jaar heb laten zien. Dat is toch anders, want vorig seizoen kenden de mensen mij de eerste drie maanden niet of nauwelijks. Nu stellen de verdedigers zich he lemaal op mij in. Maar het blijft las tig hoor, kies voor een strakkere dekking op mij en bij Feyenoord slaan meteen andere spelers toe." dinsdag 15 augustus 2017 'We zijn hongeriger en beter' GO Real Madrid kan in de return van de Spaanse Supercup tegen Barcelona en de eerste competitiewedstrijden niet over Cristiano Ronaldo beschikken. De Portugees is door de Spaanse voetbalbond voor vijf wedstrijden geschorst na een opstootje zondagavond. Edwin Winkels Barcelona Arbiter De Burgos stuurt Ronaldo weg na zijn tweede gele kaart en krijgt daarna nog een duwtje van de speler. Opgeteld: vijf duels schorsing, fotogetty images Nicolai Jorgensen (r) is na zijn goal tegen FC Twente blij met aangever Jean-Paul Boëtius. foto pim ras Nicolai Jorgensen (26) sluit een nieuw successeizoen voor Fey enoord zeker niet uit. De combi natie met linkerspits Boëtius loopt gesmeerd. „Het wordt moeilijker, maar deze selectie is echt heel sterk." Mikos Gouka Rotterdam —Nicolai Jorgensen II Treffers maakte Nicolai Jor gensen vorig seizoen in de ere divisie en daarmee werd hij top scorer van de competitie. „Kies voor een strakkere dekking op mij en bij Feyenoord slaan met een andere spelers toe", zegt de Deen over zijn veranderde sta tus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24